Tatra 815 VV 4x4 / Ripper Works / 1:32

Moderátori: serpens, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
krejcak | 31
Meno: Tomáš

Re: Tatra 815 VV 4x4 / Ripper Works / 1:32

Príspevokod užívateľa krejcak » 23 Júl 2019 22:31

Po upozornění na českém foru, jsem otočil obě přední tlakové nádoby, protože jsem měl špatně stínování. Přikládám správnou verzi.

Brzdič | 33
2K+
Meno: Ondra

Príspevokod užívateľa Brzdič » 28 Júl 2019 11:13

Moc pěkná a čistá prácička. :wink:

tom | 24

Príspevokod užívateľa tom » 28 Júl 2019 21:29

detajlik :) ale tie robia model. Farbiť lesklé plochy na tlmičoch nebudeš ?

toudi_sk | 49
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 30 Júl 2019 13:57

tom napísal:detajlik :) ale tie robia model. Farbiť lesklé plochy na tlmičoch nebudeš ?

mne sa zdá, že tam má zrkadlovú fóliu
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

krejcak | 31

Príspevokod užívateľa krejcak » 30 Júl 2019 22:20

Ahoj,
ohledně tlumičů Narazili jsem na to i na českém foru. Na tlumiče byla použita hliníková páska. Nakonec jsem se rozhodl tlumiče předělat. Lesklé částí jsem barevně upravil. Sice jsem nechytl úplně stejný odstín jako má zbytek modelu, ale asi to furt vypadá reálněji než stříbrné plochy. Děkuji za upozornění

Opět mám hotové dva číselné celky. Jedním z nich jsou blatníky (10) a druhým tělo motoru (11).

10 - přední blatníky

Opět i tato část se lepí velmi dobře. Zajímavá je konstrukce a vše do sebe krásně sedí. Já nejdříve slepil líc s boky a až následně doplnil rubový díl 10d. Důležité je si pohlídat stínování horní a zadní části blatníku. Blatníky zatím nejsou přidělány na rám. Plánuji je napevno přidělat až s kabinou, abych mohl případně dorovnat mezery a rovnoběžnost. Držet je budou plastové profily o průměru 1,6 mm. Plánuji si také zhotovit všechny držáky (přední i zadní blatníky) najednou, abych měl všude stejný barevný odstín.

11 - tělo motoru

Další velký celek, který mě čeká bude motor. Abych dodržel označování jednotlivých číselných celků, tak zatím přidám pouze tělo motoru. Jeho konstrukce je poměrně jednoduchá. Pár dílů je třeba podlepit. S motorem jsem žádný problém neměl. Je důležité nejdříve nasucho vyzkoušet rubové díly - například díl 11d je třeba malinko zúžit (toto snadno vznikne mírnou nepřesností lepení).

Pro dnešek je to vše. Nyní mě čekají dva celky "doplňků" motoru, snad vše půjde vše bez problémů dále.

krejcak | 31

Príspevokod užívateľa krejcak » 21 Aug 2019 22:18

Ahoj,

i přes malou tvůrčí krizi, jsem opět malinko pokročil. Dnes nezvykle odprezentuji celkem 4 stavební prvky, ale u většiny něco málo chybí. Dodělávám totiž motor s výfukem a nemám zatím hotové roury.

12 - olejová vana + doplňky motoru

Tato přední část motoru se skládá ze 4 různých válečků, olejové vany a držáků motoru. Celkem jsem u tohoto celku nenarazil na větší problém. Osvědčilo se mi nejdříve na motor přilepit olejovou vanu a až následně díl 12a a na něho válečky. Olemovaný díl 12a totiž může mít o desetinku jiný rozměr (vyřezání dílu) a když jsem si nasucho nejdříve zkusil umístit tento díl a potom přidat vanu, tak byla křivá a nelícovala s motorem. Přilepil jsme teď vanu a následně jemně upravil díl 12a tak, aby přesně zapadl do prostoru nad vanou. Na motor jsme zatím nepřilepil jeden váleček (abych ho neurval), nemám přilepené držáky (jsou hotové, ale zatím bokem) a nemám hotový vývod z olejové vany

13 - kompresor, řemenice, alternátor

Dalším celkem byla "zadní" část motoru. Ppět pár válečků, dále několik hranatých dílků. Zde jsem se hodně pral se stíny, naštěstí to nebude vůbec vidět takže to není tak to není tak velký problém . Pozdě jsem si všiml, že je mám rozhozené a prioritou bylo co nejlépe schovat spoje válečků. Jako klínový řemen jsem nepoužil nit, jak je v návodu, ale slabý proužek černého papíru.

14 - sání

Velice zajímavý celek. Trubice nasávacích traktů problém nedělají. U přípojky dílů 14e a 14f jsem díly dle návodu podlepil, ale stejně jejich spojení bylo o něco tenčí, než díl 14g. Já zvolil variantu olemovat díl 14e dílem 14g a následně vlepit druhý zbývající díl. Určitě by také bylo možné díl 14g upravit před lepením na finální tloušťku spojených dílů 14e a 14f. Zde mi zatím chybí výfuky. Rozhodl jsem se je nedělat placaté a papírové.

15 - nádrž, výfuk, ...

Palivová nádrž a bedna na nářadí jsou dle mě poměrně snadné díly. U čel palivové nádrže jsem opět bojoval se stíny - na některých dílech jsem jim na chuť nepřišel. Následoval tlumič výfuku, u kterého jsem měl menší nehodu. Když jsem hotovou koncovku chtěl na vnitřní straně nabarvit načerno, tak se v jenom místě barva propila skrz. Koncovku jsem tedy malinko zkrátil. Úplně spokojen s ní však nejsem, ale nic hrozného to také dle mě není. Držáky nádrže, bedny či výfuku zatím nejsou přilepené. Zde mi chybí dodělat výfukovou rouru 15z

Díly nepřilepené na rám

Začínají se mi zde množit díly, které je možné přilepit na rám vozidla. Do příštího reportu připevním vše co půjde - zejména motor a další doplňky rámu, u kterých nehrozí snadné odlomení.

Co říci závěrem? Příště již budou zelené díly. V 16. celku jsou kanystry a na ty jsem zvědav. Také budu muset namíchat barvu na retuš zelených dílů. Nezadržitelně se blížím ke kabině, která začíná celkem 20.

Aktuálně také pracuji na výfuku, první ochutnávka rozpracované první verze, uvidím jak to dopadne...

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný