Diskusia - Rhino

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 36
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diskusia - Rhino

Príspevokod užívateľa serpens » 18 Mar 2011 19:50

No su tam nato vlastnosti objektu. Ale v Rhine si to mozes len pozriet, nemozes to menit.

Proste v Rhine sa nerobi tak, ze tam "hodis" hranol, potom ides do jeho vlastnosti a zmenis vysku, dlzku, sirku.

Tak to proste nejde. Teda mozes objek natahovat, ale to je o inom.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

juraig | --
Meno: jurai

Príspevokod užívateľa juraig » 19 Mar 2011 09:00

Diki, po mnohých úsiliach som začal zvažovať aj túto nešikovnú možnosť. Kedysi som modeloval v Cinema 4D a v porovnaní s Rhinom bol v tomto, myslím, dosť v predu.
Pre radosť z voľného času, pre potešenie...
Informácie o mojich modeloch: http://www.juraig.ttlitklub.sk
Nájdete ich v časopisoch Fifík, Ohník
a v e-shope http://www.papermodel.eshop-zdarma.cz/i ... gory_id=35

toudi_sk | 49
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 19 Mar 2011 09:11

moment, to čo si písal bola otázka? som si myslel, že sa chváliš
vyriešením problému, keď si v tých vetách používal minulý čas :beat brick:

tvorcovia rhina pravdepodobne nerátali s tým, že pomocou ich produktu
niekto plánuje vydávať šmikajdy na trh aj s návodovými kresbami :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

serpens | 36
Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 19 Mar 2011 11:56

Nie, to mas ako v autocade, tam tiez nekreslis len tak od buka. Tiez musis vediet, co chces nakreslit. A to iste plati aj v rhine.

Niekto je totiz zvyknuty tak, ze si volozi objekt, napr. valec a az potom mu ide editovat rozmery. A inde je to zas tak, ze proste uz vies co chces a zadas presny rozmer (v podstate to setri cas). Inak v novom rhine 5.0 by uz mala byt vraj aj moznost takej editacie, ako chce juraig, tak mozno skusit tuto cestu, ale to som len cital, takze neviem na 100% potrvrdit.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

juraig | --
Meno: jurai

Príspevokod užívateľa juraig » 19 Mar 2011 17:15

No ja som skôr kreslič "odbuka", resp. hrám sa s milimetrami, premeriavam podľa fotiek, keď nepoznám dokonale objekt, resp. mám len pôdorys. Chcem nejaký jednoduchší postup pri rozkladaní zložitejších dielov (kužele, obliny), pohodu pri prečíslovaní a podobné vecičky. Ak som dobre pochopil, tak v Rhinu ide objekt vymodelovať, rozložiť mu diely, dať to na A4 a vyexportovať pre vyfarbovanie, že?
Ešte sa týždeň dva pomučím a niekoho z vás začnem otravovať cez SS.
Pre radosť z voľného času, pre potešenie...
Informácie o mojich modeloch: http://www.juraig.ttlitklub.sk
Nájdete ich v časopisoch Fifík, Ohník
a v e-shope http://www.papermodel.eshop-zdarma.cz/i ... gory_id=35

serpens | 36
Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 19 Mar 2011 17:54

Ja ked som skusal demo rhina, tak neviem, podla mna je to silny nastroj a za tych 100€ to stoji, ale isto sa to neda naucit za dva dni ani za dva tyzdne. A hlavne v tome deme nesavuj, lebo je to obmedzene.

HlavaXXII | 43
Majster - Kráľ lietadiel
Meno: Marek

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 19 Mar 2011 18:14

serpens napísal:Ja ked som skusal demo rhina, tak neviem, podla mna je to silny nastroj a za tych 100€ to stoji, ale isto sa to neda naucit za dva dni ani za dva tyzdne. A hlavne v tome deme nesavuj, lebo je to obmedzene.

Mno pridaj este jednu nulu :)
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

serpens | 36
Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 19 Mar 2011 18:52

No praveze studentska verzia je za 100ku a mozes ju aj komercne vyuzivat aj ked uz niesi student. V podstate sa staci nechat prijat na vysku, kupit rhino a potom sa uz na skole neukazat.

HlavaXXII | 43
Majster - Kráľ lietadiel
Meno: Marek

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 19 Mar 2011 19:24

serpens napísal:No praveze studentska verzia je za 100ku a mozes ju aj komercne vyuzivat aj ked uz niesi student. V podstate sa staci nechat prijat na vysku, kupit rhino a potom sa uz na skole neukazat.

Tak stoji trošku viacej, len v akcii sa dalo ku koncu roka kúpiť lacnejšie, ale všetko ostatné je tak, ako píšeš :P
V US stojí 195$ a niekde som čítal, že pre európsky trh sa berie 1$ = 1€. V CZK stojí 5706 Kč - http://www.3dshop.cz/software/rhinoceros-4-skolni-licence
Ale čo je najlepšie...nielen študenti, ale aj my učitelia môžeme :vicotry:
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

serpens | 36
Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 19 Mar 2011 20:15

No jo, tak ja som to pozeral par rokov dozadu. Ale aj tak je to v pohode cena, ak by sa tym chcel niekto zivit.

Návrat na "Rhino kútik"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný