Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Koľajová závora /braintech + beta/ 1:25

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Koľajová závora /braintech + beta/ 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 20 Nov 2013 19:12

Najprv presný názov, aby Jožkin nemusel hádať:

ZÁVORY RUČNÉ DVOJDRÔTOVÉ S PREDZVÁŇANÍM, TYP "GOETZ - SEGMENT"
Link na originál : http://www.mdc.sk/katalog-predmet/154/
(Názov a fotka prevzaté z MDC - Múzejno dokumentačné centrum.)
V ďalšom texte budem z dovolením používať názov "závora"

Už od pradávna Nevedno, kde bola závora inštalovaná pôvodne, dnes však odpočíva v MDC.
Tu ju aj Braintech najprv od prachu poutieral, riadne colštokom premeral a Flexaretom nafotil.
Doma potom dlho do noci pri kompjúteri sedel, a vytvoril 3D model, ktorý následne z láskou do 2D podoby rozložil a na papier starostlivo poukladal.
Dlho predlho potom hľadal kvalitného betatestera, ale nenašiel nikoho. Ja som sa mu na Betu natisol sám.

Náhľad na 3D model:


Náhľady na Betu - návody a rozloženie dielov


Pustil som sa dotoho ešte minulý týždeň, mãm to takmer hotové. Nafotím to večer.
Všetky pripomienky a postrehy zo stavby starostlivo zapisujem a Braintechovi preposielam, nech svoje dielo k dokonalosti a Vašej plnej spokojnosti vyšperkuje.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rampa /Braintech/ 1:25 / -beta

Príspevokod užívateľa Fito » 20 Nov 2013 21:08

A teda sľúbené fotky môjho nepodarku.




Edit: Včera večer ma autor jemne upozornil, že som to zlepil celé naopak. Vymenil som medzi sebou totiž tie dva stĺpy, ktoré držia závoru, a následne som na opačnú stranu prilepil aj ten oblúk, a opačne je na fotkách aj kladka. Takže som vzal do ruky skalpel, celé som to rozložil na prvočinitele, a prelepil do podoby, ako to má vyzerať. Píšem to sem preto, že keby náhodou ktosi chcel použiť tieto fotky ako časť návodu pri stavbe, tak aby mi potom nenadával :)



Chýba mi ešte dorobiť tri kladky a striešku, to bude všetko. Premýšľam, že potom sa pohrám z farbami a spravím z toho takú hodne používanú rampu...
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Vašek | --
Príspevky: 180

Re: Rampa /Braintech/ 1:25 / -beta

Príspevokod užívateľa Vašek » 20 Nov 2013 22:20

Neskutečné, tiše zírám. Tohle chci ...

Užívateľov profilový obrázok
laki | 45
Príspevky: 692
Meno: laki
Bydlisko: BA - okolie

Re: Rampa /Braintech/ 1:25 / -beta

Príspevokod užívateľa laki » 20 Nov 2013 23:16

velkolepe :victory:

Užívateľov profilový obrázok
jozkin | 39
2K+
Príspevky: 2338
Meno: Jozef
Bydlisko: Martin

Re: Rampa /Braintech/ 1:25 / -beta

Príspevokod užívateľa jozkin » 21 Nov 2013 02:19

Super, je pekne to vidiet zlepene v plnej krase :) Len odporucam premenovat vlakno na zavora :-) Rampa je skor nejaka nakladacia plosina, nez zavora, hoci sa slovo rampa obcas nespisovne pouziva aj pre zavoru :)
Lepim preto, ze ma to bavi, tak ako ma to bavi a to, co sa mi paci.
Normálne je vlastnit (viac) originál(ov).

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Závora bez rampy /Braintech/ 1:25 / -beta

Príspevokod užívateľa Fito » 21 Nov 2013 07:51

Jožkin, ty nesklameš nikdy :victory:

U nás doma sa tomu hovorí rampa. Tá teta, čo to ručne ovláda v Malých Bieliciach pri hvezdárni, tá sa volá rampárka, alebo závorárka, hé ? :P

Ale keďže slovník hovorí toto :
rampár p.závorár
závorár - železničný zamestnanec obsluhujúci závory • hovorovo rampár

Tak to radšej premenujem.

Ide vozíčkar cez koľajnice, keď sa mu zasekne vozík medzi koľajami. Kričí na rampára:
"Rampár! Rampár!"
Rampár ho nepočuje.
Vozíčkar zbadá vlak a kričí ešte viac:
"Rampár! Rampár!"
Rampár zase nič.
To už je vlak 10 metrov od vozíčkara a ten úplne zreve:
"RAMPÁR! RAMPÁR!"
"Čo chceš, sakra?"
"Teraz už nič, pozeraj na tú šupu!"
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Re: Závora /Braintech/ 1:25 / -beta

Príspevokod užívateľa braintech » 21 Nov 2013 09:30

Caute

tak ako autor sa ozyvam, som rad ze Fito sa do toho pustil. Ti kt ste boli v NR na vystave, ste to mozno zahliadli 'zasite' v zeleznicnej technike, to bola moja skromna prezentacia alfa stavby kt prezila kadeco, okrem ineho cestu v plastovej dozicke nezafixovana, takze tak to potom aj vyzeralo. Ako uz Fito pisal, model bude tu na fore k dispozicii free hned ako porobim opravy zo zoznamu. Ak sa podari, cez vikend sem nahodim nejake tie svoje fotos, uvidime. Ano, zavora bola premerana komplet rucne - cca 2hod prace s metrom a robenie nakresov atd. Vdaka ustretovosti ludom z Muzea Dopravy pri Hlavnej stanici som si uz pomeral aj dalsi exponat kt sa pomaly zacne rodit v pocitaci a kt zatial tiez nikto nespracoval. V tomto bode chcem poprosit Hanka o strpenie ohladom materialov kt mi dodal - mam ich v zozname a zrodia sa do papierovej formy... coskoro.
Fitovi drzim prsty v uspesnom dokonceni a sebe v uspesnej aplikacii oprav, aby to nedopadlo ako pri reflektoroch. :beat plaster:
stale sa ucim :wink:

Miro

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: Závora /Braintech/ 1:25 / -beta

Príspevokod užívateľa Marmat » 21 Nov 2013 11:48

Bol som v Nitre a videl som tam niečo také podobné, chcel som sa tu na fóre poinformovať, kto je autorom a či sa to bude dať zohnať.
No nič, na tieto otázky už mám odpoveď. :big smile:
Teším sa, keď budem môcť do tohoto dielka strihnúť, podobne ako aj do ostatných "must have" free modelov, ktoré ešte nemám ani vytlačené. :beat brick:

Užívateľov profilový obrázok
metalsoft | 49
† 23.06.'23
Príspevky: 282
Meno: Ivan
Bydlisko: Lipt. Hrádok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Závora /Braintech/ 1:25 / -beta

Príspevokod užívateľa metalsoft » 21 Nov 2013 20:06

ja nechcem byť za provokatéra ale - pre Jozkina :D
bod č.2

http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=rampa
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Závora /Braintech/ 1:25 / -beta

Príspevokod užívateľa Fito » 21 Nov 2013 23:03

Takže, čo sa bety týka, je hotovo.




Všetky svoje pripomienky zo stavby som poslal Braintechovi na doplnenie, ostatné už je iba na ňom, myslím že sa máte na čo tešiť.
Mňa táto stavba bavila, je to čosi nové a neokukané. Moc som sa stým nebabral, preto je to také zapatlané. Chcel som to nechať takéto biele, ale mám pocit, že si na tom vyskúšam maľovanie, takže ešte pár fotiek sem potom pribudne.

Áno, tie kladky nechápem, je ich tam 5 + veľký bubon, + sa lanko uchytí na ten poľgulatý držiak.
Braintech mi síce posielal nejaké fotky na ktorých je to ovládacie lano, ale ja teraz aj tak kvôli farbeniu budem tie kladky strhávať dole, takže do finálnej pozície ich budem osádzať až potom.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných