Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Papierová hvezdáreň 2015 (2.7 - 5.7) 7. ročník

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Papierová hvezdáreň 2015 (2.7 - 5.7) 7. ročník

Príspevokod užívateľa pisho66 » 05 Júl 2015 20:02

Ešte by som kľudne ostal, akosi to zase rýchlo ubehlo, ale to nič nemení na tom, že bolo opäť fantasticky :). Skvele som sa odreagoval pri lepení sondy a drobností. Asi v tom budem v nasledujúcom čase opäť pokračovať.

Ďakujem za skvelý guľáš aj za hamburger a Vám všetkým, že sme sa stretli a prežili pár dní, Ivanovi za odvoz a Tinovi za pozorovania, z ktorých som si tohto roku určite odniesol viac ako po minulé roky :big smile: . Tak zase nabudúce.




a niečo z nášho V.I.P. pozorovania

Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Papierová hvezdáreň 2015 (2.7 - 5.7) 7. ročník

Príspevokod užívateľa martin1807 » 05 Júl 2015 23:01

Aj ja som už asi od osmej konečne doma.. :haha:
Ďakujem všetkým za spríjemnenie tých pár dní, bol to super strávený čas a nelutujem že som bol...
Jak guláš, tak koleno, tak aj hamburger boli vynikajúce :P Jolausovi a Lowimu dakujem za prívoz/odvoz,
Dokonca som zlepil aj jeden pididiel na veľkú sondu hneď som dostal chuť aj k lepenie.. Dufam ze mi v tom teple vydrží. Ondrovi gratulujem k putovnemu poharu važne mu to lepenie ide :still dreaming:
Ked bola zima tak sme si aj trochu pritopili, vatru nakladli, šak ked tam to drevo je ta naj horí. :P :bad smile: Toudiho ekrazit tiež bol zaujímavý..
Pozorovanie zaujimave a som o čosi mudrejši..( možno) a ked ne aspon som videl saturn, jupiter mesiac slnko a venušu, paru hviezd a tak..
Čo sa času týka tak hrozne rýchlo to ubehlo a vedel by som si predstaviť aj dlhšiu hvezdaren..

Takže tešiť sa neteším ale dufam, že o rok sa uvidíme.. :still dreaming:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 689
Meno: Lubo

Re: Papierová hvezdáreň 2015 (2.7 - 5.7) 7. ročník

Príspevokod užívateľa omron22 » 06 Júl 2015 09:01

Salut Pani
Ja som zahrnul navstevu hvezdarne do rychleho vyletiku ,i ked kratko, som rad ,ze som sa s Vami zoznamil a pochytil nove skusenosti.Konecne som videl ako sa modeluje ,bo ja to robim ako v praveku...Atmoska super i ked za 2 hod sa jej vela na cloveka nenalepi ,no pohoda ...Dakujem Pantherovi za navigaciu a odprevadenie ...Ak budu hviezdy naklonene pridem, popodavat ruky aj o rok... Pani s pozdravom Lu.

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Papierová hvezdáreň 2015 (2.7 - 5.7) 7. ročník

Príspevokod užívateľa Jolaus » 06 Júl 2015 09:38

Ahoj.
Bol som na hvezdárni prvý krát a bolo super. Ďakujem chalanom čo ma nakŕmili (petopato-guláš,klobáska , vasik-megaburger , pisho-torta) , pánovi domácemu za skvelé prednášky a možnosť pozorovať slnko,mesiac a planéty rôznymi ďalekohľadmi a samozrejme všetkým zúčastneným za príjemnú atmosféru a stretnutie. Ako letecký modelár som sa tam cítil príjemnejšie, nakoľko je to blízko letiska a bola možnosť pozorovať aj rôzne lietadlá. Tento rok som bol za lenivca a nemal som tam žiadny model na lepenie ale mal som tú česť chvíľu lepiť z Fitovím skalpelom a dúfam že ma nakazil energiou na lepenie. Pár modelov mi pribudlo vďaka potkanovi(ďakujem) a ušiel sa mi aj spray na dezinfekciu klímy v aute(ďakujem lowi). Takže ešte raz ďakujem a dúfam že o rok budem tiež súčasťou tejto skvelej akcie.
:wink: :victory:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3221
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: Papierová hvezdáreň 2015 (2.7 - 5.7) 7. ročník

Príspevokod užívateľa WanRayen » 06 Júl 2015 10:19

Páni
V prvom rade chcem poďakovať všetkým za účasť. Bez Vás by táto akcia nemala šmrnc. Nebola by to akcia o oddychu a relaxe. (Preto sa snažím aby sa tam nedostali žiadne rušivé vplyvy, elementy "exre...ty"). Tak ako aj po minulé roky tak aj po ukončení tohto ročníka , ktorý len svojou hodnotou (sedmičkou), dokázal plnosť toho čo na tejto akcii každý jeden z Vás ponúka môžem skonštatovať, že: BOLO SUPER. :victory:

Konkrétne z mojej strany, či už mňa osobne, či mňa ako organizátora, ešte chcem poďakovať ľuďom ako petopato, vasik, terenkoza (s babkinou štrúdľou), toudiho z jeho extraktom a podobne, nehovoriac o samotných vedúcich: serpens a tatko fito, že boli vždy ochotný zabezpečiť tak ako ja po astronomickej stránke, tak títo všetci po stránke gastronomickej, úžasné plynutie akcie.

Ďakujem aj lowimu za doplnenie, Ivanovi za balíček, balíčkov matiek, potkanovi za raketu a samozrejme všetkým, ktorí priložili ruky k dielu sondy New horizons.

Akcia bola super a dúfam, že som aspoň malou mierou toho, čo som Vám vedel ponúknuť, prispel k tomu, aby ste si počas týchto štyroch dní oddýchli. :wink:

Kto má na mňa ťažké srdce, je mi ľúto, ale nech sa dá kľudne vypchať. Nebudem mu to zazlievať.

Pridávam ešte nejaké zvyšné foto nájdene dnes vo fotoaparáte.

Dokončená sonda New horizons



...a zvyšok

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3221
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: Papierová hvezdáreň 2015 (2.7 - 5.7) 7. ročník

Príspevokod užívateľa WanRayen » 06 Júl 2015 10:50

A dokončené

TimeLapse - Video

https://youtu.be/qpC4QILe0fw

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: Papierová hvezdáreň 2015 (2.7 - 5.7) 7. ročník

Príspevokod užívateľa vasik1 » 06 Júl 2015 13:34

A posledné slovo ja :wink:
Som rád, že som videl známe tváre a spoznal aj nových ľudí. Teší ma, že burgery chutili a guláš...poznáte to, keď je človek hladný... :victory:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Papierová hvezdáreň 2015 (2.7 - 5.7) 7. ročník

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 06 Júl 2015 14:43

Dobre bolo, krátko bolo, momentálne zemírám od tepla v Terchovej. Rád som vás zase videl a rád uvidím aj nabudúce. Johnny, sorry za "skúsenosť" a ver mi, že sa mi ťažko dolievalo. Ale z fľaše ubudli možno aj tri milimetre. :D
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Papierová hvezdáreň 2015 (2.7 - 5.7) 7. ročník

Príspevokod užívateľa johnny7 » 06 Júl 2015 18:23

3 mm tekutého pekla krát pí er na druhú.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Papierová hvezdáreň 2015 (2.7 - 5.7) 7. ročník

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 07 Júl 2015 14:53

Ale zvládol si to dobre ;) , čil v Brezne som dal na dno kalíška kamošovi a nejako to nezvláda... Idem kopať jamu.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Archiv 2015"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný