Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

LIAZ 18.33 PB/HR + príves BSS PV 24.18 /Ripper works/ 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
šlakotraf | --
Príspevky: 29
Meno: Michal
Bydlisko: PD a okolie

LIAZ 18.33 PB/HR + príves BSS PV 24.18 /Ripper works/ 1:32

Príspevokod užívateľa šlakotraf » 24 Sep 2009 17:47

Zdravím modelárov,

Chcem Vás poprosiť staviam tento model nápravy mam hotové mal som aj motor ale stala sa mala nehoda a celý sa mi spučil :beat brick: rozhodol som sa to nevzdať a tak som narysoval nový a chcel som tam pridať zopár detailov tak som sa chcel spýtať či nemá niekto nejaké fotky motoru, olejovej vani, interiéru bol by som vďačný :) :)

(Google som skúšal nič)
Naposledy upravil/-a šlakotraf v 24 Sep 2009 20:43, upravené celkom 1 krát.
Na stole : Obrus :D ....
Tíško mlčím a učím sa !!

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: LIAZ 18.33 PB/HR a príves BSS PV 24.18 (čiastočné upravy

Príspevokod užívateľa iconmaster » 24 Sep 2009 18:16

Zial o Liazkach nemam skoro ziadne fotky, iba tieto nizsie co som niekde videl a nafotil. Pracoval som najma na Volvach a inych zahranicnych nakladiakoch, o tych mam dost podkladov :big smile: neviem ci je to vobec ten motor, hovorim v Liazkach sa nevyznam vobec :beat brick:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Ale mam jedneho dobreho kamarata v Cesku - tiez modelar, iba on robi plastaky. Vola sa Jan Rosecky, a je velky fanusik Liaziek - vlasni dokonca aj dva tahace. Je spolutvrocom webu LIAZ navzdy kde urcite najdes potrebne podklady pre tvoj model. Je tam vela fotiek o vsetkom moznom, treba si to prezriet.

A potom si kludne sem nahod nejake fotky tvojej Liazky :)

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: LIAZ 18.33 PB/HR a príves BSS PV 24.18 (čiastočné upravy

Príspevokod užívateľa petopato » 24 Sep 2009 18:34

Áno je to klasický motor LIAZ, ktorý bol použitý prakticky vo všetkých Liazkách, líšili sa len počtom piestnych krúžkou, tvarom spoľovacej komory na vrchu piestu a priemerom piestneho čapu v závyslosto od toho či to má turbo, ale zvonku je to prakticky na nerozoznanie, no v 90-tych rokoch sa tam dával aj Detroit Diesel (DD) a nečudoval by som sa keby bol aj v tejto Ripperovke.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: LIAZ 18.33 PB/HR a príves BSS PV 24.18 (čiastočné upravy

Príspevokod užívateľa iconmaster » 24 Sep 2009 18:40

Off topic: jj, zacali davat DetroitDiesely ked prisli normy EURO 0 a EURO 1 a Liazka to nevedela splnat..

inac ako petopato hovori blok bude velmi podobny, ako aj u inych znackach..

Užívateľov profilový obrázok
šlakotraf | --
Príspevky: 29
Meno: Michal
Bydlisko: PD a okolie

Re: LIAZ 18.33 PB/HR + príves BSS PV 24.18 /????????/ 1:??

Príspevokod užívateľa šlakotraf » 24 Sep 2009 20:42

O Liazkách ani ja toho veľa neviem :beat brick: ale chcel by som sa naučiť.Mne ide hlavne o to že keď sa už stala ta nehoda a prišiel som o motor tak že ho znovu spravím a chcel som ho čo najdetailnejší..Lenže mám zatiaľ málo podkladov na stránke ripper works som našiel že autor údajne použil motor LIAZ S640 a to je všetko čo zatiaľ viem.....
PRE ICONMASTER:Ako náhle sa bude čím pochváliť hned to sem hodím neboj sa ..... :)
Taktiež som rozmýšľal nad úpravou prednej nápravy zdá sa mi moc jednoduchá....
Na stole : Obrus :D ....
Tíško mlčím a učím sa !!

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: LIAZ 18.33 PB/HR + príves BSS PV 24.18 /Ripper works/ 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 24 Sep 2009 20:55

Nechcem do toho kecat ale... ked prerabka, tak aj ine veci. Ber to, ze mas premakany motor ale model povodny z vystrihovacky - to by bolo velmi "kontrastne".. akoze nech je detailnost rovnomerna na celom modeli. To je ale iba moj nazor.

Užívateľov profilový obrázok
šlakotraf | --
Príspevky: 29
Meno: Michal
Bydlisko: PD a okolie

Re: LIAZ 18.33 PB/HR + príves BSS PV 24.18 /Ripper works/ 1:32

Príspevokod užívateľa šlakotraf » 24 Sep 2009 22:09

Tvoj názor beriem a mám ten istý preto som chcel aj iné úpravy (spraviť viac detailov).. :)
Ja som na to myslel a chcel som aj iné úpravy aj chcem (pretože ma baví hrať sa a zdokonalovať detaily)
myslel som aj na bombirované pneu takisto dezén (len musím nejaký vymyslieť ) lenže momentálne som prišiel o motor :eyes bleed: a tak teraz riešim ZATIAĽ iba ten...


25.9 2009 10:23 Začal som rozkreslovať ten motor z iconmasterových fotiek ešte raz mu za ne ďakujem ak ma ešte niekto nejaké fotky prosím dajte ich sem jedná sa o motor LIAZ S640

PRE Iconmastera : nemohol by si prosím ťa kontaktovať toho pána Roseckého a opýtať sa ho na nejaké fotky toho interiéru motora prevodovky a náprav bol by som ti veľmi vďačný :) :) :)


5.12 2009-Aby ste si nemysleli že už na tom nepracujem tak som stavbu musel odložiť vzhľadom na to že mám izbu na podkroví a opravovali nám strechu všade bordel prach a nič není na svojom mieste............
Na stole : Obrus :D ....
Tíško mlčím a učím sa !!

Užívateľov profilový obrázok
šlakotraf | --
Príspevky: 29
Meno: Michal
Bydlisko: PD a okolie

Re: LIAZ 18.33 PB/HR + príves BSS PV 24.18 /Ripper works/ 1:32

Príspevokod užívateľa šlakotraf » 06 Dec 2009 09:53

takže pridavam foto :
Základ motoru
Obrázok
Základ motoru
Obrázok
rozpracovana kabina
Obrázok
ospravedlňujem sa za fotky............ :confuse:
Na stole : Obrus :D ....
Tíško mlčím a učím sa !!

Návrat na "Odložené stavby modelov // Postponed Model Builds"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný