Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Renault R8 Gordini / Heller

Moderátori: Oliver, sony

Pravidlá fóra
Vyhradené pre plastikové modely. Zatiaľ bez triedenia do jednotlivých kategórii.
Užívateľov profilový obrázok
Fortyse7en | 34
Príspevky: 53
Meno: Maťo
Kontaktovať užívateľa:

Renault R8 Gordini / Heller

Príspevokod užívateľa Fortyse7en » 31 Jan 2020 01:21

Renault R8 Gordini od Hellera, len tak pre nejaké to patlanie :) Dokončl som VW T1 Jagermeister, tak som si povedal, že si treba trochu skomplikovať život :)

Začal som klasicky vylamovaním dielov, návod radí začať motorom. Predpripravil som si klasicky motor, prevodovku, disky kolies a podvozok na airbrush. Motor má byť podľa návodu zelený. Ja použijem klasicky oceľovo sivú, striebornú na disky, podvozok čierny s modrým motorovým priestorom.

Na stole: Škoda 120L, Lancia ECV, Messerschmitt BF109 F-2

Užívateľov profilový obrázok
Fortyse7en | 34
Príspevky: 53
Meno: Maťo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Renault R8 Gordini / Heller

Príspevokod užívateľa Fortyse7en » 02 Feb 2020 14:02

Deň 3. - po tmelení niektorých dielov museli diely 24h. odpočívať. Aktuálne už prebrúsené, streknuté primerom. Medzičasom streknutý motor (zatiaľ bez krytu vačkovej hriadele), nahodené rozvody :big smile: Plus kolesá, riadenie a predné tlmiče. Ešte dnes pôjde do čiernej podvozok.

Na stole: Škoda 120L, Lancia ECV, Messerschmitt BF109 F-2

Užívateľov profilový obrázok
Fortyse7en | 34
Príspevky: 53
Meno: Maťo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Renault R8 Gordini / Heller

Príspevokod užívateľa Fortyse7en » 08 Feb 2020 23:10

Deň 8 - Podvozok hotový. Stretknutý do čiernej, motorový priestor do modrej + kryt vačky. Muším dorobiť ešte kabeláž od rozdeľovača k sviečkam. Zadné kolesá nie sú upevnené práve najpevnejšie, čo je dané nie najšťastnejším riešením zo strany výrobcu.

Nahodené pedály, sedadlá. Skúsim vyrobiť pásy z niečoho :big smile:

Na stole: Škoda 120L, Lancia ECV, Messerschmitt BF109 F-2

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Renault R8 Gordini / Heller

Príspevokod užívateľa Roman » 09 Feb 2020 08:06

na pasy staci papier vhodnej hrubky
mas pekny podstavec na karoseriu,vyzera ako podvozkova noha nejakej kozmickej lode

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Renault R8 Gordini / Heller

Príspevokod užívateľa petopato » 09 Feb 2020 09:12

Fortyse7en napísal: Skúsim vyrobiť pásy z niečoho :big smile:


Žeby z papiera? :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Fortyse7en | 34
Príspevky: 53
Meno: Maťo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Renault R8 Gordini / Heller

Príspevokod užívateľa Fortyse7en » 17 Feb 2020 23:38

Deň X.

Podvozok je komplet - s káblami, pásmi a prihodil som aj rozpis navigátora :big smile: Karoséria už dostala finálny odtieň modrej, nasledujú dekály. Kým karoséria schne, hrám sa s prístrojovkou, oknami a "čalúnením" dverí :) Nie je to top, ale zatiaľ som spoko :P

Ďalším krokom budú dekály ako som už písal a lakovanie karosérie

Na stole: Škoda 120L, Lancia ECV, Messerschmitt BF109 F-2

Užívateľov profilový obrázok
Fortyse7en | 34
Príspevky: 53
Meno: Maťo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Renault R8 Gordini / Heller

Príspevokod užívateľa Fortyse7en » 21 Feb 2020 12:02

Tak sa mi podarilo amatérsky a kompletne zničiť kaorsériu... Karoséria vo farbe, dekály nanesené, keď tu zrazu farba zreagovala s lakom :death: :death: :death: Takmer na celom modeli. Prakticky nepoškodené ostalo len predné a zadné čelo - prečo netuším. Aktuálne som vo fáze odlakovania. Bezacetónový odlakovač odvádza dobrú prácu, ale sám som na križovatke, ako s modelom postupovať ďalej. Jedna možnosť je znova zbrúsiť, primer, farba a (iný) lak, s využitím záložných dekálov - asi najschodnejšia cesta, hoci napr. biele pásy už budem musieť namaskovať.

Ani nemusím hovoriť ako nadšený som zo svojej práce ostal... btw - nepovaľujú sa niekomu z Vás doma dekály na Gordini? Na nete stoja náhradné 20€ čo prevyšuje aj cenu modelu :)

Na stole: Škoda 120L, Lancia ECV, Messerschmitt BF109 F-2

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Renault R8 Gordini / Heller

Príspevokod užívateľa iconmaster » 21 Feb 2020 13:24

Toto nepoteší žiadneho modelára :-( Tá modrá farba bola akrylovka a lak asi nie, že?

Tu som našiel dekály trochu lacnejšie než 20€, ale aj tak je to dosť za tých pár obtlačkov:
https://www.rallymodels43.cz/rallymodel ... gniez-Marc
http://www.rejimodel.com/index.php?rout ... uct_id=516

Môžeš ešte skúsiť si vyrobiť sám tie dekály - nakresliť a vytlačiť na biely vodolpekový papier, z ktorého si rovno môžeš narezať aj tie pruhy.
Ja som si prednedávnom objednal číry aj biely vodolepkový papier pre laserovky z Aliexpress a práve včera som vytlačil prvé dekály na ne a idem to otestovať na návese + robil som aj Petopatovi na hasičskú Tatru. Potom môžem poreferovať.

Užívateľov profilový obrázok
Fortyse7en | 34
Príspevky: 53
Meno: Maťo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Renault R8 Gordini / Heller

Príspevokod užívateľa Fortyse7en » 21 Feb 2020 15:07

ďakujem veľmi pekne za radu :victory: Kúpil som biely dekál papier, pásy vyrobím z toho. Našťastie stavebnica má väčšinu dekálov záložných, prakticky jediný, o ktorý prídem je nápis GORDINI vzadu.
Na stole: Škoda 120L, Lancia ECV, Messerschmitt BF109 F-2

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Renault R8 Gordini / Heller

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 21 Feb 2020 17:39

Ty voe, asi by ma drblo :death:
Teraz ho poriadne opočasovať, zahrdzaviť a posadiť do diorámy vedľa dielne a zarásť ho trávou, asi iba to by som s ním spravil :P
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Návrat na "Plastové modely // Plastic models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný