Upadok v architekture

Moderátor: HlavaXXII

Užívateľov profilový obrázok
sony | 34
2K+
Meno: Martin Seemann

Re: Upadok v architekture

Príspevokod užívateľa sony » 19 Aug 2015 10:45

.. ako by povedal klasik... AMEN! :big smile:
BULLDOGFEST XI. ročník 26. máj 2018
Papierový člen plastikového klubu

maaaslo | 38
Meno: pavol
Bydlisko: 13 lapwing road, wickford, ss117js, UK. alebo dunajska 23 tomasov 90044 SK.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa maaaslo » 19 Aug 2015 13:47

este ma zaujal ten koment: Ludia co nieco spravili pre papierove modelarstvo...
Budujeme socializmus?ja myslel, ze kazdy to robi hlavne pre svoje potesenie...

Sekerka | 44

Príspevokod užívateľa Sekerka » 19 Aug 2015 14:53

Aj ja som si to tak predstavoval keď som začínal túto debatu! Aby keď už niekto hovadí sám seba svojou robotou, to bolo aspoň okomentované (čo je prejavom akéhosi záujmu a rešpektu o tú činnosť potažmo človeka :-( ) Ale teraz, po čase si uvedomujem čo roboty (alebo budovania) si vyžaduje taká snaha serpensa a iných moderátorov, aby vôbec toto fórum mohlo fungovať. Čo práce majú tí členovia fóra, ktorý prispievajú vecami aby som vedel kde je aká výstava, resp. súťaž. Aby som vedel najnovšie postupy, resp. dostal sa ku nejakému spezialwerkzeug-u. To isté platí o tých chalanoch čo organizujú súťaže a samozrejme aj výstavy. Kedysi dávno som to s jedným riešil, že prečo to robí keď z toho nič nemá, a on to prirovnal ku svadbe. Napr. čo ženie do manželstva chalana, ktorý celé víkendy trávi na letisku a nevie si život bez lietania predstaviť. A výsledok je prozaický. Lietať už vie, ale "manželovať" nie! :shocked: Chce vyskúšať niečo iné! A často krát dôsledky nevidí :bad smile: . A to isté je z organizovaním, alebo so starého slovníka "budovaním" nejakého modelárskeho života. Myslím že serpens to vysvetlil, že v tomto prípade išlo o nedorozumenie, a viem že za jeden deň sa všetko vyriešiť nedá. Možno (ak tomu "budú naklonené hviezdy" alebo "ak alláh dá" sa stretneme a vysvetlíme si svoje postoje a všetko bude môcť začať odznovu bez pocitu krivdy). Nie som zástancom "pálenia mostov za sebou" :scorn: . Už som si zopár krát hlavu kvôli tomu otrieskal (aj keď sa mi stalo že som si ju trieskal aj kvôli tomu, že som ich nespálil :P ) Ja by som za seba rád túto tému ukončil, lebo cítim akúsi zodpovednosť za to že som to začal. :beaten: Teším sa na Dechtice od pesoica, a ostatné už je "v rukách Božích"!
Každý ženatý chlap je povinný hovoriť svojej žene aká je krásna častejšie ako môže! Inak to za neho urobí niekto iný! A rád!

maaaslo | 38
Bydlisko: 13 lapwing road, wickford, ss117js, UK. alebo dunajska 23 tomasov 90044 SK.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa maaaslo » 19 Aug 2015 15:59

ale nie, nic neukoncovat. taketo zle emocie sa musia vypustit, lebo potom to dopadne ako na starom fore, pripadne na susedskom... ale ako rozumnu diskusiu, s normalnymi argumentami, nie nejake osocovanie a plutie sirnych zlucenin

pesoico | 49
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 19 Aug 2015 17:38

Niekto buduje a robí, aby z toho mali niečo aj druhí, niekto súkromničí a na druhých nepozerá. Je to každého právo, ale s tým socializmom je to super. Budem označený aj ako ovca, Ficovolič a podobne? Ja som tu napísal svoj názor. A v mojich očiach sa potvrdil. Ja nikoho nepodrážam, nevyháňam, neironizujem, ani nezosmiešňujem. Kto tieto veci nechce vidieť, alebo ich vidí inak, je to jeho vec. Za svojim názorom si stojím, aj keď ako mi niekto hovoril, ako vydavateľ modelov a predajca by som sa skôr modelárom mal strkať do zadku, aby som predával. Ale ja sa do zadkov nestrkám, keď, tak do nich kopem. Tu mi to pripadá tak, že diskusia je povolená, ale musíš mať rovnaký názor ako pár vyvolených. A preto tu ľudia s iným názorom už nekomunikujú a neprispievajú. Tiež som tu skončil, akurát mi nedalo povedať si svoj názor na tému úpadok architektúry. A prvé fórum padlo na tom, že nespokojní odišli a založili si toto fórum. Toto fórum má to šťastie, že nespokojenci len odišli.

Sekerka | 44

Príspevokod užívateľa Sekerka » 19 Aug 2015 18:37

Zatiaľ to je dobré, ešte komunikujeme! :victory: Ja neviem, ale ja si nie som vedomý, že by som kohokoľvek ironizoval, zosmiešňoval... Ja sa naozaj na Dechtice teším! A je odo mňa naozaj veľmi ďaleko niekoho urážať "ficovoličom"! :shocked: Ja som sa po posledných voľbách v robote s jedným príliš angažovaným Smerovoličom pobil. Doslova. :beaten: Odvtedy som nikomu ani len nenaznačil že volil dobre alebo zle! A ku socializmu: preto som tam spomínal hviezdy, Alláha, a nakoniec Pána. Bral som to ako nevinný žartík, ale ak sa to dotklo, tak sa ospravedlňujem! :red: Mne je ľúto za starým fórom, ale asi nebolo inej cesty. Ja sám som bol dosť dlho na americkom a nemeckom fóre. Ale toto tu už funguje a je nás príliš málo aby sme sa triedili na pesoicových alebo serpensových, alebo neviem koho. Môj názor! A hough...dohovoril som! Viac na toto vlákno nevleziem, hoci som ho vyprovokoval!
Každý ženatý chlap je povinný hovoriť svojej žene aká je krásna častejšie ako môže! Inak to za neho urobí niekto iný! A rád!

pesoico | 49
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 19 Aug 2015 19:18

To bola odpoveď pre maaasla.

group b | --
2K+
Meno: Tomáš

Príspevokod užívateľa group b » 19 Aug 2015 22:04

pěkně se to tu mele, jen co je pravda.
K příspěvku Vojty Č - odpověděl jsem mu prostřednictvím SZ, věc nemá s tímto forem spojitost, jen to byla ukázka, že ne vždy se vše povede jak má.
K tomu co bylo napsáno dále bych měl jen dva poznatky.
Jak víte stavím majáky a věže. Když jsem sháněl nějaké modely co se dali sehnat z Polska, obrátil jsem se na Fita v rámci místní akce. Mohl se na mě vykašlat, protože zasílání balíčků mezi ČR a SK je kolikrát slušná pakárna. Ale nevykašlal. A najednou jsem měl ty dva modely doma. Na dotaz, co jsem dlužen jsem dostal odpověď, abych to nechal na někdy jindy.
Já si neumím objednat nic z ciziny , nemám na to buňky a ani žádný mezinárodní účet či kartu, nebo co k tomu vůbec potřebuju. Ale chtěl jsem jednou mít ve sbírce kolekci více jak 30 amerických majáků, za nemalý peníz. Zkusil jsem se obrátit na Fita, člověka, který mě nikdy neviděl, nezná a čte jen mé přispěvky. Odpověděl mi obratem, že mi ty modely zaplatil, ať mu tedy pošlu peníze. I když se neznáme osobně, prostě do mě tu částku investoval s tím, že se mu snad vrátí. Takže například to pro mě udělal, kromě práce na foru, která není vidět.
Ale jak jsem napsal, stavím i věže. Nějaké byly vydány i na Slovensku. A tak jsem si řekl, když to jde z Polska či USA, proč by to nešlo ze Slovenska. Celkem třikrát jsem dostal tip, že bych model mohl sehnat přes konkrétní osobu z tohoto fora. Celkem třikrát jsem neuspěl, protože zmíněná osoba prostě se mnou nehodlala komunikovat a tak jsem ty modely nakonec sehnal jinak.
Takže pardon, tvrdit, že ten či onen je hajzlík je ne zrovna fér, když se chovám podobně.
A pokud by to někdo chtěl po mě opět rozvést, tak slovenské modely jsem sháněl přes pána s nickem pesoico, který se ani nenamáhal mi odpovědět.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

pesoico | 49
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 20 Aug 2015 21:12

Mestská veža je už dlhšiu dobu vypredaná. to som aj napísal. Takže ja som hajzlík, ktorý vydáva modely a nechce ich predávať? Choré, choré, choré. Zachraňujte s Fitom modelárstvo. Ja končím. Nie s modelárstvom, ale s takými ľuďmi, ako ste Vy.

maaaslo | 38
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa maaaslo » 20 Aug 2015 21:47

To uz som niekde cital.... Aha tusim par prispevkov hore. Pan posinger, co keby ste miesto prazdnych reci napisali radsej nieco konstruktivne s navrhom na zlepsenie situacie? Pretoze okrem plutia siry na fita( ktory si to fakt nezasluzi) ste nic ine nenapisal a ani nenavrhol. Urazene reci vie viest kazdy.

Návrat na "Diskusie - architektúra"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný