Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Lokomotíva Okz32 /ANSWER/ 1:25

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
klint | --
Príspevky: 445

Lokomotíva Okz32 /ANSWER/ 1:25

Príspevokod užívateľa klint » 10 Jan 2016 15:17

Witam.


Chciałem podzielić się spostrzeżeniami które wyszły w czasie sklejania tego loka. Powiem że postawiłem na model który oparty jest na fotkach. Co nie zmienia faktu że w kartonowym opracowaniu jest felerów dużo (ale to moje zdanie) Postaram się je pokazać w trakcie relacji. Mój model będzie poddany dużym zmianom podyktowanym tym co widać na fotkach orginalnego loka. Patrząc na fora było parę relacji, i ten model bardzo mi się spodobał. Więc postanowiłem wziąć go na warsztat. Tyle wstępu resztę pokażą fotki.


Porównując fotki można będzie porównać zmiany jakich dokonywałem w czasie klejenia.
Pozdrawiam.

Užívateľov profilový obrázok
klint | --
Príspevky: 445

Re: Lokomotíva Okz32 /ANSWER/ 1:25

Príspevokod užívateľa klint » 13 Jan 2016 19:41

Witam.
Ja opierałem budowę tego modelu głównie na fotkach. Dzięki kol Robertowi, Adamowi (Maverick33)Wojtkowi ('Gunarson') oraz kol Janowi Rogowskiemu za super fotki bez których trudno by było cokolwiek zrobić. Z NAC też korzystałem, ależ ile tego jest :D

Jak widać na fotce elementy zaznaczone strzałkami powinny być odwrócone o180 stopni. Tak samo pokazuje ten element rysunek montażowy.



Chyba widać o co biegało (zielona strzałka)
Cóż trzeba było pruć ostoję, ale czy to ostatni raz.

Pozdrawiam Piotr.

Užívateľov profilový obrázok
klint | --
Príspevky: 445

Re: Lokomotíva Okz32 /ANSWER/ 1:25

Príspevokod užívateľa klint » 23 Jan 2016 20:02

Witam.
Dziś fotki przeprojektowanej skrzyni dymnicowej, oraz dalsza część prac nad ostoja.


Patrząc na te rysunki wnioskuję że wycinanka znowu mija się z tym jak faktycznie wyglądał ten lok.


Oczywiście następne prucie, ale nic to zbieramy doświadczenie. Tak to jest jak najpierw się klei a potem zbiera materiały. A tak na marginesie to patrząc na fotki to na jednych klapa dymnicowa jest płaska na innych wypukła :D trzeba się będzie zdecydować. A tu kolejna fotka z ostoją do poprawki.


Jeszcze jedna sprawa ostoja musi być w tym miejscu przedłużona o jakieś 8mm (patrz fotka)


Aaa to jeszcze nie wszystkie bobole dotyczące ostoi.

Užívateľov profilový obrázok
Marcin Jakubiec | 49
Príspevky: 177
Meno: Viking_BB
Bydlisko: Rychvald; CR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lokomotíva Okz32 /ANSWER/ 1:25

Príspevokod užívateľa Marcin Jakubiec » 25 Jan 2016 18:59

Klincie, a czy tam nie ma być mocowany sworzeń wahacza (balansjerki) odsprężynowania wózka K-H? (mogę sie mylić)
S pozdravom z Českej republiky :)
Hrdý majiteľ kartonowakolej.pl
Hrdý účastník Bielska Strefa Modelarska

Užívateľov profilový obrázok
klint | --
Príspevky: 445

Re: Lokomotíva Okz32 /ANSWER/ 1:25

Príspevokod užívateľa klint » 26 Jan 2016 17:43

Marcin jaśniej, jakiś rysunek fotka. Ja jestem słabym znawcom elementów loka, a kleje bo lubię. Wlaśnie kicha jest z fotkami z kanału i trudno jest naprzyklad posklejać popielnik. Ale cóż. :wink:
Pozdrawiam Piotr.

Užívateľov profilový obrázok
Marcin Jakubiec | 49
Príspevky: 177
Meno: Viking_BB
Bydlisko: Rychvald; CR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lokomotíva Okz32 /ANSWER/ 1:25

Príspevokod užívateľa Marcin Jakubiec » 27 Jan 2016 09:03

Ja też mam zbiór fotek ogólnie dostępnych, popielnik - leży i kwiczy.

Zobacz na te obrazki:
S pozdravom z Českej republiky :)
Hrdý majiteľ kartonowakolej.pl
Hrdý účastník Bielska Strefa Modelarska

Užívateľov profilový obrázok
klint | --
Príspevky: 445

Re: Lokomotíva Okz32 /ANSWER/ 1:25

Príspevokod užívateľa klint » 30 Jan 2016 17:51

Marcin zapewniam że wszystko jest oki. Zobaczysz na fotkach. Ja jestem lichy w nazewnictwie detali. Ale thx za wskazowki. :P
Pozdrawiamn Piotr.

Užívateľov profilový obrázok
klint | --
Príspevky: 445

Re: Lokomotíva Okz32 /ANSWER/ 1:25

Príspevokod užívateľa klint » 05 Apr 2016 21:30

Witam.
Po dłuższej przerwie jadę dalej z tematem. Pokażę kolejne fotki i bobole związane z ostoja i jej elementami. Niestety nie znam nazewnictwa fachowego więc nazwę je elementami. Patrząc na wcześniejsze fotki ostoji można porównać zmiany jakie dokonałem.


Na drugiej fotce widać że należy przykleić element zaznaczony bo odbijacz wózka musi mieć się o co oprzeć. Teraz jeszcze resory i podpory kotła, które też różnią się od wycinankowych.




To tyle na dziś.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lokomotíva Okz32 /ANSWER/ 1:25

Príspevokod užívateľa serpens » 13 Apr 2016 14:26

Uz teraz to vypada dobre, o co lepsie to bude vo farbe.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
klint | --
Príspevky: 445

Re: Lokomotíva Okz32 /ANSWER/ 1:25

Príspevokod užívateľa klint » 16 Apr 2016 21:14

Witam.
Dalsza część fotek z ostoja, przybyło trochę elementów. Ten model oparty jest fotach,więc różni się od wycinankowego modelu. Ale ja wolę model z detalami które jestem w stanie dojrzeć na fotkach efekt (moim zdaniem jest o niebo lepszy) dobra dość paplania :lol: THX @serppens na pewno tak będzie :wink:


Model Okztki kleję biały ponieważ jest cały czas modyfikowany, a po drugie pomaluję wszystko aero za jednym myciem :) Myślę że ta relacja pomoże tym którzy chcą kleić swój model bardziej dokładnie. Może ktoś kto ogląda tę relacje ma szczegółowe fotki popielnika? Będę wdzięczny za wszystkie fotki.

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní