Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

kópia modelu

Užívateľov profilový obrázok
bebo | 41
Príspevky: 33
Meno: Branislav
Bydlisko: Dolná Poruba

kópia modelu

Príspevokod užívateľa bebo » 04 Dec 2016 22:14

Zdravím Vás
Mohli by ste mi poradit aký druh papiera použiť,keď si chcem vytlačiť model,ktorý mám už kúpený? jeden originál som už spackal:). Nechcem prísť o další:). A ešte akou tlačiarňou? Laser,či atrament?
Za vašu odpoveď vám pekne ďakujem

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: kópia modelu

Príspevokod užívateľa iconmaster » 04 Dec 2016 22:49

160 resp. 200 g/m2 papier a atramentova tlaciaren

Nabuduce odporucam pohladat a pripadne zalozit temu v sekcii tipy a triky :wink:
Momentalne su tam tri temy s diskusiou ohladne tlace:
viewtopic.php?f=89&t=3169
viewtopic.php?f=89&t=3840
viewtopic.php?f=89&t=3084

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: kópia modelu

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 04 Dec 2016 22:56

vitaj a poporiadku, väčšina z toho, čo potrebuješ vedieť a ešte oveľa viac, aj popis spracovanie dielov je popísaný v tipoch a trikoch

záleží na veľkosti modelu, s akou hrúbkou papiera pri konštrukcii rátal autor, ak vôbec a potom čo modelár, to iný názor na papier, tlačiareň a spôsob spracovania :bad smile:

ja osobne lepím výhradne zo skenu (aj keď mám v archlieve napr. 2ks), práve kvôli tomuto, ak niečo pokazím/ nesedí to/ chcem niečo prerobiť/ vylepšiť, tak si to vytlačím znova a je to aj v tej istej farbe (ak nemením náplň v tlačiarni), kópia nemá väčšinou farbu ako originál a dorábané diely vyslovene kričia

tlačím na 160gr/m2 papier (hrúbka 0.2mm) určený do laserovej tlačiarne (je krásny hladký, ale už som tlačil aj na štrukturovaný, to som lepil draka, akože má šupiny) a na atramentovej tlačiarni, laserová tlač má tendenciu odierať sa a pri ohýbaní dielov sa môže lúpať a je to lesklé, čo môže občas vadiť, atrament sa zase pri retuši môže rozpíjať, ale ak stránku pred rezaním strekneš lakom, tak sa to dá aj olizovať a nerozpije sa nič, ale lak pomáha aj laserovej tlači, neodiera sa tak a aj sa menej lúpe
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
bebo | 41
Príspevky: 33
Meno: Branislav
Bydlisko: Dolná Poruba

Re: kópia modelu

Príspevokod užívateľa bebo » 04 Dec 2016 23:45

Chlapci veľmi pekne ďakujem. Ja som to aj hľadal v tipy a triky,ale nepodarilo sa mi to nájsť.A prepáčte keď som založil tému v inej sekcii. som tu nový aj keď dlhšie registrovaný:)Dlho som tu nebol a chcel by som opäť vyskúšať tie modely:)

Návrat na "Vitajte! // Welcome!"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní