Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Moderátor: serpens

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 01 Nov 2018 18:31

kedysi som zlepil Galaxiu od Vyškovského, kde som spravil rozbitý predok a potom som z 2 trupov zlepil predĺženú verziu tiež s rozbitým predkom, ale ten sa nedochoval, tak ma napadlo, že si ho skúsim nakresliť, predstava je nasledujúca


žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Príspevokod užívateľa Fito » 01 Nov 2018 21:04

Palec hore, keby trebalo betu tak sa hlasim.
A tu novu galaxiu si videl ? Od Rukra...
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 01 Nov 2018 22:43

v podstate bolo treba "len" predĺžiť trup



väčší/ zdĺhavejší problém je ten, že každá strana má inú farbu, magickou paličkou som odmazal farbu a teraz neviem, ako to vyfarbiť, teda viem získať priemernú farbu z plochu, ale to nieje to pravé orechové, ale keď to inak nepôjde, bude to musieť stačiť, uvidím, ako to bude vyzerať po vytlačení

no budem musieť prefarbiť celú loď :beat plaster:

Fito napísal:Palec hore, keby trebalo betu tak sa hlasim.
A tu novu galaxiu si videl ? Od Rukra...

Galaxiu, čo si staval, nie? bolo by zaujímavé postaviť loď Odysseus v tej istej mierke, pretože podľa knihy sa zmestí do nákladového priestoru Galaxie :P

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 03 Nov 2018 14:37

tak som našiel iný sken, ktorý je lepší a farebne stálejší, otočil som stránky, aby boli čiary vodorovné/ kolmé a mohol som začať odznova

:beat plaster: :haha:

trup je o chlp kratší ako predchádzajúca verzia, posunul som kastlíky na boku a prirobil aj jednu nástavbu vpravo od mostíka

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 04 Nov 2018 18:32

dnes ráno som usúdil, že proti nude bude najlepšie predĺžiť bočné lode, tak som prvý držiak posunul dopredu,
aby bola predná medzera širšia, tak ako v komixe



samozrejme som upravil aj všetky okná, aby ich bolo vidieť, "už len" ňútro rozbitého predku a šlus,
rozbitý plášť som sprosto pajcol z alienovej Galaxie

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 05 Nov 2018 21:02

ja asi fakt neviem, čo od "dobroty", začal som v sketchupe modelovať a texturovať krabičkovú verziu Vyškovského Galaxie :bad smile:

a teda texturovať v sketchupe je fakt na zabitie, každú plochu zvlášť a napr. iba špička má plôch 7 :beat plaster:

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Príspevokod užívateľa Fito » 05 Nov 2018 21:42

Otázka je, či sa to dá potom v Sketchupe rozložiť aj s textúrami, to si skúšal?
Lebo že aby si to nerobil od dobroty úplne zbytočne.

A ešte otázka, že keď už to prerábaš, nechceš trošku zaguľatiť tie mega veľké kockaté výfuky ?
Sa iba pýtam, aby si sa nenudil....
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 05 Nov 2018 23:21

ja robím len takú 3D vizualizáciu Vyškovského Galaxie, ale cez Flattery plugin sa to rozkladá aj s textúrou



či by to išlo s ňou aj exportovať, je iná vec (to som neskúšal a osobne by som to robil cez típance zo sketchupu a poskladať to v Painte potom), kvalita textúry je taká, aká je... lepšie je zmastiť biely model, rozložiť, biela alfa, beta a nakoniec to vyfarbiť v nejakom programe

inak "v reále" by mala mať Galaxia dĺžku cez 2km, to som sa dočítal v knihe (nie komixe) Galaxia (diel č 2), len som ešte nezistil,
či existuje aj kniha Vzpoura mozků (diel č.1), podobne, ako je kniha Odysseus (diel č. 3), takže to bude iná krava a až by som raz
spravil 3D model Galaxie podľa komiksu (základ od aliena99), tak by som chcel dať do mierky aj Prométheus, ale ten je už na
3D warehouse vymodelovaný



zväčšil som Prométhea na 200% a furt by sa do nákladového priestoru zmestilo niekoľko takých Prométheov :D :D :D

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 11 Nov 2018 22:26

po boji s pluginom na UV mapy sa mi podarilo "nejako" otexturovať aj rúle motorov, tak zatiaľ Galaxia takto, ale na kužeľové trysky mi už dnes sily nezostali, tak zase nabudúce

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 12 Nov 2018 08:50

Nádhera. Tiež mám v pláne urobiť nejaký "refit" pôvodného modelu, ale rozmýšlal som skôr nad pridaním LED svetiel - toto je trochu iná liga. Navyše keď vidím ako "jednoducho" to sketchup zvláda tak je ten obdiv ešte väčší :)

Inak po prečítani Odyssea, som tiež uvažoval nad vytvorením vlastnej verzie Prométhea s Odysseom - veď v podstate je to rovnaké, len zmeníš farbu, číslo a meno.
Kniha Vzpoura mozku existuje :)

Držím palce!

Návrat na "Projekty // Projects"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný