Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa Brzdič » 25 Aug 2017 10:03

Krásně čistá práce. :jawbone:

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 04 Sep 2017 20:40

Roman napísal:ahoj
ta suciastka na poslednej fotke co vyzera ako otocene V to je trubka,isiel tadial horuci vzduch z motora do kabiny / take primitivne kurenie/. nespravis to z drotu?

Môžem sa o to pokúsiť, ale keďže tam mám už nalepené ostatné časti interiéru asi to bude dosť tesná práca a nechcem si privodiť touto úpravou viac škody ako úžitku. Navyše sa pohrávam stále s myšlienkou zakrytia interiéru plachtou. Uvidíme..

Brzdič napísal:Krásně čistá práce. :jawbone:

Ďakujem, od majstra vždy poteší! :victory:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 04 Sep 2017 20:43

Report
Po návrate z dovolenky, plný síl, som dnes zlepil pancier s priezormi a všetko čo na tento diel prislúcha. Okrem guľometu MG-34, ten si nechávam na ďalšiu stavebnú seánsu ..
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 12 Sep 2017 22:20

Ahojte.
Report
Toto je pravdepodobne posledný príspevok pred začiatkom školy. Za posledné dni som sa po troške hral s malými dielikmi. Ako prvé prišli na radu drobnosti ako diel s anténou potom zadné svetlá. Neskôr som si v oddychovom tempe zlepil štít guľometu MG-34 a prišlo aj na bočné priezory.


.. a na sedačky. Tie mi zabrali najviac času. Už pred začiatkom stavby som vedel, že ju celú spravím z drôtu a vyhnem sa tak v konečnom dôsledku do očí veľmi bijúcim 2D drôtom. Postup som zachytil len mobil fotkami:


Najprv som si vyrezal originálny diel z vystrihovačky, ktorý som presne umiestnenými špendlíkmi prichytil ku krabici. Následne som ich zatlačil, aby trčali len asi 0,5cm a začal som ich s 0,2mm medeným drôtom obtáčať podľa prichytenej šablóny. Na jednom originále som spravil 2, na ďalšom ďalšie dve. Potom som ich opatrne vybral, odrezal prebytočný drôt a odložil. Celý postup som znovu zopakoval. Ostávalo mi ich už len nalepiť na predom pripravený základ sedačky. Drôt sedadla i operadla som k sebe zlepil a nafarbil. Farbil som pieskovou farbou Revell č. 16, ktorá nie je úplne najlepšia, ale následne som celky z drôtu prešiel s troškou suchého pastelu, ktorý vzhľad malinko zlepšil a farba tak nevyčnieva. Prilepiť papierové časti už bola posledná vec, tá najjednoduchšia.

Nasledovať by malo zakrytie interiéru a potom sa uvidí čo bude ďalej ..
Naposledy upravil/-a Oliver v 13 Sep 2017 07:52, upravené celkom 1 krát.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 445
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa tatra813 » 12 Sep 2017 22:30

:still dreaming: krása len tak ďalej :wink:
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa Sumec » 13 Sep 2017 00:01

Tou sedačkou si to posunul o niekoľko levelov vyššie :victory: Toto sa mi páči :big smile:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 13 Sep 2017 20:36

Vďaka chalani! :victory: :wink:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa Marmat » 20 Sep 2017 12:00

Wow, tie sedačky nemajú chybu, len tak ďalej nech sa je na čo pozerať. :victory:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 22 Sep 2017 13:02

Tomuto sa vravi zmysel pre detail - ten vyplet sedacky je proste super, len davaj taketo "tuningy" aj dalej :victory:
P.S.: pridal som odkaz na tvoj postup do prehladu clankov Tipy a triky.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 24 Sep 2017 22:48

Ďakujem chalani. :big smile:

Report
Pustil som sa do ďalšej časti - motoru. Jak som plánoval mať do začiatku školy hotový podvozok (najmä pásy), tak zatiaľ to vypadá tak, že tie budem robiť úplne na záver. :haha:
Ale späť k veci .. tento akože Maybach som si zlepil už tretíkrát a stále musím trochu pohnúť rozumom, keď pozerám na obšívku v 2D stave. Kto lepil, tak vie ..
Zobral som si minimálne množstvo potrebných nástrojov na modelovanie do BB a počas voľných chvíľ som za 3 dni vychádzkovým tempom zlepil celý motor (okrem chladiča).
Myslím, že tu nie je potrebné nič extra spomínať, až na jeden malý neoznačený diel. Viac za mňa povie obrázok:

Veľa ľudí píše, že s realitou takýto motor nemá nič spoločné, ale mne k tomuto modelu proste pasuje aj taký ako je. Týmto spôsobom som pristupoval k drobným vylepšeniam, ako hovorí Ico, k tuningu. Žiadna kompletná rekonštrukcia s prefarbovačkou, len jednoduché tvary, hadice a káble. Základ som odkukal od iných borcov tu na fóre, ktorých vlákná mi v záložkách ležia už nejaký ten rok (od kedy som sa k poľským modelom dostal). Všetko som natieral syntetikou od Revellu #57, po uschnutí mierne zašpinil tmavými odtieňmi suchých pastelov. S výsledkom som spokojný, najmä keď si človek uvedomí, že z celého motorového priestoru bude vidieť veľmi málo. Podľa mňa tento mini-tuning svoj účel splnil a je veľmi efektívny.



Fotky iba z mobilu. Vrchný pancier ešte nie je nalepený, ale ako som skúšal nasucho, budem musieť trošku zabojovať, najmä čo sa týka spoju s čelným pancierom. Ale to je už na inú stavebnú seansu ..
Pozorné oko si všimne, že aj lavice už sú hotové. To nafotím snáď pri najbližšom reporte, ale už teraz prezradím, že z originálu som ich nedal. :beat plaster: Pomohol som si špajdlami, pričom odtieň mám v úmysle ešte doladiť.

Edit: Dodatočne som nahral ešte 3 fotky spravené za denného svetla.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný