Strana 1 z 1

ZIS-3 /Patero/ 1:16

Napísané: 17 Jan 2010 01:18
od užívateľa lavar
Konečne som sa dostal aj k rezaniu tohoto Paterovského diela.
Stavia sa to dobre, no chce to dosť šikovnosti a trpezlivosti. Našiel som zatiaľ len jednu chybu. Po skompletovaní C-2 som ju chcel umiestniť do C-1 a prišiel zádrhel.
Priestor v C-1 na zasunutie C-2 má šírku 4,8mm, ale C-2 má šírku 5mm (toto som prerátal podľa originál šmikajdy, nemeral som to). Zrejme sa Jozef pomýlil v značení dielu 2f. Uvádza tam ** (podlepiť na kartón 0,5mm), podľa mňa to malo byť * (podlepiť na kartón 0,2mm), čo znamená, že sa šírka C-2 zúži na 4,4mm. A to tam už pekne vojde. Po následnom nástreku (náteru) farby sa medzera ešte zmenší.
Obrázok

Ale teraz už fotky zo stavby.

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Re: ZIS-3 /Patero/ 1:16

Napísané: 17 Jan 2010 01:29
od užívateľa serpens
Neviem, presne o ktorom diely hovoris, ale ako je to ten dlhy hranol a to kam ide nalepit, tak to je vykynvna naprava kolies, takze to malo zrejme volu aj v skutocnosti aby sa to tam ohlo hybat. Ci nieco ine?

Inak zaciatok vypada dobre, tak to skus vydrzat az do konca :vicotry:

Re: ZIS-3 /Patero/ 1:16

Napísané: 17 Jan 2010 01:48
od užívateľa lavar
serpens napísal:Neviem, presne o ktorom diely hovoris, ale ako je to ten dlhy hranol a to kam ide nalepit


Konkrétne som mal na mysli toto: Jedná sa o dva kusy dielu " f " v C.2.
Obrázok

Re: ZIS-3 /Patero/ 1:16

Napísané: 17 Jan 2010 02:04
od užívateľa serpens
Aha uz mi to je jasne. Zle som to pred tym pochopil.

Re: ZIS-3 /Patero/ 1:16

Napísané: 17 Jan 2010 05:42
od užívateľa SCaRY91
No konecne sa niekto dalsi pustil do tohto kuska :) A k modelu zatial ti to ide fajne ja osobne som myslim nemal taky problem ako ty vsetko mi pekne pasovalo jak malo jedina chyba bola na mojej strane ze som nemal olfu (vtedy som pouzival iba lekarsky skalpel) vlastne jkediny problem mi obcas robilo vyrezat uplne drobne diely ale dalo sa to zvladnut :) Model samotny je velmi presny vsetko pasovalo.Problem bol len ked som kompletoval hlaven pretoze som ju spravil o stipku hrubsiu ako boli tie otvory na zaklze tie som mal presne jak mali byt ale kedze to nepasovalo tak som musel brusit ale nakoniec zapasovalo :) Prajem vela trpezlivosti hlavne pri dezene :)Fuu normalne premyslam ze si spravim este jedneho zisa :D

Re: ZIS-3 /Patero/ 1:16

Napísané: 17 Jan 2010 12:16
od užívateľa Patero
ja sa skôr domnievam, že chyba je v tom C.1. Niečo sa mi matne marí, že som s tým mal nejaký problém a trochu som to odflákol. Mám pocit, že som sa tam pomýlil o hrúbku materiálu 0.4mm a asi som to dodatočne neopravil. Takže oficiálne by to mohlo znieť asi takto. Diera v C.1 je malá, ale problém sa dá odstrániť ztenšením dielov 2f.... :haha:

držím palce v stavbe.... :P

jo a ešte mám pocit, že tam narazíš na nejaké nedostatky. Betatest to nemá, ale nejaké drobnosti mi priebežne hlasil Scary. Už si ich nepamätám a ani som to dodatočne neopravoval, lebo som dal na stiahnutie už prvú verziu... :beat plaster:

Re: ZIS-3 /Patero/ 1:16

Napísané: 06 Feb 2010 10:41
od užívateľa SCaRY91
Tak ako som predpokladal neodolal som a pustil som sa do zisa znova :) tento krat sa pokusim ho spravit co najdetailnejsie takze budu aj upravy :) zatail mam len ten podvozok spraveny s par upravami coskoro nahodim foto :) ak by to nevadilo mozme spravit paralelku :)