Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tw29 /Modelik/ 1:25

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 09 Nov 2018 20:49

Parada, vratane popisaneho postupu na farbenie tych tabuliek s reliefom! Povrchovky dokonale na vsetkych dieloch, budes musiet byt davat pozor na spoje pri finalnej montazi tych dielov.

Oliver napísal:..pravdepodobne vlhkosť z farby a laku spôsobila povolenie spoja z Herkulesu..

Cele zle, toto mi uz viaceri hovorili, ze uschnuty Herkules moze povolit vlhkost. :beat plaster: Ja odkedy som koncil s Kanagonom, lepim Duvilaxom a u toho takyto efekt nehrozi..

Drzim palce k tym svetlym dielom a potom sa s tym urcite pochval!

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa xavi » 09 Nov 2018 22:03

Lepidla su podla normy rozdelene na zaklade odolnosti voci vode do tried D1, D2 D3, D4. D1 je najmenej odolne a D4 najviac. D1 a D2 su urcene do interierov, D3 mozne pouzit aj napr v kupelnach a D4 aj do exterierov. No a Herkules je trieda D2, teda aspon ten cerveny. Na klasickom zltom som to info nikdy nenasiel. Takze Herkules naozaj mohol vo vode povolit. Duvilax neviem, mozno ma naozaj vyssiu triedu.

Užívateľov profilový obrázok
santak | 62
Príspevky: 70
Meno: milan
Bydlisko: Piešťany

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa santak » 12 Nov 2018 22:13

Ahoj, pekná a čistá práca, pokračuj, sledujem :)

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 18 Nov 2018 16:13

Ďakujem páni. :)

iconmaster napísal:Parada, vratane popisaneho postupu na farbenie tych tabuliek s reliefom! Povrchovky dokonale na vsetkych dieloch, budes musiet byt davat pozor na spoje pri finalnej montazi tych dielov.

To veru budem musieť, už teraz mám z toho tak trochu bobky, aby som si nakoniec celú prácu nezhatil.
Na ďalší prefarbovaný model budem musieť skúsiť nové lepidlo, Herkules je dobrý najmä na čistostavby.

xavi napísal:No a Herkules je trieda D2, teda aspon ten cerveny. Na klasickom zltom som to info nikdy nenasiel.

Mám doma 3, jedno to veľké a dve malé a ani na jednom to nie je uvedené, tak ako píšeš.

Report
Pokračujem ďalej, no času je katastrofálne málo. Po minulomesačnej Nitre a včerajšej Myjave som zdravo motivovaný a tak verím, že si v najbližších dňoch nájdem viac času na svoju mašinku.
V minulom príspevku som prezentoval maľovanie interiérových častí, ten dnešný je o nazvime to základe ušpinenia vnútorných priestorov. Na všetky diely som naniesol wash (tmavošedý až čierny) z olejových farieb. Na strechu som ho nanášal len do špár (1. obrázok), zatiaľ čo na ostatných plochách celoplošne (2. obrázok) a po niekoľkých minútach som ho utieral papierovou vreckovkou, tyčkami do uší, prípadne troškou terpentínového oleja. Na fotkách to nie je moc vidieť, ale v skutočnosti sa po zotrení olejov celkom dobre prejavilo zosvetlovanie stredov plôch.





Na vonkajšiu časť dielov som opäť aplikoval drybrush (tak ako doteraz). Je to celkom problém zložiť bez použitia lepidla, takže preto kabína je "deravá" a krivá.


Pre zatiaľ s ušpinením končím a budem pokračovať ďalej farbením iných dielov. Vo finále sa rozhodne o jej definitívnom vzhľade.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 18 Nov 2018 20:17

Na dedinu dobré :haha: pekne ti to ide :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 18 Nov 2018 20:44

Moje nervy, toto je parádna stavba,tvoje príspevky sú veru čoraz ďalej tým výživnejšie.
Sledujem a učím sa.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Jene » 19 Nov 2018 23:08

Myslím si že toto je jedna z najlepších stavieb loko na fóre... :)

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Marmat » 24 Nov 2018 00:05

Súhlasím s Jene-om, kvalitný report a k tomu ako bonus veľké množstvo inšpiratívnych fotiek. :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 11 Dec 2018 14:53

Ďakujem moc, ale na fóre je podľa mňa omnoho viac kukateľnejších stavieb od iných majstrov. :big smile:

Report
Pokračujem ďalej. Tento príspevok som mal v pláne zverejniť ešte na konci novembra, ale nejak nevydalo .. :haha:
Takže .. na popud od Marmata som vyrobil nové rámy okien z vnútornej strany kabíny. Bolo to zložitejšie ako som si myslel. Z naskenovanej strany vyrezať časť obrázka a zväčšiť do potrebnej veľkosti .. podlepiť, dobre vyrezať, zbrúsiť, surf, farba, lepenie, wash okolo a drybrush. Toto všetko mi zabralo viac času ako som rátal.


Ďalej sa mi nepáčilo spojenie dvoch podlepovaných častí týchto segmentov. Do budúcna odporúčam (aj všetkým ostatným pri prefarbovaní) ak je to možné nalepiť bočný pásik papiera a zakryť tak všetky boky. Ja som to robil až teraz a tieto úpravy ma stáli opäť veľké množstvo času.


Tiež som sa venoval nárazníkom. Mám ale veľa otáznikov ako napodobniť špinu a mastnotu na náraznikových plochách .. na skúšku som použil čiernu olejovú farbu, ktorú som vo väčšom množstve naniesol do stredu plochy, otáčavým pohybom s tupým guľatým predmetom som farbu rozniesol do strán a na záver som ostré "okraje" rozotrel dostratena tyčkou do uší. Ako posledný krok som tým istým tupým predmetom (u mňa guľatá tyčka od nanuku) tupoval stred plochy. Ak mi nenapadne nič lepšie, tak rovnako spravím aj zvyšné tri kusy ..


Tak isto som doplnil viac uhlia a využil som tak zaseknutý pánt (po oprave sekunďákom) na zásobníku.


No a na záver najzábavnejšia časť - pokus o akú takú patinu. Nebudem opisovať celý postup, v podstate robím stále to isté dokola. Akurát po zotretí prebytočného washu som odreniny na kov imitoval tupovaním rôznych druhov molitanov s farbou Tamiya XF-56 Metallic Grey. Miestami som škrábance robil so špáradlom alebo tenkým štetcom (ojedinele).



Momentálne mám už aj kotol v surfe. Pravdepodobne to bude moja nasledovná činnosť - dostať ho ako posledný väčší celok do farby.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 11 Dec 2018 20:48

Dobre sa pozera na tu decentnu patinu :wink:

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných