T-72 SIM-1/Era (PT-91 TWARDY) /GPM/ 1:16

Moderátori: serpens, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 33
2K+
Meno: Ondra

Re: T-72 SIM-1/Era (PT-91 TWARDY) /GPM/ 1:16

Príspevokod užívateľa Brzdič » 17 Feb 2019 12:46

Taky nesnáším výrobu pantů. :haha:

S tím ukončením článků bych to neřešil. Prostě bych tam dal nýt a na něj matici. :wink:

Fito | 44
Admin
Meno: Fito
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Fito » 06 Mar 2019 21:25

majos napísal:....Zaujal ma najme ten RES, to si kupil rozsyp? O nieco take mam zaujem. Diky za info, M

Neviem, čo znamená "rozsyp" , toto bolo moje prvé lietadlo. V krabici boli vyrezané všetky rebrá na trup aj krídla, a narezané kusy balzy na obalenie trupu a výrobu koncov krídel, plus nejaká bižutéria ( spoje krídel, magnety, ... ). Jediné, čo je treba si dokúpiť je poťahová fólia a elektronika. Môžem ti poslať mail na výrobcu.

Kečup napísal:...to ukončenie pásu by som na tvojom mieste robil z vatovej tyčinky. Vnútri je dutá, dá sa pekne narezať na lubovolný priemer. Tá by mohla byť na tvoju mierku akurát

A veruže je to akurát, ďakujem za výborný tip. Čo som sa ja nahľadal vhodného materiálu, a pritom som sa špáral v uchu..., mno nič :wink:

Pokračoval som teda pásmi, tohto som sa obával od začiatku, a musím povedať, že zbytočne. Proste som to nejak zmastil, vo finále ešte príde blato, takže v podstate by tam tie pásy zospodu ani nemuseli byť ( a z hornej časti, pod blatníkmi, tam kde nie sú vidieť som samozrejme pásy nerobil :wink: )

Tak, a to je nateraz všetko. Napriek tomu, že som si dal márne predsavzatie, že kým toto nedokončím, nezačnem si nič iné....
Mno čoskoro sa vidíme v inej kategórii.
Ale vrátim sa sem, už tomu naozaj veľa nechýba.

Oliver | 25
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Oliver » 06 Mar 2019 21:29

Tie koncovky z tyčiek do uší sú ozaj dobrý nápad. Pekne si sa s tým vyhral. :big smile:
Oliver

Na stole: Podvozok lokomotívy Albatros (BETA)
Naposledy dokončené: Tw29

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

iconmaster | 30
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 06 Mar 2019 22:13

Tiez casto vyuzivam trubky narezane z uchostrurov, ale vsimol som si jednu nie prilis dobru vlastnost - nie vsetky sa daju dobre lepit sekundakom (zalezi asi, z akeho plastu su vyrobene). Jednoducho oddelia sa od lepidla, ako keby boli mastne alebo co.. Preto pre take rury, ktore musia pevne drzat radsej robim z papierovych trubiek vyrobenych namotanim kancelarskeho papiera na spajlu alebo inu tyc (da sa na tom aj pekne rezat norikom).

Inak pekne ho sperkujes :wink:

Fito | 44
Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Fito » 06 Mar 2019 22:29

No veď toto, to bol najväčší problém to rezanie trubiek.
Najprv som si vyrábal taký prípravok, ale ten sa mi neosvedčil tak som to nasekal od oka, asi 5x viac trubiek ako som potreboval.
A s tých som si potom vyberal akotak rovné kusy.
Lepím to Pattex expres disperziou, už som ich pár pri manipulácii ulomil, ale myslím že to drží celkom dobre.

xavi | --

Príspevokod užívateľa xavi » 07 Mar 2019 09:27

iconmaster napísal: Preto pre take rury, ktore musia pevne drzat radsej robim z papierovych trubiek vyrobenych namotanim kancelarskeho papiera

mne prisiel kancelarsky papiem miestami dost hruby na stacanie, hlavne pre mensie mierky. ale potom som nasiel cigaretove papieriky, ktore su ovela tensie a hlavne je to papier. obalujem nim takmer kazdy diel, ktory je potrebne vyrobit z drotu, pretoze na tom lepsie drzi farba. pravdu povediac taketo dute trubky som este neskusal, ale myslim zeby to nemal byt ziaden problem, kedze sa to sa impregnovat sekundakom.

https://www.youtube.com/watch?v=JxU5vnK6YcU

Fito | 44
Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Fito » 16 Sep 2019 09:28

A nakoniec je s tých trubiek vidieť asi iba 10 kusov :P Ale to predbieham.

Po dlhšom váhaní a testovaní postupov som nakoniec tank "walorizoval" . Nie moc, ale tak aby nevyzeral úplne ako nový. Aj som to chcel nafotiť, ale stihol som iba dve fotky. Predná časť veže v pôvodnom nástreku a zadná časť už walorizovaná.
nie je to moc vidieť, viac asi uvidíte pri finálnych fotkách, prípadne v Nitre na živo.

A podložka, to bol boj. Teda nie že by som nevedel ako na to, ale rozhodnúť sa, že či to chcem postaviť na panely, trávu alebo blato ,tak to bolo teda ťažké rozhodnutie.
Nakoniec teda vyhralo blato, nikdy pred tým som ho nerobil a tak som si to chcel vyskúšať.

Podložka je vzhľadom na model relatívne malá, je to však maximálny rozmer ktorý sa mi vôjde na poličku. Základ je styrodurová doska, na ktorú som nahrubo naniesol sádrový terén.
Na ten som potom aplikoval blato ,vyrobené z Duvilaxu a zeminy. Skúšal som aj rôzne odtiene, prifarbovanie, ale nakoniec vyhrala kombinácia čistá zemina + Duvilax.

Na fotkách je iba prvá verzia blata pred zaschnutím. Určite to ešte budem upravovať a tónovať. Uvažoval som aj nad trávou, ale myslím si že na to je podložka trošku malá.

Týmto sa ospravedlňujem všetkým, ktorí mi pomáhali na hvezdárni s pásami. Keby som vedel ako to dopadne ... :P

iconmaster | 30
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 16 Sep 2019 11:49

Celkom pekne sa ti podarilo stvárniť to hnusné blato :) Kebyže to chceš trochu oživiť, možno by si mohol pridať nejaké konáre alebo suché rastliny, samozrejme tiež zagebrené od blata, resp. nejakú menšiu mláku vody.

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní