Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Vimos - Jiří Vintr

Moderátor: Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Vimos - Jiří Vintr

Príspevokod užívateľa Dody » 09 Apr 2014 00:48

Jiří Vintr na PM.cz napísal:Dobrý den,

Na akci Papírové jaro na Chodově budou mít premiéru dva mé nové modely:

Model č. 23
LIAZ 19.32 VK (Marek Spáčil, Dakar 2009)
Měřítko: 1:32
Počet dílů: cca 780
Tisk: digitální technologie NET
Rozsah: 6,2 listu A4, celkem 8 listů A4
Model je možno postavit ve verzi s interiérem nebo bez
Cena: 170,- Kč

Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Tenhle model na fotkách jste na tomto fóru už mohli vidět. Postavil jsem ho v roce 2009 a protože jsem v tu dobu už byl rozhodnutý modely nevydávat, měl jsem za to, že práce skončila. Nakonec jsem se rozhodl model vydat. Jenže proti verzi, kterou vidíte na fotkách, se dost změnil.

Návodná kresba už vznikala ve 3D a tou dobou byly již nakreslené kabiny současných liazů KM Racingu. Protože jsem s původní kabinou stejně nebyl úplně spokojený, rozkreslil jsem pro tento model úplně novou, to samé potkalo i nárazník a sestupný převod. Nová kabina bude tvarově o hodně reálnější a bude takto použita i na všech dalších připravovaných liazkách. Změny proběhly i na motoru. Ostatní části byly zpřesněny s tím, jak 3D odhaloval některé záludnosti.

Obrázok

Poprvé na mém modelu je použito stínování plachty od Jana Rükra – věřím, že s tímto prvkem se vám model bude líbit ještě více (snímek níže). Dezény se hodí z nabídky Tea klasické pirellky jako u dřívějších modelů )stačí 4 kusy), laserem pálené díly tu nejsou. Okna jako doplňkový sortiment v prodeji nebudou, ty dvě drobné reklamy si můžete nalepit z vystřihovánky.

Model č. 24
Buggyra MK-R 08, MK-R 09 (David Vršecký 2008 / Markus Bösiger 2009)
Měřítko: 1:32
Počet dílů: cca 580
Rozsah: 6,2 listu A4, celkem 8 listů A4
Model je možno sestavit s interiérem nebo bez
Cena: 170,- Kč

Obrázok

Jedná se o dvojmodel. Modelář si musí vybrat verzi, kterou si přeje zpracovat, buď David, nebo Markus, buď modrá, nebo černá. Model je jinak stavebně stejný a detailů, kterým se liší od vloni vydané verze 2013, je až překvapivě mnoho! Pro zájemce o obě verze – k tomu je potřeba mít stavebnice dvě.

Obrázok Obrázok

K modelu bude k dispozici sada laserových doplňků, zahrnující:

:arrow: Lepenkové díly příhradového rámu
:arrow: Síťky do bočních kapotáží
:arrow: Síťky do přední masky verze Bösiger
:arrow: Mřížku přední masky verze Vršecký
:arrow: Síťku do předního nárazníku
:arrow: Síťky do oken
:arrow: Okno pro verzi Bösiger (na bočních sklech v těch letech zrovna jmenovky nebyly a v roce 2008 nebylo povinné číslo na čelní svislé stěně vozu, v roce 2009 už ano)
Cena laserových doplňků je 100,- Kč.

Obrázok

Protože mám v tuto dobu rozpracováno hned 6 dalších modelů, nějakou dobu se po Praze neuvidíme, ale rád bych na některých ze zmíněných šesti spolupracoval s betatestery, dáte-li mi o sobě vědět. Nicméně ty nejbližší kousky budou velmi atraktivní, zrovna vybarvuju podvozky a už teď je mi líto, ž to bude stavět někdo za mě...

Budu se těšit na setkání na Chodově. Prodej novinek začne právě tam.

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vimos - Jiří Vintr

Príspevokod užívateľa Dody » 16 Nov 2018 10:46

Objavilo sa zase par noviniek a niektore by mierkou mohli zaujat nie len "beznu klientelu" Dakarskych modelarov
Jiří Vintr na pm.cz napísal:
Tatra 815 4x4 HAS
Vydavatel: Vimos
Měřítko: 1:32
Rozsah: 8 stran A4
Počet dílů: cca 675
Cena: 210,- Kč

Model vychází jako malá část ucelenějšího dakarského modelářského projektu The HAStory, prezentovaného na mém facebookovém profilu. Všechny aktuálně dokončené modely z tohoto projektu by měly být k vidění na akci Neratovický papír, nicméně pouze tyhle dvě verze jsem uvolnil k vydání. Je možné variantně postavit buď verzi Tomáše Tomečka z Dakaru 2001, nebo verzi Ladislava Fajtla z Dakaru 1996. Volba obou vozů byla čistě na mně - chtěl jsem vydat dvojičku dle mého soudu barevně nejzdařilejších vozů hasičácké řady. Je možnost postavit si vozy s interiérem nebo bez něj, verzi čistě z vystřihovánky, nebo s použitím dílů z comfortpacku.
Obrázok Obrázok Obrázok


K modelu existují dva rozdílné comfortpacky:

Comfortpack Tomáš Tomeček obsahuje:

:arrow: dezény 4x Michelin XZL, potištěné čelní okno, díly prachovek podvozku, mřížka čelní masky, mřížka do nárazníku zelená, krycí mřížky a jejich rámečky u hlavních světlometů, krycí mřížky u přídavných světlometů, síťka do šusplechu pod nárazník, mřížka stupačky horní, mřížka stupačky dolní

Cena: 160,- Kč
Obrázok


Comfortpack Ladislav Fajtl obsahuje:

:arrow: dezény 4x Michelin XS, potištěné čelní sklo, díly prachovek podvozku, mřížka čelní masky, mřížka do nárazníku červená, krycí mřížky a jejich rámečky u hlavních světlometů, kartonové díly pro přední stupačku pod nárazníkem, mřížka stupačky horní, mřížka stupačky dolní

cena: 150,- Kč
Obrázok


Dále jsem se rozhodl zkusit velmi limitované vydání dvou mých dřívějších modelů v měřítku 1:25, neboť existuje skupinka modelářů, kteří v tomto měřítku staví. K modelům existují comfortpacku v plném rozsahu stejně jako k modelům 1:32. Po jejich vyprodání nebude činěn žádný dotisk a časem bych zkusil zase jiný titul anebo variantu některého z modelů vydávaných v budoucnu. K dostání bude zatím jen na mé adrese models@seznam.cz (dřívější objednávky mají přednost) a v Neratovicích, případně až poté u některého z prodejců.

Tatra 158 Phoenix Dakar 2017
Měřítko: 1:25
Cena: 400,- Kč

Obrázok
Comfortpack: cena 250,- Kč
Obrázok


LIAZ "FRANTA" - Dakar 2017 + prezentační černá verze
Měřítko: 1:25
Cena: 400,- Kč

Obrázok
Comfortpack: cena: 230,- Kč
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 689
Meno: Lubo

Re: Vimos - Jiří Vintr

Príspevokod užívateľa omron22 » 16 Nov 2018 10:51

Ano Ano Ano ,25 bude v buducnosti aj zltocierna verzia....ja som velmo velky fanusik a sledujem a fandim kazdy rok....a musim ho mat doma na policke....

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vimos - Jiří Vintr

Príspevokod užívateľa petopato » 16 Nov 2018 21:42

V 25-ke za tú cenu? No nekup to... :victory: :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vimos - Jiří Vintr

Príspevokod užívateľa Dody » 17 Jan 2019 10:04

Info k Liazu v 25-ke pre tych, co by ho uz mali kupeny
Jiří Vintr na PM.cz napísal:Zpráva pro všechny, kteří si, ať už u mne, nebo u Spidamodels zakoupili model Macíkova Liazu v měřítku 1:25. U jednoho z vás bylo zjištěno, že v uzavřeném balení chybí jeden list s díly - konkrétně černobílý list s díly rámu a náprav. Je možné nebo dokonce pravděpodobné, že podobná věc postihla balení i vás ostatních, prosím podívejte se (listů s díly má být osm) a případně se mi ozvěte formou soukromé zprávy nebo mailu, případně přes Fórum papírového modelářství, kam tuto zprávu zavěsím rovněž. Předání můžeme vyřešit poštou nebo osobně na akci Papírové království Brno 23. února, případně o měsíc později na dakarácké akci v Sosnové. Omlouvám se za toto nedorozumění. Příslušné stránky jsou již vytištěny a připraveny.

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vimos - Jiří Vintr

Príspevokod užívateľa Dody » 19 Dec 2019 13:33

Chybaju nam tu zopar noviniek od Vimosu, niektore vysli aj v 1:25. Viac info k modelom

Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vimos - Jiří Vintr

Príspevokod užívateľa Dody » 28 Feb 2020 13:13

Jiří Vintr na PM.cz napísal:Vimos č. 38
Iveco Powestar Torpedo
Rallye Dakar 2016
Variantně je možné si vybrat ze dvou barevných kombinací:
1) Gerard de Rooy
2) Aleš Loprais
Počet dílů: cca 830
Rozsah: 8 stran A4+
Doporučená prodejní cena: 230,- Kč

Obrázok

První letošní novinkou z produkce Vimos je model kapotového speciálu Iveco týmu de Rooy z roku 2016. Stavebnice je zajímavá tím, že umožňuje variantně sestavit vítěznou verzi, kterou pilotoval Gerard de Rooy, anebo verzi, s níž mimořádně toho roku startoval Aleš Loprais.

Pár snímečků hotového modelu:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

K modelu je možné doobjednat comfortpack, který obsahuje:

Obrázok

- 4x dezén Goodyear Offroad 22,5'', potištěné čelní sklo (de Rooy, Loprais), šedá mřížka do přední masky kapoty, černé mřížky na bok kapoty, kryt bočních mřížek (zelený de Rooy, červený Loprais), lepenkové nasilovací díly vlečných tyčí náprav, lepenkový nasilovací díl příčky pod rámem

Doporučená prodejní cena comfortpacku: 190,- kč

dále:
Iveco Powerstar Torpedo
Měřítko: 1:25
Cena: 400,- Kč

Obrázok

Dostupný ke comfortpack stejného rozsahu (cena: 295,- Kč ):

Obrázok

Objednávku modelu směřujte prozatím na mne, rozesílat budu moci až po 8.2.2020, ale modely z této omezené série budou v prodeji na akci Modelářské království 2020 v Brně.

Vimos č. 39
Tatra 158 Phoenix
Rallye Dakar 2019 - 2020
Posádky: variantní volba - 1) Martin Kolomý - Dakar 2019; 2) Martin Šoltys - Dakar 2020
Měřítko: 1:32
Rozsah: 9 listů A4
Doporučená prodejní cena: 220,- Kč

Obrázok

Máme tu poslední z dvojmodelů Tatry Phoenix týmu Buggyra. U mne je poslední sešit již vyprodán a comfortpacky zmizely ještě dříve. Zároveň je to zajímavý sešit pro ty, kdo chtějí mít ucelenou řadu účinkování Martina Kolomého u Buggyry, které, jak známo, bylo v minulém roce ukončeno. Zároveň je tu možnost mít sotva pár týdnů po skončení toho posledního Dakaru v Saúdské Arábii model kamionu, který se ho zúčastnil (Martin Šoltys).

K modelu je vyprodukován také comfortpack, který obsahuje:

Obrázok

-6x dezén Michelin XZL, čelní sklo Kolomý 2019, Šoltys 2020, boční skla Kolomý 2019, Šoltys 2020, mřížka do masky, síťky do bočních oken, mřížky na světla na nárazníku, síťky do bočních průduchů nástavby (tentokrát z pevnějšího papíru než posledně), díly prachovek, páky řízení

Doporučená cena comfortpacku je 245,- Kč

Občas dostávám dotazy na možnost objednání modelu v měřítku 1:25. Nebráním se ani znovuudělání verze 1:25 k tomuto poslednímu Phoenixu. Nicméně nevím, kolik vás takových bude. Pokud se mi ozvete s tímto přáním a bude vás dostatečný počet, může být vytvořena omezená série včetně comfortpacku (s jeho výrobou je třeba počítat dosti dopředu a bohužel došlo k jejímu zdražení), protože bez comfortpacku modeláři většinou tohle měřítko neberou. Ozvěte se mi tedy klidně formou soukromé zprávy na fóru, soukromé zprávy na Facebooku nebo na mail models@seznam.cz, ať o vás vím a mohu se rozhodnout třeba s výhledem na akci na Chodově v dubnu.

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vimos - Jiří Vintr

Príspevokod užívateľa Dody » 27 Feb 2021 23:38

Jiří Vintr na pm.cz napísal:Novinky Vimos - únor 2021:

Vimos představuje první letošní novinky, dlouho očekávané modely šestikolek Tatra 815 6x6.

Vimos č. 42
Tatra 815 6x6 - Paris - Sirte - Le Cap 1992 a Paris - Moscow - Beijing 1992.
Posádky: Zdeněk kahánek, Pavel Macho, Bedřich Sklenovský a Zdeněk Kahánek, Ota Měřínský, Bedřich Sklenovský.
Měřítko: 1:32
Počet dílů: cca 890
Rozsah: 8 stran A4+
Doporučená cena: 240,- Kč

Obrázok

Model je variantní - na společném podvozku lze alternativně postavit karoserii buď z lednového závodu do Kapského města, nebo z podzimního klání do Pekingu.

Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok

Comfortpack obsahuje:

6x dezén Michelin XZL
2x dezén Michelin silniční (na přední pneu pro verzi Le Cap, případně i pro verzi Beijing)
potištěné čelní sklo - Le Cap
potištěné čelní sklo - Beijing
nosníky nástavby
díly prachovek náprav
mřížka přední masky
mřížka uprostřed nárazníku
krycí mřížky světel na nárazníku
díly stupaček
díly nosníků vzduchojemů
díly střední příčky rámu
nálepka na přední část ochranného rámu - Beijing
gumový kroužek volantu
jistící háky listových per

Obrázok

Cena comfortpacku: 260,- Kč

Vimos č. 42
Měřítko: 1:25
Cena: 400,- Kč
Cena comfortpacku: 420,- Kč

Vimos č. 43
Tatra 815 6x6
Rallye Paris - Tripoli - Dakar 1990
Posádka: Zdeněk Kahánek, Jaroslav Krpec, Jiří Havlík
Měřítko: 1:32
Počet dílů: cca 880
Rozsah: 6 stran A4+
Doporučená cena: 220,- Kč

Obrázok

Model legendární šestikolky z Dakaru 1990, v němž posádka Zdeňka Kahánka obsadila 3. místo.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Comfortpack obsahuje:

6x dezén Michelin XS
potištěné čelní sklo
nosníky nástavby
díly prachovek náprav
mřížka přední masky
krycí mřížky světel na nárazníku
díly stupaček
díly nosníků vzduchojemů
díly střední příčky rámu
gumový kroužek volantu
jistící háky listových per

Obrázok

Cena comfortpacku: 220,- Kč

Vimos č. 43
Měřítko: 1:25
Cena: 400,- Kč
Cena comfortpacku: 345,- Kč


plus zopar dalsich modelov, ktore nam tu chybaju sa da najst tu TU

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Vimos - Jiří Vintr

Príspevokod užívateľa martin1807 » 02 Mar 2023 13:15

Zase tu chýba niekoľko noviniek. Všetky modely vychádzajú v mierkach 1:32 aj 1:25
Takže najnovšia

Vimos 51 Praga V4S DKR - Dakar 2022/2023



A staršie kúsky:

Vimos 44 Tatra 158 Phoenix Buggyra - Dakar 2021


Vimos 45 Tatra 815 4x4 HAS 1997/1998


Vimos 46 Praga V4S DKR


Vimos 47 Tatra 815 6x6 Dakar 1993/ 1997


Vimos 48 Iveco Karel - Dakar 2022


Vimos 49 Tatra 815 4x4 - Paris-Sirte-Le Cap 1992 - č. 504


Vimos 50 Tatra 815 4x4 - Paris-Le Cap č. 502 / Paris-Peking č. 310 - 1992
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Návrat na "Nové modely na trhu // New Models at the Market"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní