Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

pisho66

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

pisho66

Príspevokod užívateľa pisho66 » 09 Okt 2009 16:54

Zdravím všetkých
Posledná výstava v bystrici ma tak nadchla a hlavne tá papierová časť, že som sa rozhodol, že budúci rok sa skúsim prihlásiť, ak sa aspoň dačo podarí. Nadchla ma hlavne hviezdna brána od WanRayna. Proste nádhera.
K modelom som sa dostal kedysi asi na zš, ale najskôr som začal s plastovými a postupom času som skúsil všeličo. Od tvorby vlastných drevených modelov- ak sa to tak dá nazvať, lebo kvalita nebola najlepšia, ale mne to stačilo a postupom času sa to zlepšovalo. Takto vzniklo niekoľko bagrov, žeriavov. Za zmienku by stál pásový derick, čo som začal stavať na začiatku vysokej, ale ešte mal mnoho do krásy. Potom prišiel na rad liebherr LG 1750, momentálne je skoro dokončený, má vlastné motorové navijaky a špic ramena je niečo nad 2m. Ešte na zš som si staval železničné koľajisko H0, čo sa mi podarilo 2x prestavať. Dnes je schované v pivnici. Trochu som sa vŕtal aj do raketového modelárstva, čo malo tiež pekné výsledky. Tiež sa mi podarilo odliať delo z hliníkovej zliatiny a k nemu postaviť celkom vhodný podvozok. Dúfam, že to nevyzerá, že sa chvastám, len som sa chcel trochu predstaviť a dnes som sa zastavil pri papierových modeloch. Moje modely z papiera zatiaľ nedosahujú takú kvalitu ako som mal možnosť vidieť tu na fóre, snáď časom sa jej trochu priblížim.
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: pisho66

Príspevokod užívateľa serpens » 09 Okt 2009 17:04

No vitaj,

Pozeram, ze si toho stihol poskusat vela, tak to ma byt :vicotry: Podla toho, co tu pises by som si niektore diela celkom rad prezrel, tak dlho neotalaj a nieco nam tu predstav, nevadi ze to uz je dokoncene, ved prave na to tu mame galeriu.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Marian | --
Príspevky: 910
Meno: Marian
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: pisho66

Príspevokod užívateľa Marian » 10 Okt 2009 16:16

Vitaj.
Máme tu daľšieho bystričana .
Tak lep prispievaj a hádam dáme aj dáke stretko ale o tom na inom mieste.
Ktorú časť B.B. obývaš?

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: pisho66

Príspevokod užívateľa pisho66 » 11 Okt 2009 11:40

Vďaka za privítanie.
Ešte musim nafotiť niektoré veci a naskôr zajtra to tu zverejním.
to Marian: som zo sásovej, tak ako asi polovica bystričanov.
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: pisho66

Príspevokod užívateľa DORIS » 11 Okt 2009 12:26

Vítej a ať se Ti tu příjemně modelaří. Těším se na fotky Tvých výtvorů, inspirace není nikdy dost! :vicotry:
Doris

Užívateľov profilový obrázok
Jaaa | --
Príspevky: 325
Meno: Janek
Bydlisko: Mokrý Háj Záhorie

Re: pisho66

Príspevokod užívateľa Jaaa » 11 Okt 2009 12:29

Tak teda vitaj.Ten kanon aj striela?Na foto sa teším.

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: pisho66

Príspevokod užívateľa pisho66 » 12 Okt 2009 19:30

Už mám galériu hotovú, kto chce sa môže pozrieť.
Za niektoré veci čo som sem dal sa trochu aj hambím. :( Predsa je toto len papierové fórum a moje výtvory tomu nezodpovedajú. V blízkej budúcnosti sa chcem venovať papierovým modelom a dúfam, že sa dačo priučím a odkukám niečo nové.

Srdce mi prirástlo k žeriavom, a tie by som chcel v budúcnosti si postaviť, z čoho sú to je celkom jedno. Tak dúfam, že trochu prispejem k sekcii stavebné stroje.

K tomu delu: z toho malého som strielal, gulka vyletela asi 1m, ale dosť pomaly. Z toho veľkého sa trochu bojím strieľať, je to predsa zbraň. Ale ja to mám len ako okrasu. Neviem či by ho rozthlo alebo by ozaj funguvalo. Diera v kanóne je skoro až do konca ale nieje tam dierka na zapalovanie, takže by ani nefungovalo.
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: pisho66

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 24 Jún 2011 05:41

všetko najlepšie k narodeninám prajem Obrázok
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: pisho66

Príspevokod užívateľa serpens » 24 Jún 2011 06:48

Pridavam sa - vetko naj!
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: pisho66

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 24 Jún 2011 08:03

Všetko najlepšie k odchodu daľšieho roku tvojho života!!!!! :P :P
Hey Hou, Let´s Go!

Návrat na "Vitajte! // Welcome!"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní