Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Výstava modelov v Bytči 30.11. - 1.12. 2013

Užívateľov profilový obrázok
miro_m13 | --
Príspevky: 73

Re: Výstava modelov v Bytči 30.11. - 1.12. 2013

Príspevokod užívateľa miro_m13 » 01 Dec 2013 14:12

Pridám len model budovy, v ktorom sa táto výstava konala. Je to model Svadobného paláca, ktorý postavil Jaroslav Jablonský.

Užívateľov profilový obrázok
bodie4 | 67
Príspevky: 239
Bydlisko: Hlohovec

Re: Výstava modelov v Bytči 30.11. - 1.12. 2013

Príspevokod užívateľa bodie4 » 01 Dec 2013 16:51

Bude aj niekedy a niekde vydaný ? Až to nevieš Ty, tak nech odpovedia usporiadatelia. Dík!

Užívateľov profilový obrázok
miro_m13 | --
Príspevky: 73

Re: Výstava modelov v Bytči 30.11. - 1.12. 2013

Príspevokod užívateľa miro_m13 » 01 Dec 2013 18:09

Ja to neviem, ale bol by som rád, keby to niekto vydal. Model som prvý raz videl v auguste 2011
( viewtopic.php?f=27&t=3670&p=69184&hilit=sob%C3%A1%C5%A1ny#p69184 ). Rozprávali sme sa dnes aj o tomto s p. Šimkom (robil hrad Budatín, kaštieľ v Radolia šance - proste modely, ktoré vydáva Považské múzeum) aj s organizárom Mars20 ... ten model je dobre navrhnutý a má aj celkom dobre spracovanú ornamentálnu časť. Aj mňa by to potešilo.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výstava modelov v Bytči 30.11. - 1.12. 2013

Príspevokod užívateľa serpens » 01 Dec 2013 21:53

Bol som pozriet v sobotu, aj ked len na relativne kratko. Musim pochvalit priestory, kde sa vystava konala su fatk na urovni. Mat tu sutaz, bolo by to velmi pekne. Aj miesto sa da lahko najst, je to kusok z dialnice, blizko je parkovisko proste parada.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Mars20 | 36
Príspevky: 115
Meno: Jakub
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Výstava modelov v Bytči 30.11. - 1.12. 2013

Príspevokod užívateľa Mars20 » 02 Dec 2013 00:15

Najprv by som rád poďakoval všetkým, ktorí či už doniesli modely na výstavu alebo sa prišli pozrieť. Priestory Sobášneho paláca som vybral zámerne hlavne kvôli dostupnosti priestorov pre účely výstavy/súťaže a tiež aj kvôli krásnemu prostrediu paláca kde aj samotné modely určite viac vyniknú. Mám však dilemu ohľadom budúcnosti a to hlavne v dvoch bodoch: či to bude aj naďalej všemodelárska akcia alebo to bude čisto papierová akcia a či by sa nenašiel lepší termín pre túto akciu. Toď veci na dlhšiu úvahu.

K tomu modelu Sobášneho paláca dodám, že autor nám doniesol tento model ešte pred 2 rokmi. Nanešťastie nenechal na seba žiaden kontakt. Teraz už mám naňho aspoň číslo, takže už je tu možnosť nejakej spolupráce. Sobášny palác je objektom, ktorý spadá pod Považské múzeum a to bude mať určite záujem vydať jeho model. Ale nechcem nič predbiehať, uvidíme ako to dopadne.

Ozaj fotky sem dám zajtra.

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výstava modelov v Bytči 30.11. - 1.12. 2013

Príspevokod užívateľa vrso » 02 Dec 2013 17:41

Tiez myslim ze priestory aj pristup su paradne. Ja by som sa prihovoril za iny termin kedy je pravdepodobnost lepsieho pocasia, aj kvoli prenosu modelov, viac ku letu, a mozno to dat v jeden den kedy by modelari mohli prist aj z dalsia a zotrvat cely den a potom si ich odviezt.

Užívateľov profilový obrázok
Mars20 | 36
Príspevky: 115
Meno: Jakub
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Výstava modelov v Bytči 30.11. - 1.12. 2013

Príspevokod užívateľa Mars20 » 03 Dec 2013 00:01

Tu je zopár fotiek z výstavy:


Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 49
Príspevky: 559
Bydlisko: Žilina

Re: Výstava modelov v Bytči 30.11. - 1.12. 2013

Príspevokod užívateľa Sekerka » 03 Dec 2013 10:56

Ja by som pripojil môj pohľad.
Nakoľko som sa po rokoch (deti boli príliš malé a príliš deštruktívne) znovu pomaly začal zapodievať modelárskou činnosťou, ma takáto výstava veľmi potešila. Nahováral som aj ostatných kamarátov s ktorými sme ešte za „oných“ čias chodili po súťažiach (vtedy boli len plastikáčske) aby sme vybrali nejaké výtvory, že sa to v tom množstve určite stratí. Niektorí sa sľúbili, ale neprišli, iný prišli – videli – odišli. Škoda. Dúfal som, že sa inšpirujem nejakým masterpiec-om a pustím sa do niečoho náročnejšieho. Keď pozerám tu na fóre kto všetko je priamo zo ZA alebo blízkeho okolia, celkom automaticky som dúfal, že príde viac modelárov, a že sa tak moje „príspevky“ v tom množstve stratia. Na súťaž nemám, ale na výstavu som si trúfol. Preto by som sa prihováral za zotrvanie na výstave, a nie za súťaž. Časom sa určite pridá viac ľudí (aj keď na súťaž príde určite viac modelárov hneď).
Mne sa tento „predmikulášsky termín“ páčil. V lete je kopec iných činností , a začiatkom školského roku, najmä deti majú iné starosti (takto stíhajú napísať „Ježiškovi“). Keby sa konala kedykoľvek inokedy napr. ako nejaká tématická výstava (ako to bývalo za socíku vo výklade Žilinského SSE na 8. mája) nie som si istý či bude účasť väčšia.
A či ponechať všemodelársku výstavu, alebo urobiť len papierácku je aj otázka toho, či sa dá dokopy toľko papierákov, aby zaplnili aspoň jeden rad stolov. Bolo by to omnoho pôsobivejšie, ale reálne v to moc neverím. Z reakcií ľudí, ktorý sa boli pozrieť viem, že sa im páčili aj „veľké modely“ a najmä vláčiky.
Ani dvojdňový termín mne nevadí. Ak organizuje niekto výstavu, ťažko ju ukončiť hneďprvý deň, aj keď je potom obmedzená len regionálnou účasťou. Možno aj týždeň by bol fajn, aby mohli prísť aj deti zo škôl (lenže riziko že sa poškodí resp. zničí kvalitne postavený model je asi neprijateľné).
Ku priestorom je zbytočné čokoľvek dodávať. Možno sú až zbytočne exluzívne. Aj parkovisko bolo dosť veľké a zadarmo. A nebol problém sa s personálom múzea dohodnúť, a modely preniesť do auta zadným vchodom, prakticky pred dvere auta, takže o poškodení pri preprave sa tiež nedalo hovoriť.

Návrat na "Archiv 2013"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných