Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Fotografia mesiaca

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Foto mesiaca na www.papermodelers.sk

Príspevokod užívateľa Fito » 04 Jún 2013 22:20

Maj 2013 / Lokomotiva 555.0 -Balu11
Ja nenapíšem nič, všetko už napísal majster :

Trošku statistiky ze stavby modelu
Čísla statistiky ze stavby modelu nejsou úplně přesná, ale přeci jen alespoň trošku napoví , jak práce na modelu vypadala. Stavba modelu lokomotivy byla zahájena v říjnu roku 2011 a dokončena byla v dubnu 2013. Na stavbě modelu bylo odpracováno 2120 hodin a bylo použito celkem 14 450 dílů a dílečků, přičemž z toho bylo cca 3500 matic a hlav šroubů, a vysekaných na 2300 nýtů, 8650 bylo pak ostatních dílů. Na stavbě bylo použito cca 15 bm různých drátů a profilů z Evergreenu. Délka modelu je od nárazníků lokomotivy, po nárazníky tendru, 92 cm a jeho váha je 820 g. Podstavec - ložná plocha modelu je v rozměrech 114 cm x 24 cm, celkově s rámem je rozměr 123 cm x 31,5 cm. Během stavby jsem nafotil cca na 2500 fotek, ze kterých jsem vybíral fotografie do reportů jednotlivých příspěvků. Příspěvků bylo celkem 148.


Co napsat? Byly to dlouhé měsíce práce, ale práce krásné a tvořivé. V mém životě je to druhý papírový model, a je to model, který jsem si roky přál mít ve svém pokoji. Já vím, že zastánci čistého lepení papírových modelů mohou mít oprávněné námitky, že tohle už není ta pravá papírová modelařina, mé postupy byly mnohdy jiné, než je zvykem. Ale umožnily mi, se co nejvíce přiblížit reálné předloze modelu lokomotivy. To byl i můj záměr. Za ty dlouhé měsíce zde vznikaly překrásná díla v lodním modelářství, v letadlech, ve vojenské technice, v automobilech a zemědělské či stavební technice, v architektuře či železnici. A každé bylo a je pro mne zdrojem poučení ale i důkazem toho, jak nesmírně kreativní je svět modelářů a jaký um svých rukou předvádějí.
Nostalgie? Asi ano, vždyť do každého modelu, který vytvoříme, vtiskneme svou duši a model nesmazatelně vtiskne svou stopu do duše naší. Tak to prostě je, a je to dobře.
Chtěl bych zde vyslovit velké poděkování vám všem, za milá slova chvály a uznání, za slova věcných připomínek, které upozorňovaly na chyby, které jsem se snažil odstranit, pokud to bylo jen trošku možné. Vždyť tato stavba zaznamenala více 26 000 návštěv, což je pro mne obrovské číslo, a které ukazuje, jak velký byl zájem o průběh prací. To vše bylo pro mne nejen tím oním pověstným motorem v mé modelářské činnosti, ale bylo to i zavazující, protože byly chvíle, kdy se práce nedařila a kdy jsem chtěl model odložit. A právě vy jste byli tou zárukou, že se tak nestalo, protože já jsem nechtěl zklamat a říct nedokázal jsem to.
Dovolte mi kamarádi, abych přeci jen zmínil pár jmen, chtěl bych poděkovat Serpensovi, který jako admin umožňuje ta krásná setkání modelářů na diskusním foru. Chtěl bych poděkovat Jožkinovi, který byl arbitrem na rozpravách o železniční problematice. Jeho znalosti můžeme jen obdivovat. Chtěl bych tady i poděkovat Ondrovi Nadrchalovi, za to, že udělal vynikající fotoreport ze své stavby modelu, který byl pro mne učebnicí a skripta, ze kterých jsem čerpal potřebné informace a byl vůbec tou prvotní příčinou či impulsem k zahájení stavby modelů. Chtěl bych poděkovat Ivantovi, jeho matičky, koleje, šmikajda vodního jeřábu , mi pomohly dostat ten model tam, kde je. Poděkování patří i Burtonovi, který naprosto nezištně, mi pomáhal s některými problematickými detaily, oboum pak, za excelentní vytvoření kol lokomotivy,poděkování patří i Lakimu a jeho šmikajdě návěstidla, patří právem k modelu.
Víte, když tak nad tím vším přemýšlím, tohle není jen můj model, je to i váš model, model nás všech. A tohle je na tom krásné, a za tohle dík a dík za to, že jste.


Veľa ďalších fotiek a skvelý report zo stavby nájdete tu
Gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Foto mesiaca na www.papermodelers.sk

Príspevokod užívateľa Fito » 07 Júl 2013 22:05

Jun 2013 / Tatra UDS 114 -Andy
Tento mesiac jednoznačne, bez zaváhania vyhráva Andy zo svojou Tatrou UDS.
Predviedol nám, ako má vyzerať kvalitný report zo stavby, a k tomu doplnil kopu kvalitných fotiek.

Gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Foto mesiaca na www.papermodelers.sk

Príspevokod užívateľa Fito » 01 Aug 2013 20:49

Jul 2013 / Maják Crowdy Head - GroupB
Toto by sa dalo kľudne nazvať "cena za celoživotné dielo".
GroupB dokončil ďalší pekný maják, ale tento mesiac to nie je iba o tejto jednej fotke.
Je to o tom, čo všetko sa "Groupikovi" podarilo.
Zorganizoval majákovú paralelku, a ďaľšie tri celoročné akce "Za obzorem" a jedna celoročná akcie "Do věží".
Tento rok organizuje 4 celoročné akcie - "rozhledny, majáky, věže a brány, věžičky a branky"
+ k tomu z priateľmi usporiadal 5 krátkodobých súťaží, kde sa stavali väčšinou rovnaké stavby.
Spolu teda postavili od roku 2010 :
119 majákov
75 rozhľadní
33 českých a slovenských veží.

A nakoniec z toho bola krásna výstava, ktorú zorganizoval v Mělníku, a na ktorú sa môžte pozrieť do 1.9.2013

Ešte pridávam, Group B má aj vlastnú stránku, na ktorej môžete nájsť všetky jeho modely, ako aj veľa ďalších zaujímavých informácii o rozhľadniach, majákoch, vežiach a bránach.

Gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Foto mesiaca na www.papermodelers.sk

Príspevokod užívateľa Fito » 02 Sep 2013 21:03

August 2013 / BAT-M - Terenkoza
Toto je vec, ktorú asi už nikto nečakal. A síce že Terenkoza spraví poriadnu fotku. Nuž, po troch rokoch sa mu to konečne podarilo, a jeho BAT-M nám mohol ukázať v plnej kráse.
Za seba musím doplniť, že dúfam, že táto fotka nie je posledná ostrá fotka od Terenkozu :P

Gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Foto mesiaca na www.papermodelers.sk

Príspevokod užívateľa Fito » 01 Okt 2013 21:18

September 2013 / Panhard VBL - Kuvik
Tento mesiac sa znovu urodilo toľko kvalitných modelov, že sme sa veru pri výbere toho najlepšieho zapotili.
Panther zo svojou loďkou, ktorú sa mu podarilo umiestniť do podarenej diorámy a nádherne nafotiť,
Terenkoza, ktorý opäť raz ukázal, že okrem toho že vie extra rýchlo a pekne lepiť, tak že vie aj fotiť, keď sa mu chce,
TomC2 dorobil vlečku ku svojej Tatre, tú sme tu mali možnosť obdivovať pred pár mesiacmi a veru že aj táto vlečka sa mu podarila,
Vasik dokončil Špendlikovho Dreadnoughta, ale jeho fotky v tohtomesačnej konkurencii nemali šancu bodovať.
Ale všetkých nakoniec vo finiši predbehol Kuvik zo svojim Panhardom. Veľmi pekne spravený model a nádherné fotky, za ktoré mu tento mesiac právom patrí titul foto mesiaca.
Gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Foto mesiaca na www.papermodelers.sk

Príspevokod užívateľa Fito » 03 Nov 2013 16:55

Oktober 2013 / Sdkfz 124 Wespe - Roman
Tento mesiac ....
Roman a jeho Wespe.
Gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Foto mesiaca na www.papermodelers.sk

Príspevokod užívateľa Fito » 03 Dec 2013 22:27

November 2013 / Assassins Creed 2 - Sunto
Figúrky sme v tejto súťaži tuším ešte nemali, a je to škoda. Nie vždy totiž dokážu konkurovať všetkým tým stavebným strojom a bojovej technike.
Tento mesiac však Sunto dokončil tretiu figúrku z impozantnej série, a veru že je na čo pozerať.

Gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Foto mesiaca na www.papermodelers.sk

Príspevokod užívateľa Fito » 01 Jan 2014 21:06

December 2013 / Tatra 815 VT 26 - Andy
Koniec ďalšieho roka priniesol opäť dosť dokončených modelov, nakoniec sme vybrali Andyho - v závere mesiaca totiž nezaváhal, a naservíroval nám také fotky , že sa už nad víťazom nedalo váhať. Druhý horúci favorit bol Brzdič z jeho Tatrou 148

Gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotografia mesiaca

Príspevokod užívateľa Fito » 03 Feb 2014 19:54

Januar 2014 / Mercedes Benz L 3000 - Paly
Modelik robí modely, ktoré zo začiatočníkov robia chlapov. Nie každý zvládne tieto modely bez toho, aby slzu uronil, prípadne model rozdupal.
Paly sa nevzdal, tvrdo zabojoval, čo nepasovalo to nožíkom upravil, a čo sa upraviť nedalo, to zaprášil.
Potom model veľmi pekne nafotil, a právom si tak vo veľkej konkurencii Tatier vyslúžil titul.
Tu je link na jeho pekný Mercedes

Gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotografia mesiaca

Príspevokod užívateľa Fito » 01 Mar 2014 20:27

Februar 2014 / Revenge 1577 - Jano100
Plachetnice. Pre mňa osobne kategória, tak trochu mimo všetkých ostatných. V tejto kategórii ani zďaleka nie je hotovo, keď zlepíte všetky papierové diely. To skôr iba vtedy začína ta mravenčia práca, vďaka ktorej sa zrodí krásny model. Ale dosť bolo mojich "úvodníkov", a teraz ako vždy pri modeloch, ktoré sú pre mňa za hranicou chápania, nechávam slovo autorovi :

Tak som stavbu Revenge z roku pána 1577 dotiahol do úspešného konca. Stavbu som začal pred rokom na sviatok práce ( 1. mája) a prebiehala bez väčších problémov. Keďže som už Revenge raz staval ( bol to môj prvý model po 20 ročnej pauze, report zmizol spolu so starým fórom do nenávratna ), očakával som, že sa autori pri reedícii polepšia. Nestalo sa tak, vystrihovačka bola len pretexturovaná a pretransformovaná do formátu A3, ale chyby...zostali. Na viaceré som počas stavby poukázal. Revenge je jednou z najkrajších lodí, aké kedy v edícii Shipyard - u vyšli, ale zároveň aj jedna z najhoršie spracovaných ( a nie je to len môj názor ).
Chcel by som sa Vám všetkým poďakovať za podporu a komentáre počas stavby, plachetnice sú celkom náročné modely, vyžadujú si veľkú dávku trpezlivosti a občas som sa chodieval ukľudniť práve tu - a hlavne som tu chodieval (aj chodievam ) čerpať nápady, ktorými sa tu len tak hemží...

Pridávam ešte link na report zo stavbou, a
Gratulujem.

Návrat na "Novinky a oznamy // News & Announcements"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní