Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Carro Armato M14-41/Orlik/1:25 HOTOVO

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Bakendrid | --
Príspevky: 40
Meno: Jirka

Re: Carro Armato M14-41/Orlik/1:25

Príspevokod užívateľa Bakendrid » 14 Máj 2019 18:46

Díky kluci, slova chvály vždycky potěší :)
ořech: já z toho měl taky vždycky hrůzu, ale pořídil jsem si tohle https://postovnezdarma.cz/sada-nastroju ... iky-4-kusy a nemůžu si to vynachválit. Mám ještě další sadu v modré barvě, kterou jsem koupil na akci od Leszka, a která má mnohem větší průměry kuliček na konci. Krásně se s tím pracuje a ta nejruznější oblouky je to jak dělané, v kombinaci s vlhčení a drátkem na rovné ohyby je to perfektní kombo. Tlačím proti zesítěné pěně, kterou jsem si uřízl v práci, nebo proti ruce, aby protikus byl měkký a umožňoval tvarování. Dělal jsem s tím oblouky světlometů a jejich přichycení. Bez toho bych to asi nedal.

po těžké krizi jsem se zase rozlepil :) bohužel jsem přestal počítat dílky, ale ono je to stejně jedno :)

Na tank přibylo spousta drobností, matek a nýtů. Korba je tímto hotová a zbývá dokončit věž, která už dost pokročila. Kryt kanonu jsem bohužel zmastil. Nejdříve jsem ho nalepil obráceně, sice jsem to dokázal odlepit, ale stopy zůstaly. Poučení pro příště.


Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok


Díky za pozornost a zase někdy nashledanou :)
Pro kamarády ;) Bak

Užívateľov profilový obrázok
Bakendrid | --
Príspevky: 40
Meno: Jirka

Re: Carro Armato M14-41/Orlik/1:25

Príspevokod užívateľa Bakendrid » 26 Máj 2019 11:31

Po šesti měsících a sedmi dnech je dobojováno :) Model italského pásovce je dokončen. Stálo to spoustu úsilí, ale nakonec se vše zdárně podařilo dokončit.

K modelu: jedním slovem - Super. Autor i vydavatel odvedli výbornou práci. Všechno sedí jak má a neobjevil jsem jedinou chybu. Což je opravdu chvályhodné, protože na modelu je spousta obtížných míst. Je vidět, že model prošel důkladným testováním. Navíc model obsahuje obrovské množství náhradních dilů, dvě varianty provedení krytu korbového kulometu a věžního kanonu a navíc si můžete postavit vybrat ze tří divizních verzí, což obnáší různá označení na věži a poznávací značky. Navíc model obsahuje obrovské množství návodných kreseb, které jsou detailní a opět bez chyb. Nevšiml jsem si jediného prohozeného čísla, či písmenka. Díky tomu vůbec není třeba používat psaný návod.
K modelu je možné si pořídit laserem pálenou kostru i pásy. Já jsem obého využil a musím říct, že s lasery jsem už tak spokojený nebyl, zdálo se mi, že jsou menší, než by měly být. Ale zase všechno sedělo, občas jsem musel něco zkrátit, ale to je pořád lepší varianta než muset něco nastavovat.
Laserové pásy ušetří obrovské množství práce. Jeden pás se totiž skládá asi z deseti dílků (psal jsem výše) a nedovedu si představit že bych to dělal ručně. Práce s nimi pohodová, vyzkoušel jsem si zase něco nového a do zubů hnacího kola si to taky sedlo, musel jsem sice použít mírné násilí, ale nemusel jsem nic přeřezávat.

Verdikt: Pokud si chcete vyzkoušet složitý model pásové techniky, tak tento mohu jenom doporučit. Vše sedí přesně a navíc můžete udělat chyby, protože je dostatek náhradích dílů u složitějších, či početnějších kousků.

Jedinou nevýhodu vidím v jednolité kamufláži, kvůli níž má model jednotvárný vzhled. Nicméně na pár barevných fotkách z reálu jsem našel pouze toto provedení, takže se autor držel dobové reality. Tento tank byl určen primárně do Lybie, tak to je asi onen důvod.
Ale zase stačí pouze dvě barvy, černá a žlutá :D a červená na výfuky a tím jsou retuše hotové :lol:
Ale dost řečí, fotky toho stejně řeknou nejvíc.

Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok

Děkuji všem co mě sledovali a za jejich reakce.

Dalším modelem si odpočinu od pásů, ale zůstanu v poušti. V plánu je Sd.Kfz. 222 LIBIA od vydavatelství GPM.
Zkusím tak zase něco nového, VDT ještě žádnou nemám a od GPM jsem taky nic nestavěl, tak doufám, že to bude podobná zkušenost jako s výborným Orlíkem :)
Pro kamarády ;) Bak

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Carro Armato M14-41/Orlik/1:25 HOTOVO

Príspevokod užívateľa iconmaster » 26 Máj 2019 11:38

Gratulujem k dokončeniu, veľmi pekne spracovaný model! :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Carro Armato M14-41/Orlik/1:25 HOTOVO

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 26 Máj 2019 12:56

Krásny model si vysochal :dribble: tie stovky "gombíkov" ho veru riadne oživili, gratulujem k dokončeniu a teším sa na 222 libia
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: Carro Armato M14-41/Orlik/1:25 HOTOVO

Príspevokod užívateľa Marmat » 26 Máj 2019 12:58

Krásny model, gratulujem k dokončeniu. Hodila by sa k tomu podložka, neskúsiš urobiť?

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Carro Armato M14-41/Orlik/1:25 HOTOVO

Príspevokod užívateľa Oliver » 26 Máj 2019 15:38

Gratulujem k dokončeniu.
Úžasne si to zvládol a veľmi vhodne si model doplnil. Osobne som veľmi zvedavý a teším sa na ďalší model. Ten mám aj ja doma a chystám sa naň .. :victory:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Bakendrid | --
Príspevky: 40
Meno: Jirka

Re: Carro Armato M14-41/Orlik/1:25 HOTOVO

Príspevokod užívateľa Bakendrid » 29 Máj 2019 21:27

Ahoj všichni. Všem děkuju za pochvalné reakce. Vážím si jich, jsou povzbuzením do další práce :)

marmat: nad podložkou moc neuvažuju, páč jsem to nikdy nedělal :)
Pro kamarády ;) Bak

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných