Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

BVP-2 / GPM / 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
zoroslav | 20
Príspevky: 43
Bydlisko: KNM

BVP-2 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa zoroslav » 27 Okt 2019 19:18

Ahoj :big smile:

Tak po Tatre som sa rozhodol skúsiť niečo nové, vojenskú techniku. Vo vojenskej technike sa moc nevyznám, tak ma keď tak doplňte/ opravte. Je to môj prvý poľský model. K modelu mám laserové pásy. Model má aj interiér. Chcel by som ho prefarbovať, čo budem robiť po prvý krát. Mám v pláne urobiť Československú verziu.

Predloha:
BVP-2 (alebo Objekt 675) je sovietske pásové bojové vozidlo pechoty, určené na transport živej sily k miestu bojového nasadenia a zvýšenie jeho mobility, palebnej sily a ochrany na bojisku a pre súčinnosť s tankovým vojskom v podmienkach použitia zbraní hromadného ničenia.
Technické údaje:
Posádka: 3+7
Motor: UTD20S1 o výkone 221kW
Hmotnosť: 14400kg
Maximálna rýchlosť: 65 km/h
Výzbroj: Automatický guľomet 2A42/Guľomet PkT
Obrázok
Obrázok

Originál:
Obrázok
Obrázok

Za dva dni som stihol vyrezať kostru a dať ju dohromady:
Obrázok
Obrázok

Pokračovať budem podľa návodu motorom a súčasťami okolo neho :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: BVP-2 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 27 Okt 2019 22:15

Na toto som zvedavý, budem sledovať.
Držím palce! Nešetri fotkami.
:big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
zoroslav | 20
Príspevky: 43
Bydlisko: KNM

Re: BVP-2 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa zoroslav » 27 Okt 2019 22:24

Oliver napísal:Na toto som zvedavý, budem sledovať.
Držím palce! Nešetri fotkami.
:big smile:

Ďakujem za podporu! Aj ja som sám veľmi zvedavý a fotky budú, ale až keď bude čo fotiť :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 445
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: BVP-2 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa tatra813 » 28 Okt 2019 00:17

držím palce a budem sledovať :victory:
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
zoroslav | 20
Príspevky: 43
Bydlisko: KNM

Re: BVP-2 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa zoroslav » 11 Nov 2019 22:42

Ahoj :big smile:
Tak, ako som povedal (napísal) pokračoval som motorom. Motor sa ako taký staval dobre, no potom prišlo na radu tmelenie a farbenie :beat plaster: . Na motor som použil ako základovku surfacer. Ďalej som motor farbil štetcom...
Nakoniec som vyskúšal patinu, prvý krát v živote, tomu zodpovedá aj stav :haha: Myslím, že patiny je tam moc a v realite to takto asi nevyzerá, ale tento motor bol pre mňa taký "pokusný králik", prvý krát som si vyskúšal tmelenie, farbenie a patinu, tak to prosím berte s rezervou...Ďalej som vlepil do kostry diely interiéru (steny, alebo ako to nazvať). Niektoré spoje stien musím ešte dotmeliť. Keď vidím stav toho motora, tak budem k tomu asi musieť prispôsobiť aj celé vozidlo, takže to asi nebude leštenka a som na to dosť zvedavý :)
(inak v realite to není zas tak zlé ako na fotkách :haha: fotky aj dosť tie farby skresľujú )
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Teraz dorobím celý interiér, niektoré veci doplním podľa originálu, tak nashle :victory:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: BVP-2 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 11 Nov 2019 22:49

Na to, že je to "pokusný králik" ako si nazval, je to viac ako dobré :wink:
Špeciálna pochvala za trubky a tiež vodnú prípravu na farbenie!

Tak nech sa podobne darí aj v ďalšom, budem sledovať!

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: BVP-2 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 11 Nov 2019 22:54

Neviem aké si mal predstavy, ale mne to až také zašpinené nepríde (na to, že je to motor), ale možno som len zvyknutý na druhovojnové stroje.
Teším sa na pokračovanie.
:big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
zoroslav | 20
Príspevky: 43
Bydlisko: KNM

Re: BVP-2 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa zoroslav » 14 Nov 2019 23:00

Ahoj :big smile:
Ďakujem Vám páni...
Tak som trošku pokročil s interiérom: Dorobil som nejaké veci, na sedadlá som prilepil papier od topánok, kvôli efektu kože( hádam to po farbení aspoň trochu bude vidno). Teraz mi zostáva dorobiť riadenie tanku, ktoré je vo vystrihovačke a to je zároveň aj posledná časť interiéru z vystrihovačky( okrem veže, ale tá až neskôr). Ostatné sa pokúsim dorobiť podľa fotiek.
Obrázok

Oliver napísal:Neviem aké si mal predstavy, ale mne to až také zašpinené nepríde
:big smile:

Pôvodne som chcel model spraviť v štýle vojenskej prehliadky( takže všetko čisté, max wash), no uvidíme čo vymyslím :)

Užívateľov profilový obrázok
zoroslav | 20
Príspevky: 43
Bydlisko: KNM

Re: BVP-2 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa zoroslav » 19 Jan 2020 21:19

Ahoj :)

Po dlhšej dobe pridávam väčší postup...Menšie diely sedia super, ale potom sú tu tie väčšie, ako napríklad obšívka, ktorá mi moc nepasovala a tak som musel rezať a upravovať. To isté aj v interiéri, aj tam obšívka nepasovala. Príde mi to tak, že autor nepočítal s hrúbkou kartónu na podlepenie alebo je chyba v mojich rukách? :haha: Inak niekde som dal možno zbytočne moc tmelu, ešte poriadne neviem kde dávať a kde nebude ani treba, tak radšej dávam všade kde uznám za vhodné, možno aj tam kde netreba :P Ešte to nie je pripravené na základovku, ešte budem opravovať niektoré veci. Dúfam, že to vo farbe bude vyzerať lepšie :red:

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: BVP-2 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 19 Jan 2020 22:18

Určite to tmel pekne zakryje, dôležité je ho dobre vybrúsiť. Ja keď tmelím tak najprv pilníkom a leštím 2000-kou šmirgľom. Následne všetko zjednotím Surfacerom 500, alebo 1000. Potom máš náter rovnaký, aj napriek iným materiálom (papier, papier napustený sekundovým lepidlom, tmel, kov a pod...).
A obzvlášť pri technike ťa to vôbec nemusí trápiť! Veď BVP-čka zvárali ako prišlo!! :)
Hey Hou, Let´s Go!

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných