Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Kraz 255b /Renova/ 1:25 - by SCaRY91

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Jan Noga | 37
Príspevky: 101
Meno: Jan Noga
Bydlisko: Šumperk; Česká Republika
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kraz 255b /Renova/ 1:25 - by SCaRY91

Príspevokod užívateľa Jan Noga » 09 Máj 2014 14:22

No tak ty kanystry máš dobře zabijácký...taky zvažuju jestli je ve finále dělat, nebo nechat koše prázdné? :red:
Na stole :
152 mm kanónová houfnice vz. 1937 / GPM+Renova Model / 1:25
Hotovo :
KRAZ 255 B / Renova Model / 1:25
Daimler-Benz DB 601 / KartonModels.cz / 1:33

Užívateľov profilový obrázok
SCaRY91 | 33
Príspevky: 649
Meno: Domino
Bydlisko: Trencin (Juh)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kraz 255b /Renova/ 1:25 - by SCaRY91

Príspevokod užívateľa SCaRY91 » 07 Júl 2014 16:00

Ech haloo ? :P Trocha sa hlásim, vracia sa modelárska chuť ( dakujem hvezdáreň :3 )takže troška pohnem s týmto kostlivcom :) na hvezdárni bolol možné vidieť že som pohol so zadnými nápravami, po návrate som zistil že som dakde doma zapatrošil dáke diely tak kým bude náhrada chcem dať dokopy podvozok, a tu je drobný problém, vhcem patinovať motor zatial mám len základnpú farbu a trocha oleju, chcem trochu hrdze tam tak mám otázku kde všade a v akom množstve môže byť hrdza ? Za predpokladu že sa jedná o starší pojazdný stroj (výfukoví časti sú samozrejmosť)
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kraz 255b /Renova/ 1:25 - by SCaRY91

Príspevokod užívateľa serpens » 08 Júl 2014 07:27

Vyfuk a pripadne nejake zariadenia okolo. Neviem ci uz mali hlinikovy blok, tam by som to moc nedaval aj ked v tej dobe to mohla byt aj liatina.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
SCaRY91 | 33
Príspevky: 649
Meno: Domino
Bydlisko: Trencin (Juh)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kraz 255b /Renova/ 1:25 - by SCaRY91

Príspevokod užívateľa SCaRY91 » 17 Aug 2014 23:20

Trocha to zase oživím, popri práci dáko chuť na modelovanie upadla no sú aj svetlé chvíle ako teraz a hlásim pokračovanie :) No konečne už môžem motor kraza považovať za v podstate hotový, chýbajú už len hadice na prepojenie s chladičom to budem robiť až ked bude motor osadený v ráme nech to neodtrhnem s toho :D. A nech sa nepovie dám pár fotiek, chladič ešte nie je hotový, treba nafarbiť ešte a napatinovať.
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
SCaRY91 | 33
Príspevky: 649
Meno: Domino
Bydlisko: Trencin (Juh)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kraz 255b /Renova/ 1:25 - by SCaRY91

Príspevokod užívateľa SCaRY91 » 03 Sep 2014 14:39

Konečne som na krazovi spravil viditelnejší posun vpred a to je čiastočná kompletizácia prednej časti rámu, na moje velké prekvapenie ( a Palyho potešenie) som samozrejme niečo (vela vulgarizmov) a zistil som že listové pružiny mám nalepené naopak ... tým pádom nemám ako správne nalepiť tlmiče (alebo čo to má byť) takže idem maturovať ako to čo najlahšie opraaviť bez zničenia.Zatial doladím posledné veci ako prepojenie motora s chladičom, natiahnuť rozvody po ráme a dokončiť neako kabínu snád,Zatial pár foto na predstavu


A tu na poslednej fotke ešte spomínaný problém s pružinami naopak


Ak by ste vedeli poradiť neaké riešenie s tým asi tlmičom tak aby som niečo nepoškodil uvítam každú radu
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Kraz 255b /Renova/ 1:25 - by SCaRY91

Príspevokod užívateľa Paly » 03 Sep 2014 17:13

No jo, keď už Panther s lepením (a mrvením) nejako nepostupuje a niet sa z čoho škodoradovať, tak aspoň ty :big smile: . Takže aspoň nejaká náhrada za to, že sa nevyznám v tých farbeniach a patinách ktoré predvádzaš :P .
A znova ti opakujem, nápravu musíš (vulgarizmus) celú, aj listové perá od nej a dať to ako má byť. Však to máš prefarboané, tak prípadné drobné následky zakryješ ako nič :)
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kraz 255b /Renova/ 1:25 - by SCaRY91

Príspevokod užívateľa serpens » 03 Sep 2014 23:00

Pekne to mas, ale pripojenie chaldica v skutocnosti vypada inak. Ak chces tak hrubo naznacene to mas na obrazku. Modry je chladiaci okruh. Tie vystupky co mas na motore maju mat take stvorceky, to su termostaty a z kazdeho z nich ide hruba hadica priamo na hlavny chladic. Termostaty su prepojene do takeho Tcka a to ide dolu ku vodnej pumpe.
Co sa tyka tych mensich chladicov v predu, tie su zapojene do serie a idu dole na blok motora, myslim, ze smykajda tam mala naznacene tak dve ako keby zaslepky. Inak su to chladice oleja.

Ak by si moc chcel niekde doma by som hadam aj nasiel schemu chladenia, je tam toh viacej. Ale ten zaklad je myslim toto co som pisal. Inak aj kompresor co je tam na motore je vodou chladeny :)


"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
SCaRY91 | 33
Príspevky: 649
Meno: Domino
Bydlisko: Trencin (Juh)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kraz 255b /Renova/ 1:25 - by SCaRY91

Príspevokod užívateľa SCaRY91 » 04 Sep 2014 23:19

Dík za výklad ;) to čo si naznačil modrou tak to tam bude len to nie je vyrobené ešte ale určite to bude, a tou červenou neviem presne čo si myslel lebo tam jedna hadica vedie smerom pod motor
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kraz 255b /Renova/ 1:25 - by SCaRY91

Príspevokod užívateľa serpens » 05 Sep 2014 01:01

Obe idu pod motor, resp. do spodnej casti. Vo vnutri vo vani je cerpadlo oleja, ktore okrem ineho tlci olej do toho predneho chladica/chaldicov. Zmastil som ti taku ilustracnu foto. Je tma sice JAMZ-236 nie JAMZ-238, ale blok motora je v podstate rovnaky akurat toto je 6 valec, KRAZ-255 ma 8 valec.


"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
SCaRY91 | 33
Príspevky: 649
Meno: Domino
Bydlisko: Trencin (Juh)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kraz 255b /Renova/ 1:25 - by SCaRY91

Príspevokod užívateľa SCaRY91 » 15 Sep 2014 23:13

No pár dní nečinnosti (aspoň na fore) a je tu neaký progres vpred, pohol som so zadnou nápravou kabínou a nasledovať bude dorobenie tých vecí na motore čo sem hodil miro.
V návodovke bol taký "prípravok" na ohýbanie lsitových pér zadných a potrebné boli 2 diskety no kedže som žiadne doma nenašiel následovala výroba primitévenho prípravku s čoho vzniklo niečo takéto

Následne som zamakal troška a dokončil komponenty potrebné na zhotovenie zadnej dvoj nápravy a vzniklo dačo takéto


Momentálne mám dvojnápravu zloženú dokopy treba len káble hadice a drobnosti, mám aj fotku len nie v PC žial :/
no a spravil som aj asi vzduchojemy ktoré prídu na prednú stupačku pod kabínu


A samozrejme nezabudol som na samotnú kabínu a viac menej mám všetko okrem dverí :D strecha je spravená treba jeje len dohovoriť aby sadla na kabínu zapracovať na dverách a s 50% bude kabína hotová


Fotky nie sú moc kvalitné no sú fotené novým foťákom a ešte s ním neviem tak dobre fotiť tak strpenie :D bude aj lepšie a aby som len nekecal tak idem lepiť :victory:
Obrázok

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných