Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

DUKW / Draf Model / 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 05 Nov 2018 14:06

Poznám túto drobotinu:D pri nej mám vždy pocit že mám trasuce ruky alkoholika:D ty si to ale zvládol fajne :P Trošku opráš ale chlpy zo štetca na volante, trošku sa lesknu :victory:
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 45
Príspevky: 273
Meno: Vojta Čaban

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 10 Dec 2018 15:36

Zase po měsíci, něco málo se děje, ale fakt spíš málo než děje... Motor z krabičky, asi to nebudu víc šperkovat a nechám to zakrytý (mimochodem teda je vidět, proč to auto považovali za silně pod-motorovaný. Taková malá utopená věcička...

Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 45
Príspevky: 273
Meno: Vojta Čaban

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 27 Jan 2019 23:13

Tak jsem si udělal vandr do jiný části modelařiny a spíchnul kolečka. Začátek klasika, bombírovaný boky, pohoda, tlustej papír se docela dobře tvaroval :)


No a pak jsem na to začal nandavat ty laserované dezény, které samy o sobě nevypadaly kdovíjak. Nejhorší byla ta spára, co vznikla na hraně. A pak už to šlo jedno za druhym.
Impregnace vteřinovym lepidlem, frézka (za pár stovek z Lidlu)...



První pokus byl jenom to vzít klasicky temperou (viz ta poslední fotka). Nic moc extra. Takže trochu čtení, jak na to, a už to najednou byla dílna, improvizovanej stříkací box, surfacer (roztomilá "demoverze" Mr. Surfacer 1000 cca za 160 Kč od Pecky) a ejhle :)



Středy dostaly tuning Ivantovkama (hodně fajn záležitost), pláště pak natupovaný akrylovou Agamou na pneumatiky. A nevypadá to zle, za předpokladu, že se nějakou křídou stáhne ten lesk jak blesk...


No a pro trochu motivace jeden mock-up, než se pustím do té sochařiny s mosty a závěsy a náhonem a...

Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 45
Príspevky: 273
Meno: Vojta Čaban

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 15 Apr 2019 21:10

Normální ostuda. Na zadní nápravě jsem nechal dva měsíce, kurnik. To bylo zase něco, do čeho se mi vlastně strašně nechtělo, ale zase tak zle to nakonec nedopadlo...
Takže mosty s diferenciály - od autora velmi oceňuju, že půlkoulí je tam pro méně šikovné modeláře pro jistotu dvojnásobek. Ty složitější, se vstupem pro kardan jsou tam ovšem jenom jednou :/ Pak je teda velký hlavolam, jak na ty mosty patří vzhledem k nahoru / dolů a dopředu / dozadu. Návodovky pomáhají jenom trochu...
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Listová pera, na kterých je to všechno navlečené a pověšené...

Obrázok Obrázok

A takhle nějak je to pohromadě:

Obrázok Obrázok Obrázok

Tak uvidíme jak přední, ta vypadá ještě záhadnějc...

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní