Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

PN 1,5 /Renova MODEL/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

PN 1,5 /Renova MODEL/ 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 18 Júl 2008 21:29

Model je volne k stiahnutiu na stranke vyrobcu Renova model
Aj by som sem dal nejake info o originale, ale nič som na webe nenašiel...

Model:
totok, čo je na tejto fotke, som postaval ešte niekedy pred rokom (alebo dvoma ?)..

včera som to vybral zo skrine, a idem to dokončiť.


No, nič moc , viem, jemné náznaky patiny na ráme, na kolese sa mi vtedy nechcelo lepiť toľko štvorčekov dezénu, tak som počet mierne zredukoval.. Na kolese jemne naznaky patiny prachom (kriedu som vtedy nemal, ale použil som "detsky puder Aviril : .
Naposledy upravil/-a Fito v 18 Júl 2008 21:50, upravené celkom 1 krát.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: D /PN 1,5 / Renova MODEL /1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 18 Júl 2008 21:31

Korba:


Zatial bez patiny, iba som to zlepil, a zaretušoval hrany. Profilove lišty na bočniciach som naviac podlepil na 0,4 mm, sa mi to videlo ako dobry napad trošku zvýrazniť členitý profil bočnice.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: D /PN 1,5 / Renova MODEL /1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 18 Júl 2008 21:32

Korbu som prilepil na podvozok, vyzera to teraz takto :

Teraz je to ako pesť na oko. Cely spodok premaľovaný akrylovou farbou Agama N18, a korba originál tlač. Neviem ako to mám spraviť, ale premaľovať celú korbu by som nechcel. Chcel by som to nejako zaretušovať, alebo to nakoniec cele zapatlam farbou ?. no uvidím, či mi niekto poradí....
Jednu vec som pokašlal, a to je to, že som na drôtenú kostru korby použil drôt 1,3 mm, namiesto 1 mm. Tým som si roztrhol na dvoch miestach bočnicu.., je to vidieť na tej strednej fotke. :cry:
No nič, nejako to zapatlám.

ďalej som sa pustil do plachty. Nikdy som to predtým nerobil, ale čosi som o tom čítal..., takže:
Zoberieme čistú vreckovku (ja som použil trojvrstvovú), samozrejme bez akejkoľvek potlače..
Celú vreckovku pretrieme zriedeným Herkulesom, podľa možnosti tak, aby sa nám neroztrhala.
Necháme zaschnúť, premaľujeme vodovkami...
napatláme na drôtenú kostru, necháme vyschnúť a vznikne nám toto :


Takže tak. No, hneď po zaschnuti som zistil, že som asi zvolil moc tmavy odtieň. Takže plachtu budem robiť ešte raz, ale omnoho svetlejšiu, bo táto sa mi moc na vozik nehodí. Takže, ak by bol záujem, tak vyrobím do sekcie "Tak to robím ja" návod, ako na to, krok za krokom.
Tutok mám ešte dve fotky z bleskom, v skutočnosti to nie je až take hrozne zelene, real je niekde medzi...


Ešte tomu chýbajú blatníky, a nejaké tie drobnosti (tých je tam kupodivu viac ako dosť)
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: D /PN 1,5 / Renova MODEL /1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 18 Júl 2008 21:33


K tomuto hore som sa dopracoval. Je to normálne zlepené, rám mám natretý akrylom, vrch vôbec, no bieda. Akryl sa vôbec nedá zaprášiť ani kriedou, ani pudrom...
Takto sa mi to nepáčilo, tak som vymyslel, že to pretriem riedkym Herkulesom.
Celé.


Pretreté Herkulesom, to zadné čelo som pretrel iba na polovicu, aby bol vidieť rozdiel.. Myslím, že to vyzerá lepšie, dostalo to takú onú, patinu.
zistil som, že na to ,aby som Vozík premaloval celý temperami, tak na to musím ešte trénovať...



No a tu okolo, to už sú fotky skoro hotového vozíka, ešte chýba plachta, a je to. A doplním tie horné tyčky, čo držia plachtu, bo tie moje, prilepené sekundolepom, sa mi odtrhli razdva. Nabudúce ich pripájkujem.

A viem, veeeľa kriedy som dal, ale keď mňa to stou kriedou tak bavíí.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: D /PN 1,5 / Renova MODEL /1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 18 Júl 2008 21:34

Tak, už by som to pomaly mohol vyhlásiť aj za HOTOVE:




Čo dodať ?
Asi len toľko, že kombinovať akryl a kriedu sa nedá, pretože krieda na akryle nedrží. Takže výsledok vypadá tak, ako vypadá..
No ale šak testovací model to zase až také zlé nie je... :wink:

Keď sa k tomu dokopem, tak zrobím nejakú podložku. Dovtedy ale považujem vozík za hotovy.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
FunTomas | --
Príspevky: 61
Meno: Tomáš
Bydlisko: Bratislava

Re: PN 1,5 /Renova MODEL/ 1:25

Príspevokod užívateľa FunTomas » 23 Dec 2010 08:14

Pomaly aj ja dokončujem tento model. Narazil som však na drobný problém. Nevyznám sa v návodovke a neviem ako zlepiť bočnicu. Konkrétne taký záhyb na strane. V návodnej kresbe je naznačené akoby sa mali najprv na podkladový kartón prilepiť čelá a potom na ne zahnúť bočné chlopne. Kurzor na obrázku ukazuje na tú chlopňu. Obrázok
Ja to chápem tak, že najprv musím nalepiť tie veľké plochy na diel 45*, potom na to prilepiť pásiky 46a, b, c, d a dokonca aj diel 47 a až na ten zahnúť a prilepiť chlopňu z dielu 46. Je to správne?

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: PN 1,5 /Renova MODEL/ 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 23 Dec 2010 08:58

::oprasil pavuciny na voziku, a zistil , ze si nepamata :beat brick:

Ale vidi sa mi to tak, ako pises. Az na to, ze diely 47 si nechaj asi nakoniec, teda az po prilepeni tej "chlopne".

A davaj fotky :wink:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní