Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Panzer I. Ausf A / Orlik / 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Panzer I. Ausf A / Orlik / 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 21 Dec 2018 20:16

Pásy na Panthera ešte nedorazili, takže moja štvorročná anabáza Panther musí počkať :bad smile: Nemôžem nahodiť ani pojazdové kolesá - ani schurzeny, tým pádom ani patinovať ani robiť podložku kvôli odtlačkom pásov.
Tak som strihol do niečoho nového :victory: Ostanem verný tradícii nemeckých strojov, tentoraz je na rade krásavec z tridsiatych rokov. Konečne sa môžem zbaviť scratchu a pekne používať iba nožničky, skalpel a lepidlo. :P Model od Orliku je z roku 2014 a musím povedať zdá sa celkom podarený. Napriek tomu, že model má kompletný interiér, ten vynechám a urobím tentoraz len klasický bez vnútorných detailov. Proti Pantheru mi príde strašne mrňavý :haha:
Naposledy upravil/-a Kečup v 12 Feb 2019 20:22, upravené celkom 1 krát.
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Panzer I. Ausf A / Orlik / 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 22 Dec 2018 06:36

budes malovat,prasit a robit kusok terenu z okolia benghazi?
volaco mensi je makaronsky cv 35,skoro ako slapacie auto pre skolkarov
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: Panzer I. Ausf A / Orlik / 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 22 Dec 2018 09:06

Budem sa o nejaku minidioramku snažiť, ešte neviem presne čo, ale niečo bude, rovnako ešte si necham prejsť hlavou či pieskovožltá alebo panzergrau :)
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Panzer I. Ausf A / Orlik / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 22 Dec 2018 16:10

Tento kúsok mám aj ja doma, budem pozorne sledovať. Interiér to má celkom prepracovaný, ale podľa mňa modelu chýba naznačený aspoň čiastočný weathering. Všetko je tam pekne čisté jak z továrne. Treba to vziať do úvahy pri robení podložky.
Držím palce.
:big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: Panzer I. Ausf A / Orlik / 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 25 Dec 2018 19:35

Mne absencia opotrebenia nevadí, aj tak ho pôjdem striekať, čiže aj keby bol čiernobiely stačilo by mi to. :big smile: Ide to rýchlejšie ako som predpokladal. Niektoré diely mi pasujú, niektoré menej, už som od čistostavieb odvykol, vždy som si všetko kreslil sám, ak nesedelo som to odkrojil alebo prirobil, tuto mi to akosi nesedí :haha: Snažím sa nejako do obšívky nezasahovať hoci aj som napustil papier nitroceluloznym lakom, ale akosi mi to chlpatie keď pobrúsim :beat plaster:
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: Panzer I. Ausf A / Orlik / 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 28 Jan 2019 22:55

Už zarezávam na novom stroji :wink: Platí pravidlo všetko zlé je na niečo dobré a keďže ma seklo v krížoch a doktorka mi rozkázala týždeň sedieť alebo ležať, môžem týždeň lepiť koľko len chcem :haha: Za ten čas som stihol narezať lasery, vyrobiť kolesá, a zamakať na detailoch na korbe. Jediné čo ma štve je, že lasery absolútne nepasujú na hnacie kolo :beat plaster: Tu na fore chalani lepia medzi jednotlivé články pásov drotiky. Nie je mi vôbec jasné ako to tam dostávajú, takže asi to urobím ako na pantherovi, kde som články tvaroval priamo na tanku a lepil herkulesom .
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Panzer I. Ausf A / Orlik / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 29 Jan 2019 00:19

Presne pre toto nerád investujem do komerčných pásov. Ešte je možnosť napísať Peťovi či ti nevypáli nové (časť použiteľnú do ohybov alebo rovno celé).
Závidím ti ten voľný čas .. :P
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Panzer I. Ausf A / Orlik / 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 29 Jan 2019 08:01

mozes to spravit aj tak ze zuby ktore nesu v pasoch nechas tak ako su, a tie co su zasunute v dierkach pasov orezes,nalepis pas a zvonku ponalepujes zuby do dierok,robim to tak roky a nikto nic nezbadal

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Panzer I. Ausf A / Orlik / 1:25

Príspevokod užívateľa Brzdič » 03 Feb 2019 12:56

Stejný problém jsem měl i u RSO s těmi pásy, jde to zmáknout, ale v ten okamžik by člověk vraždil. :haha:

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: Panzer I. Ausf A / Orlik / 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 05 Feb 2019 00:08

Čo nejde silou, ide ešte väčšou silou, takže nejako to tam už naklepem kladivom :P Času je dosť...neuplynuli ani dva mesiace a už sa pomaly dokončuje :D
Čistota roboty nič moc, ale mám vela tmelu a šmirglu. Nakonci to musím prebrusiť, všetko som striekal len jednou vstvou a prebrusoval som len niečo. Nevime či vystrihovačkou alebo mnou, ale niektoré časti nepasujú, musel som si dorobiť podľa seba. Pojazdy sú strašne krehké, aj keď som to napustil sekunďákom,

Je tu aj dosť nitovania, nitujem kornajsnami, a nitovanie mám už skoro hotovo. :P
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní