Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tatra 815 8x8 VT /RipperWorks/ 1:32

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
terenkoza | --
2K+
Príspevky: 2305
Meno: marek

Re: Tatra 815 8x8 VT /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa terenkoza » 27 Okt 2016 20:48

halo :victory:

ja to vidim na novu normu EU... takze pohoda :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Tatra 815 8x8 VT /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Brzdič » 29 Okt 2016 13:19

Já mám ale ty světla správně, normálně jsi mě úplně vystrašil a musel jsem to zkontrolovat. :haha: :haha:

Jinak pěkná práce.

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Tatra 815 8x8 VT /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa maťko85 » 09 Feb 2017 22:27

Po dlouhé době přináším malý pokrok, když jsem dokončil základní stavbu kabiny, která zrovna nedopadla tak, jak bych si představoval :-( . Však můžete posoudit sami.



Na případnou otázku, proč jsem neudělal do kabiny interiér, rovnou odpovídám takto:
1) sice modelařím už nějaký ten pátek a mám tudíž nějaké zkušenosti, avšak na stavbu interiérů si u originálních stavebnic vůbec netroufám, protože mám vždy obavy, že se mi při lepení karoserie jednotlivé díly s vyřezanými okny zbortí, pokazí a celý projekt tak skončí v koši (jedině si udělat zkušební kopii kabiny a na ní vyzkoušet všechny postupy, ale to by stejně asi pro mne byla jen ztráta času a materiálu, a navíc bohužel nemám tolik trpělivosti :red: ).
2) u takto slepené kabiny mám možnost provést vnitřní výztuž různými kartony a mám tak jistotu, že i po nějaké době při několikanásobném ohmatání bude mít kabina stále původní tvar (toto jsem např. neudělal u červené T- Scanie a taky se to nakonec postupem času projevilo :scorn: ).
Teď bude následovat doladění kabiny (hlavně retuš) a výroba některých doplňků k ní :) .

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Tatra 815 8x8 VT /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa maťko85 » 15 Apr 2017 10:21

Po delší době se hlásím s nějakým pokrokem, mám vyrobenou a osazenou první část doplňků kabiny (kromě úchytů kabiny na rám, toto budu řešit až potom, co bude v rámu zalepen motor se sacím a výfukovým okruhem).



Zbytek doplňků kabiny taky nalepím až po usazení kabiny. Teď jsem začal pracovat na motoru, zatím jsem dal dohromady základ a setrvačník :) .

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Tatra 815 8x8 VT /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa maťko85 » 12 Jún 2017 23:21

Po delší době přináším mírný pokrok, dal jsem dohromady základ motoru. Dokončil jsem jej už před nějakou dobou, ale až teď jsem se dokopal stáhnout fotky z foťáku :red: .



Mezitím jsem dal dohromady dvě sady doplňků a teď dokončuju sací a výfukové rozvody. Pak už budu moci hotový motor zalepit do rámu.

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Tatra 815 8x8 VT /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa maťko85 » 02 Sep 2017 18:54

Opět po delší době přináším další postup.

1) jako první jsem dokončil všechny doplňky a nalepil na základ motoru:



2) vyrobil jsem všechny zbývající doplňky pro celý agregát (nosný rám, oba vzduchové filtry a výfukový tlumič a obě výstupní výfuková potrubí)



3) pak jsem to všechno sestavil dohromady a postupně zalepil do modelu. V některých fázích této kompletace to bylo pořádné brnkání na nervy (kardanový hřídel spojující motor s převodovkou a trubky spojující dvojturbo a výfukový tlumič a vzduchové filtry).



4) nakonec jsem vyrobil úchyty kabiny, osadil je a celou kabinu jsem pomocí čepů propojil s podvozkem.




A toto je současný aktuální stav ze stavby tohoto modelu:



Jak je vidět, už toho ze stavby moc nezbývá, jen kola a doplňky celého modelu. A bude hotovo :) .

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Tatra 815 8x8 VT /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Roman » 02 Sep 2017 20:25

super.
co zanamena skratka vt v nazve auta?

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Tatra 815 8x8 VT /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Brzdič » 03 Sep 2017 11:58

Já bych řek Vojenský Tahač. :)

Jinak bez toho interiéru to vypadá divně. :P

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Tatra 815 8x8 VT /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa maťko85 » 03 Sep 2017 23:14

Vím, že to vypadá divně, důvody, proč nedělám interiér jsem už popsal výše. A jinak souhlasím s Brzdičem, jen mi tam ještě chybí zkratka P (aby to bylo komplet - VTP - vojenský tahač přívěsů). VT - takto to je uvedeno na obalu stavebnice :wink: .

Užívateľov profilový obrázok
Luky815 | --
Príspevky: 415
Meno: Lukáš
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra 815 8x8 VT /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Luky815 » 04 Sep 2017 06:44

P v názve nechýba. Celý názov je: Tatra 815 VT 26 265 8x8.1R (aspoň myslím).
Inak pokračuješ pekne len tak ďalej.
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných