Upadok v architekture

Moderátor: HlavaXXII

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Meno: Tomáš

Re: Upadok v architekture

Príspevokod užívateľa group b » 16 Aug 2015 19:13

Žleby ale nepatří do architektury, ale do kategorie nábytek. :haha: Až to postavíš, můžeš to dát tak na klavír, jinam se to nevejde . :wink:
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

pesoico | 48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 17 Aug 2015 10:24

Nechcel som, ale musím reagovať.
Tu nejde o mňa. Ja som sa odmlčal sám, lebo som bol znechutený z niektorých ľudí na tomto fóre. A ako som si všimol, spravilo tak dosť iných modelárov. Bol by som však rád, aby niektorí modelári ak už papierovému modelárstvu nechcú pomôcť, ani ho propagovať, tak nech mu neškodia a neškodia ľuďom, ktorí sa o to snažia. A zaráža ma ignorácia niektorých akcií . Martin, Bytča, Trnava. Pomaly už aj Banská Bystrica. O ostatnom pomlčím. Načo sa bude niekto snažiť, ak je ignorovaný?
Preto sme sa ja, Bodie a Miro rozhodli, že ideme vlastnou cestou. Ak sa bude chcieť niekto pridať budeme radi. Ak nie, tak nie. Možno by som sa na to už aj ja vykašlal, ale niečo som sľúbil Ondrejovi a to ma drží pri aktivite.
Pamätám sa, keď som vydal prvý model, tak som sa zo srandy posťažoval, že si ho kúpilo 9 modelárov z fóra. Dostal som odpoveď, že mám veľké oči a čo som čakal, keď viac domčekárov na fóre nie je. Ono modelári na fóre moje modely nekupujú. Dokonca ani pán Ondík, ktorý chcel mať v e shope všetko, moje modely nepredáva. Ale sranda je, že modely sa predávajú. Mestská veža je vypredaná a stále je o ňu záujem. Väčšina modelov sa predá v Trnave, ale modely berú aj z Čiech, Ruska, Poľska aj Nemecka. Nie je to veľa, ale poteší to. Ďalšie dva modely sa dokončujú a pôjdu do tlače. S tretím čakáme, lebo prebieha rekonštrukcia a chceme, aby mal model podobu po rekonštrukcii.
Takže na záver. Modelári lepia. Modely sa vydávajú, akcie sa organizujú. Akurát na tomto fóre sa to moc nerieši, lebo sa asi nemá pre koho.
Je to môj osobný názor. Nemusíte s ním súhlasiť, ale to je tak všetko, čo s tým môžete spraviť.

Sekerka | 43

Príspevokod užívateľa Sekerka » 17 Aug 2015 19:06

Ja neviem, ale za seba môžem povedať, že som kúpil všetky kostolíky, čo si vydal. Pravda, v Trnave na výstave vo veži (o ktorej som vedel odtiaľto z fóra :victory: ). Ja neviem čo sa stalo a "kto komu stúpil na otlak" ale podobnú vec som zažil kedysi pri hádkach o majetok Zväzarmu. Snažil som sa tam zmieriť náramne znepriatelené osoby, ktoré kvôli osobným sporom blokovali modelárske dianie v republike :scorn: . Mne je ľúto ak jediný slovenský vydavateľ takmer ignoruje jediné slovenské fórum :-( . Ale dúfam že aspoň info čo si nové vydal zavesíš! Nerád by som prišiel o nejaký slovenský kostolík! :wink: Som presvedčený že veľa vecí sa dá vysvetliť, len treba sem tam niečo prehryznúť! Viem o čom hovorím, v poslednej dobe sa mi "darí", a tým nemyslím zmršený model! A viem aj to že viac získa ten čo ublížil ako ten čo zabudne, ale aspoň podľa rečí je väčší "borec" ten druhý :wink:
Každý ženatý chlap je povinný hovoriť svojej žene aká je krásna častejšie ako môže! Inak to za neho urobí niekto iný! A rád!

group b | --
2K+
Meno: Tomáš

Príspevokod užívateľa group b » 17 Aug 2015 23:49

já s kamarády stavím rozhledny, věže a brány. A to bez rozdílu zda české či slovenské. Neznám přesně to, co kdy na Slovensku bylo vydané, ale pokud na něco , co do mé kolekce pasuje narazím, velmi rád to do ní zařadím. Dokonce mám kamaráda, který má slovenské kořeny a to je náš hlavní tvůrce slovenské architektury.
A znechucení nad některými lidmi na foru ? Já když jsem začínal s papíráky, tak jsem se přihlásil na forum papírových modelářů a poslal tam první svůj model. Odpověděl i moderátor, že jsem to vložil špatně. Opravil jsem to a dostal odpověď, že takto taky ne a do třetice, že mám udělat lepší fotky no a čtvrtý pokus nebyl, protože jsem byl z fora vykázán, abych nekazil místní morálku.
A tak jsem zakotvil v cizině, tedy zde u vás a na francouzském foru, později ještě na americkém. Vždy se najde nějaký blbec, co dokáže lidi štvát, ale také se najdou lidi, co se z pisatelů na nějakém foru stanou známými a přáteli. Není ta druhá varianta lepší než ta první ?
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Vojta Č. | 40
Meno: Vojta Čaban

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 18 Aug 2015 11:17

Off topic: Můžeš to nějak rozvést? Napadlo tě, že jsou tu možná lidi, který se starají i o "to druhý" fórum? Až jsem se musel podívat do historie a ani v současném ani ve starém jsem nic na tohle téma nenašel a mrzelo by mě, kdybychom vypadali jako banda nelidů (aspoň já se sakra snažím, ne?).

Jinak úpadek - prostě času je jenom tolik. A když už se do něj vejde lepení, tak se těžko hledá morál na focení, nedejbože třídění fotek a psaní nějakýho gramotnýho postu na fórum... Na to je ten Facebook jednodušší, člověk tam naklopí fotky a je hotovo. Akorát se to holt po dvou letech špatně hledá, na to je setříděný fórum lepší. Vlastní zkušenost ;)

pesoico | 48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 18 Aug 2015 21:20

Najmä pre tohoto hajzlíka som tu skončil.
Fito v Stretko BA napísal:Mám náhly príval dobrodušenia, tak by som to tak akože oficiálne vyhlásil, aby tu nenastal nejaký úpadok alebočo:

Milý modelár, a ešte radšej modelárka.
Pozývame Ťa na ďaľšie, v poradí už štyridsate siedme stretnutie Bratislavskej časti fóra.
Vítaní sú samozrejme aj cezpoľní, ktorý neváhajú nad vzialenosťou, ktorá ich delí od tej hnusnej Bratislavy.
Na programe máme ako vždy o takomto čase, zhodnotenie prebiehajúceho leta a možno načrtneme aj prípravu na jeseň.
Ak máš čo ukázať tak to prines, pokukáme obchytkáme a zapijeme.
Prekvapenie je pripravené, možno nás navštívi ten, o ktorom sa nehovorí.

Čo tento hajzlík okrem zarábania na modeloch z Poľska spravil? Zorganizoval nejakú súťaž? Zorganizoval nejakú výstavu? A ešte arogantne komentuje problém papierových modelárov? Ak by som mal o 20 rokov menej tak ho hajzla dolámem . Ak by som v bol sviňa, tak ho udám finančnej správe tak, ako niekto udal mňa a Ondíka. Mám na háku hajzlov a preto robím to čo robím a robím tak, ako robím. Určite ma nezachráni predaných 10 modelov zaregistrovaným papierovým modelárom na tomto fóre, ktorých si pohnevám. Ale vďaka takým hajzlom ako Fito papierové modelárstvo upadá.

maaaslo | 37
Meno: pavol
Bydlisko: 13 lapwing road, wickford, ss117js, UK. alebo dunajska 23 tomasov 90044 SK.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa maaaslo » 19 Aug 2015 00:25

tak takuto s prepacenim emocionalnu k********u som uz davno necital....

Edit: a ten vulgarizmus som pouzil zamerne.

pesoico | 48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 19 Aug 2015 04:03

Lenže táto emocionálna k********a je pravdivá. A týmto som tu už skončil. Škoda, že sa aj ostatní nevyjadrili a len v tichosti odišli z tohoto fóra. A pritom to boli ľudia, ktorí pre papierové modelárstvo aj niečo spravili a ešte chceli spraviť. Smutné.

mimapnd | --
Fordsonman
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mimapnd » 19 Aug 2015 08:52

Co sa tyka fora: Tato tema sa zacala celkom dobre, navrhy napady, tem (teda modelov) v architekture, kde sa nieco deje (pribudaju prispevky) je hned 7 (pocitam od 12.8.2015) ale volako to tu zhuplo do osobnych subojov a vylevov, co je podla mna na skodu. Ja osobne si v najblizsej dobe zlepim Shakespearove divadlo... nech to tu je viac domcekove.

Co sa tyka vydavania modelov: nazor, ze budem vydavat modely pre seba...a potom sa cudovat, ze sa modely domcekov na Slovensku nepredavaju, alebo len vo velmi malom mnozstve... ani sa necudujem, ze sa nepredavaju. Ak chcem nieco predat, musim to prezentovat, ohlasovat, pytat sa a hladat predajcov (a to plati pre vsetko, nie len pre modely). Cim viac sa preda, tym viac sa meno dostane do oci, do usi. Myslienky sa citat nedaju a pisat vydavatelom kazdy druhy tyzden, ci maju nieco nove, je tiez trosku pritiahnute za vlasy...
Teraz:
Pred: Zeriav Ganz, Fordson F Road Roller, Fordson F Snowdevil,
Po: nejaky divny Fordson.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

serpens | 35
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 19 Aug 2015 09:53

Sledujem tuto temu od zaciatku. Co sa tyka nazvu, tak len aby nedoslo k nedorozumeniu, temu som premenoval, ked som ju oddelil od toho vlakna so stavbou. Rozmyslal som, co sem vobec napisat a po pri tom ako som to tu cital, som si uvedomil, ze musim pochvalit Vojtu za to ako sa postavil k Tomasovmu prispevku o cpm.cz - viac takychto reakcii moderatorov/adminov a vsetky fora by boli lepsie.

Stevo - co sa tyka toho prispevku od Fita v Stretko BA.

Ak narazas na tuto cast - "Prekvapenie je pripravené, možno nás navštívi ten, o ktorom sa nehovorí." - tak vedz, ze toto je o Saskovi a nie o tebe. Takto ho volaju uz roki a v ramci tej BA skupiny to bezne poznaju.

S cim absolutne nesuhlasim je toto - "Čo tento hajzlík okrem zarábania na modeloch z Poľska spravil? Zorganizoval nejakú súťaž? Zorganizoval nejakú výstavu?" - Mozem ta ubezpecit, ze Fito na objednavkach nezarabal, ak mal nejaky preplatok tak to islo na forum. Este dodam, ze po tom, co mimapnd otvoril svoj eshop a dokazal zabezpecit modely v podobnych cenach ako Fito, sam Fito mu navrhol aby prebral stafetu "hlavneho zasobovaca" a dobrovolne sa vzdal Objednavok z Polska.

Ku tej druhej casti "Čo tento hajzlík okrem zarábania na modeloch z Poľska spravil? Zorganizoval nejakú súťaž? Zorganizoval nejakú výstavu?", co spravil pre modelarov/modelarstvo - Ked to bol este problem a postovne z Polska bolo pre jedneho cloveka drahe zacal organizovat objednavky z Polska. Vydrzal to robit takmer 10 rokov. Tym, ze sme sa skladali a bralo sa velke mnostvo modelov, rozhodol sa ze od predajcov vyjedna mnozstevnu zlavu a tak ludia nie len ze nemuseli platit postovne z Polska ale dokonca im tie modely Fito dokazal zabezpecit lacnejsie.
Okrem toho dokazal s Orlikom vydiskutovat dohodu o tom, ze nase forum ako prve a zatial jedine (zo SVK, CR) malo reklamu priamo na obalkach modelov Orlik. Tak isto mi uz par rokov pomaha s technickym chodom fora. Proste nie keazdy moze alebo chce organizovat vystavy. Obaja aj ty aj on mate radi papierove modelarstvo a kazdy ste pre neho nieco spravili, ale kazdy to robil inak po svojom a tak ako najlepsie vie. A preto absolutne nesuhlasim, s tym co si o nom napisal.

A teraz spat co sa tyka upadku. Ako som spominal, toto je hlavne o vas modelaroch architekturi. My, ako team papermodelers.sk, vam tu mozeme poskytnut priestor a spravit vam tu podmienaky, aby ste moholi prispievat. Ale samotne prispievanie a diskusie su uz na vas. Verim, ze nikto z vas tu nema problem s tym, ako je tato sekcia moderovana. Verim, ze vas tu nik z moderatorv/adminov nebuzeruje, ale namiesto toho sa vam len v tichosti "same od seba" opravuju nazvy vlakien, doplnuju sa mierky, pridavaju sa ikonky dokoncenych tem a vraky sa same presuvaju do kosa. Proste sam za seba nemam pocit, ze by sekcia Architektura bola nejak znevyhodnena voci ostatnej casti fora. Takze ako sa vravi, treba zacat od seba a ist prikladom. Sekerka zatial ulozil smer a spolu s groupb sa zacali snazit, tak uvidime. Ja im prajem vela uspechov.

Ku poctu aktivnych/novych/odidenych - tak to chodi na kazdom fore. Nie kazdy sa venuje jednemu konicku celozivotne. Su to proste cykly. Tiez mam teraz osobne modelarsky utlm a vraciam sa ku robotike, ale tak isto mam zavazky voci tomuto foru. Nikto z nas nema dni dlhsie ako 24 hod. a je to len a len na kazdom osobne, kolko zo svojho volneho casu chce venovat modelarcine. Kto chce ten si ho najde. Kto chce ten prispeje. Kto chce ten nafoti aj postup. Kto chce okomnetuje a kto chce aj poradi.

Tip: Vypnutim TV a vyradenim socialnych sieti ziskate cca. 3-5 hodin denne casu na modelarcenie
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Návrat na "Diskusie - architektúra"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný