Sturmtiger /Answer + scratch/ 1:25

Moderátori: serpens, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Kovář | --

Sturmtiger /Answer + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kovář » 17 Máj 2013 08:30

Zdravím všechny modeláře,
Vítám vás u sledování stavby mého dalšího modelu. Tentokrát jsem se s chutí pustil do stavby těžkého samohybného děla Sturmtiger od Answeru. Co s modelem zamýšlím… Asi zklamu příznivce čistostaveb, ale tentokrát budu celý model přebarvovat, do modelu plánuji interiér a jako doplněk mám koupené laserem pálené pásy od Draf model které výrazně oživí vzhled. Tentokrát bych chtěl ještě poněkud rozšířit práci na podložce, tak abych model ještě více zasadit do jeho prostředí. Zkrátka měl by to být model na úrovni Tigera, takže takový můj další mazlík
Informace o předloze získáte na stránkách www.pancernet.net konkrétně zde.

Stavbu jsem začal 4.4.2013 stavbou trupu. Dovnitř jsem plánoval napasovat interiér od Halinského, ale jako vždy se potvrdilo, že když dva dělají totéž není to totéž, takže milimetr sem milimetr tam, vše jsem musel hodně upravovat. Nakonec jsem použil pouze základ převodovky. Zatím mám k dispozici jen pár pracovních fotek.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

To je zatím vše, ale už brzo přinesu pár fotek nástavby a vnitřního vybavení…
Naposledy upravil/-a Kovář v 26 Aug 2014 18:47, upravené celkom 1 krát.

Kovář | --

Re: Sturmtiger /Answer/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kovář » 27 Máj 2013 19:35

Pomalu ale jistě postupuju dál. Postavil jsem nástavbu, abych zjistil jak sedí na vanu tanku.
Mám už nějakou drobotinu do interiéru, převodovku, sedačky vysílačku a tak.
Zatím to mám v základní bílé barvě, předpokládám, že připravená barva slonová kost jako finální nátěr bude v pohodě...

Roman | 46
2K+
Meno: Roman

Príspevokod užívateľa Roman » 28 Máj 2013 20:21

vnutro okrem podlahy bolo slonovinove.podlaha bojoveho priestoru bola tehlova zakladnou farbou ako mas motorovy priestor.prevodovka seda ,tu ju videt http://fahrzeuge-der-wehrmacht.de/Artikel/PzKpfw_6.html
.tie tehlove valce to su hasiace pristroje? tie boli pieskovo zlte alebo cervene. daj si v gogle vyhladat obrazky: tetra feuerloscher.dalsia vec su tie biele valce: obaly na plynovu masku. byvali sedozelene ral 6003. alebo boli aj zlte,aj trojfarebne maskacove. otocne zasobniky na rakety si budes robit sam alebo su vo vystrihovacke?

Kovář | --

Príspevokod užívateľa Kovář » 17 Sep 2013 17:52

Po delší době jsem opět zde. Práce na modelu se přes léto už tradičně zpomaluje. Přesto se mi něco málo podařilo.
Díly interiéru mám zatím jen v základní barvě, na vše teprve přijde patina a opotřebení.
Závěr děla a většinu dílů do interiéru (kromě převodovky) jsem vytvořil vlastní podle fotek skutečného tanku.
Ochranný štít jsem doplnil o strukturu litého pancíře.
Roman: Rakety byly free na stránkách Wak, zásobníky budu dělat vlastní. Jinak díky za vyčerpávají info o barvách, bude se to hodit. :wink:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

terenkoza | --
2K+
Meno: marek

Príspevokod užívateľa terenkoza » 17 Sep 2013 19:48

halo :victory:

pekne ti to ide len co je pravda :victory: daj kus rozumu ako si spravil kovovy look na kopuli :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Kečup | --
Meno: Jožo

Príspevokod užívateľa Kečup » 17 Sep 2013 19:49

Musím len pochváliť. Ten liaty pancier si robil Brzdičovou technikou? páči sa mi :wink:
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:PzKpfw III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, PzKpfw IV, PzKpfw V Panther, PzKpfw I
Pracujem: T-34

Roman | 46
2K+
Meno: Roman

Príspevokod užívateľa Roman » 18 Sep 2013 17:14

marek ,odliatok spravis takto: zober tmel na drevo,vodou rieditelny. pomaly ho natupuj plochym stetcom 12 na papier,nechaj uschnut.potom trochu vystupujuce spice z tmelu obrus jemnym smirglom.

Kovář | --

Príspevokod užívateľa Kovář » 18 Sep 2013 18:44

Díky chlapi. V podstatě nezbývá než souhlasit s Romanem.
Litinu jsem nejdříve zkoušel udělat pomocí nějakého dvousložkového tmelu, ale moc mi to nešlo, tak jsem natupoval štětcem tmel na dřevo. Po zaschnutí to jen lehce přebrousil a bylo hotovo. Celkem dobře se s tím pracuje, jde to dobře brousit...

Kovář | --

Príspevokod užívateľa Kovář » 12 Okt 2013 14:56

Po několika měsících práce mám konečně něco málo hotovo.
Dokončil jsem prostor řidiče a radisty. Přináším pár fotek jak jsem postupoval.
Nejdříve základ po přelakování a „náhradní“ díly:

Potom jsem namontoval převodovku a sedačky:

Následně jsem model doplnil o výstroj posádky:

Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Brzdič | 33
2K+
Meno: Ondra

Príspevokod užívateľa Brzdič » 12 Okt 2013 15:07

Naprostá pecka, taky to tak dělávám že si nadělám věci a postupně kompletuji celky, je pak víc vidět ten kus práce. :)

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný