Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

T815-780R59 19 270 4x4.1R HMHD CARGO /losllanos1/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Tatra 815-7 4X4 /losllanos1/ 1:25

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 31 Jan 2015 21:13

Tak teraz si ma ale moc potešil, ako decko čo si nájde pod kriakom vysnívanú hračku :victory:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Tatra 815-7 4X4 /losllanos1/ 1:25

Príspevokod užívateľa Sumec » 31 Jan 2015 21:53

Parádne to vyzerá zatiaľ :dribble: Určite si ju tiež zaobstarám keď budem veľký :haha:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
viktor | --
Príspevky: 301
Bydlisko: Trnava

Re: Tatra 815-7 4X4 /losllanos1/ 1:25

Príspevokod užívateľa viktor » 31 Jan 2015 22:29

Mne k tomu chýbajú ešte štyri kolesá, štvorkolka od Tatry ma neberie :)

Užívateľov profilový obrázok
losllanos1 | --
Príspevky: 229
Bydlisko: La Palma
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815-7 4X4 /losllanos1/ 1:25

Príspevokod užívateľa losllanos1 » 04 Feb 2015 04:00

Viktor - he he he no som rad ze zvladam momentalne tuto 4x4 dalsie dve napravy by ma asi zabili .

Takze dokoncil som centralnu ruru ,sak nie celkom este chybaju tlmice a torzna tyc vzadu .

Dal som si maly odych pri riadeni da sa povedat ze je to nezlepitelne a komplikovane hlavne z dovodu ze tie dieliky su fakt mini ale kedze som nezohnal normalne dobre sekundove lepidlo co by zlepilo papier a chyrurgicku ocel z ihiel a pritom mi nezasralo papier tak ze to vidno tak som pouzil sparatka do zubov zbrusene na cca 0,9mm na osky riadenia co bola neskutocna fuska nakolko sa to nechcelo ani za pana udrzat pri bruseni pokope ale zvladol som . Kedze ako vieme ja dratiky a plasty a podobne zalezitosti na modeloch moc nemusim , max tak folie na oknach popripade nejaky ten opticky dratik na antenku tak som sa pri bruseni ochraneho ramu predneho cela napotil skoro dve hodiny .Vysledok nie je nic moc ale vyzera to celkom ok .
Naraznik kapitola sama o sebe este samosebou nie je dokonceny chyba spodna vystuha a priecniky k ramu a stupackam ale musel som si uz zlepit nieco vecsie ako dieliky o rozmere 3x3 mm pretoze po torznej tyci a tlmicoch by som sa rad pustil do kolies a doplnkov ramu ako su nadrze zadne blatniky a zadne svetla no proste dokoncit konecne ram na komplet aby som sa uz knemu nemusel vracat .
Hlavne by som ju uz rad postavil aspon skusobne na kolesa takze aj to ma caka v najblizsich dnoch .
Prikladam par fotiek ako to cele pokracuje uz sa ten priestor zacina kusok zaplnat takze niektore detaily prestavaju davat zmysel ale hlavne ze to zacina naberat na forme .je jasne ze teraz vidno kazdu nedokonalost pri lepeni no ale nemoze mat clovek vsetko . Naraznik je zatial prilozeny len na sucho nakolko chybaju vsetky tie veci za nim tak si na svoje trvale umiestnenie musi este par dni pockat . riesili sme z kamosmi cez email ci su niektore dieli este vyrezatelne rucne tak ocenim aj vas nazor na tuto vec .

Užívateľov profilový obrázok
losllanos1 | --
Príspevky: 229
Bydlisko: La Palma
Kontaktovať užívateľa:

Re: T815-780R59 19 270 4x4.1R HMHD CARGO /losllanos1/ 1:25

Príspevokod užívateľa losllanos1 » 07 Feb 2015 09:25

Tak sme zase kusok pokrocili len tie tlmice a tu torznu tyc sa mi furt nejako nechce dat dokopy ale aj to bude .

Dokoncil som predny naraznik respektyve jeho uchytenie a stupacky a umiestnil tam kde ma byt dufam ze kabuna bude sediet presne a ze ho nebudem musiet odrezat .

Tak som si zase daco nalozil na chrbat ze nadrz a skrinku za kabinou respektive kryt motora .No na tom buy nebolo nic hrozne keby plechy na tom neboli ako sitko v tatre sa asi drzia hesla ze co je derave to sa neroztrhne pretoze som z jednotlivych dielov zadneho krytu musel vynechat cca 160 dierok na srobky a podobne zariadenia inak by som to asi nedal dokopy nik nemusi mat strach zostalo ich tam pozehnane . Zatial sa mi nepodarilo dat dokopy skrinku na naradie velku ktora chcem aby sa otvarala a aby si kazdy mohol dorobit do modelu povedzme zdvyhak a sadu naradia ako som to uz kdesi videl zato myslim ze druha strana a to ram na kurenie a sanie sa mi podarilo celkom verne stvarnit aj napriek tomu ze ram ktory je zaobleny je v originale z rury . Viem pride na pretras mriezka na vrchu krytu no rucne nevyrezatelne ja viem ale myslim ze laserovych nadsencov tu je az az . Doklepem tu skrinku na naradie a pustam sa do motora takze zase az bude nejaky ten postup nahodim daky super dlhy uplne zbytocny koment .

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: T815-780R59 19 270 4x4.1R HMHD CARGO /losllanos1/ 1:25

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 07 Feb 2015 09:46

Tak toto je mňamka, fenomenálne to robíš. Šmikajda bude v akej farbe? Už sa teším na ňu :P
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
losllanos1 | --
Príspevky: 229
Bydlisko: La Palma
Kontaktovať užívateľa:

Re: T815-780R59 19 270 4x4.1R HMHD CARGO /losllanos1/ 1:25

Príspevokod užívateľa losllanos1 » 07 Feb 2015 09:52

Smikajda bude vo farbe ale v akej to zatial neviem na isto bude biela verzia pretoze vela ludi strieka a ako som pozeral tak aj ty Stefan takze skoda farby z tlaciarne a pre ostatnych bude asi v pieskovej a v zelenej teda sivozelenej rozmyslal som aj nad nejakou camuflage ale to je pri mojich znalostiach texturovania asi nemozne takze sa uspokojim z troma verziami

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: T815-780R59 19 270 4x4.1R HMHD CARGO /losllanos1/ 1:25

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 07 Feb 2015 10:13

Bingoooo, zelená je dobrá :victory:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
losllanos1 | --
Príspevky: 229
Bydlisko: La Palma
Kontaktovať užívateľa:

Re: T815-780R59 19 270 4x4.1R HMHD CARGO /losllanos1/ 1:25

Príspevokod užívateľa losllanos1 » 09 Feb 2015 11:12

dalsi kusok skladacky nebudem sa rozpisovat lebo kazdy pochopi z fotiek
Za ten drziak kanistrov ma asi ukamenujete ale lepsie to zlepit neviem nejak sa mi to nepodarilo navrhnute je to dobre ale moje ruky to nezvladli
takze tie kusky ,Konecne dokoncene tlmice a torzna tyc cim je vlasne podvozok da sa povedat komplet az na zadnu cast vzduchove nadrze a drziaky blatnikov .
Kanistre rovno 4 sak nech neni malo ako aj drziak a samozrejme skrinka na naradie otvaracia len nezamika ale to uz hadam nevadi .

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: T815-780R59 19 270 4x4.1R HMHD CARGO /losllanos1/ 1:25

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 09 Feb 2015 11:19

Kameňovať? Však za tento výkon by sme ťa mali vyhlásiť za svätého, veľmi dobré to je kvet moj radostný.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní