Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 19 Júl 2020 17:57

petopato napísal:Takto som sekunďákom impregnoval aj ja, ale nevedel som zamaskovať prechod medzi napusteným a nenapusteným povrchom. Preto sa snažím impregnáciu sekunďakom využívať čo najmenej.


šak totok....troška to vidieť aj u olivera,



som sám zvedavý ako sa s tým on popasuje, lebo mne toto robí skoro na každom impregnovanom povrchu hlavne ak robím vonkajší pancier..preto to tiež gebrím bud cele alebo vobec....No, počkám čo povie Oliver jemu to na finálnych fotkách nikde nevidno :) :haha:
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 19 Júl 2020 19:29

mam velke podozrenie ze tie haky sa montovali na povojnove g13 vyrobene pre svajciarsko, vacsina hetzerov ktore teraz jazdia su povodne g13 preoperovane nazad do podoby hetzera. aj marder,grille, gepard mali kozene remienky.
este pozrem do knizky

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 20 Júl 2020 09:23

Ja mám svoje postupy stále rovnaké a veru to, o čom sa tu vedie diskusia nezaznamenávam. Vizuálne sa dá povrch ľahko odlíšiť, ale keď ho obrúsim a prechádzam po ňom prstom, necítim absolútne žiadnu zmenu štruktúry povrchu. Keď na povrch dám surfacer, ten obrúsim a následná farebná úprava všetko duplicitne zjednotí. Ja s týmto naozaj problém nemám. Robil som tak celú Tw29 a ako píše Kečup, na finálnych fotkách nie je nič také vidieť. :big smile:

Roman napísal:mam velke podozrenie ze tie haky sa montovali na povojnove g13 vyrobene pre svajciarsko, vacsina hetzerov ktore teraz jazdia su povodne g13 preoperovane nazad do podoby hetzera. aj marder,grille, gepard mali kozene remienky.
este pozrem do knizky

No to si ma teda nepotešil .. detailné fotky z vojny (podobné tým z walkaroundov) nezoženiem nikde. :haha:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 21 Júl 2020 07:06

-pozrel so knihu od mbi,/ tam su aj detailne fotky z dvora fabriky/ za vojny boli vsetky drziaky lana take iste ako mas ten spodny drziak z papiera.
tie drotene vrchne su pouzite na g 13.
a to sa hetzery este delili pocas vojny na seriu zaciatocnu ,strednu ,neskoru. poznat to podla detailov
-toto poznas? hlavne ten predposledny 3 farebny bodkovany
http://fahrzeuge-der-wehrmacht.de/Artik ... pz_38.html

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa petopato » 22 Júl 2020 10:43

Ja by som z toho takú drámu nerobil, nejaký ten hák hore-dole...tiež lepím modely tak ako ich vydajú, profíkov ako je Roman spočítam ne prstoch jednej ruky a okrem nich si takéto detaily nikto nevšimne. Samozrejme podobné rady posunu model trochu vyššie, ale niekedy je pohodlnejšie urobiť to tak ako to vytlačili...

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 23 Aug 2020 19:57

Report
No nakoniec som tie háky prerobil na tri rovnaké. Ale poďme pekne po poriadku.

Počas posledného mesiaca som nelenil, práve naopak. Po práci som si za model sadol vždy aspoň na 1-2 hodinky.
A začal som blatníkmi. Chcel som skúsiť niečo nové, a preto som sa rozhodol blatníky vyrobiť z metalickej fólie, resp. z tuby od sladkého mlieka. O tomto druhu materiálu som čítal v knihách, kde ho autori odporúčajú kvôli realistickému znázorneniu ohýbania plechov. A keďže samotné blatníky na Hetzerovi nie sú nijak zložitého tvaru, vyskúšal som to. Ako prvé som zbúchal tie predné, pričom som sa snažil nejakým spôsobom ohnúť a zdeformovať aj ich papierové časti (čo je dosť náročné, aby výsledok pôsobil dobre - zrejme budem ešte upravovať). Zadné som zatiaľ neohýbal, nech ich nezničím (predné som možno až moc).


Rozhodol som sa spracovať na kompletku zadnú časť vozidla. Začal som mriežkovaným krytom, ktorý som sa snažil spraviť podľa niektorých fotiek čo mám v PC. Na väčšine strojov je otvorený, tzn. ten plech trčiaci z ľavej strany je vysunutý. Keďže som nechcel a nemal priestor ukazovať niečo pod ním, rozhodol som sa ho uzavrieť. Tiež som zhotovil výfuk. Tu som si robil hlavu či ho mám obaliť nejakou sieťovinou, keďže tlač ju znázorňuje, ale väčšina vozidiel, ktoré mám na fotkách ho majú "plný". Tak som z tejto myšlienky upustil. Podľa fotiek som zároveň prirobil na zadnú časť korby pár dielov, v ktorých výfukové potrubie vychádza z motorovej časti a kopec drobných dielikov vrátane pántov, šróbov a úchytov.


Na vozidlo som prilepil držiak antény a spracoval som tiež malé detaily.


Čerešničkou na torte bola hlavná zbraň Hetzera - kanón. Stavba kanóna sa skladala z viacerých dielov, ktorých lepenie čistostavbou by bolo naozaj záživné. U mňa našťastie tento problém nebol a tak všetko vyriešilo v niekoľkých vrstvách sekundové lepidlo a tmel. Jeho stavbu som začal nalepením podlepených dielov a optickým vyzdvihnutím uloženia kanóna z povrchu čelného panciera a vybudovaním jeho základu z dielov kostry.


Najvýživnejším dielom kanóna bol určite jeho odliaty štít Saukopf, ktorý by som teda čisto lepiť ale že ozaj nechcel. Každý pás som si podliepal zvlášť tenkým papierom, napúšťal sekundovým lepidlom a brúsil ako celok. Na koniec som celý štít pretmelil Revell Plastom a vybrúsil pričom som dúfal, že vo výsledku sa mi podarí dopracovať k jeho správnym tvarom - našťastie podarilo. Stočil som hlaveň a do jej prvých 3 centimetrov som nalepil 3mm hrubé a asi 2-3 cm dlhé kúsky oloveného drôtiku, akože kvázi drážkovanie. To som veľmi zvedavý, ako sa ukáže vo farbe. Keďže je tento celok, nie len štít, odlievaný, ostávalo mi už len vymedziť priestor okolo neho krycou páskou a pustiť sa do imitácie povrchu odlievaných dielov.


Postup jednoduchý, overený pri veži T-55A. Opäť som si raz potvrdil, že Revell Plasto nemôže konkurovať tmelu Tamiya Putty (klasický šedý). Na povrch nanesený a rozotrený tmel som tupoval starým štetcom a na druhý deň brúsnou hubkou (hrubšej zrnitosti) obrusoval tak, aby som cítil nerovný povrch. Som veľmi zvedavý, čo to spraví pod farbou.


No a na záver nejaké celkové náhľady:



Už mi toho naozaj moc nechýba. Ostávajú mi drobnosti ako hever (z Pz III. od GPM), čelný a strešný priezor, jeden pár kolies a bočné pláty panciera, z ktorých určite aspoň jeden nespravím a podobne + pásy. Pri ďalšom postupe už snáď bude hotové vozidlo čakajúce na nové pásy.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 23 Aug 2020 20:16

AKo vždy geniálne :) Z čoho máš tu mriežku? Príde mi to ako celkom záživný ten tvar, nielen dvojrozmerné mriežky ako mám ja. No a drážky v hlavni pekné, ale ak by som mal rypnúť tych drážok by tam malo byť viacej nie?:) Ale to je ozaj len maličký detail ktorý na krásnom prevedení tvojho modelu nič nemení :) Nech už je farba a podstavec...!:)
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 23 Aug 2020 20:31

Ta mriežka je z nejakého plastového cedidla, tuším z Kinekusu. Je celkom fajné. Ľahko sa reže a ohýba a má super tvar a hustotu.

Hej, malo by ich tam byt viac, omnoho. Ale to by som tam asi musel lepiť vlasy a vnútro by muselo byť vystužené, aby pôsobilo robustnejšie. Tak som spravil takýto kompromis. :haha:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 24 Aug 2020 07:08

super
-zaujimavost: original chwat prezil vojnu ,bol v muzeu,koncom 50 rokov ho nejaky polsky sudruh debil nechal hodit do srotu,ostalo z neho len koleso.spolu s nim isli do srotu dalsie kusy techniky.polsky sudruhovia si nebrali vzor z sovietskeho zvazu kde mali statny podnik ktory vyhladaval , renovoval techniku z vojny pre muzea.
- v polsku v 60 rokoch chceli filmari do filmu tank tiger. tak hladali ,dozvedeli sa ze v nejakom jazere je nejaky wh tank.vytiahli ho ,bol to velmi dobre zachovany stug III. kedze to nebol tiger tak ho hodili do srotu.

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 24 Aug 2020 12:52

Veľmi pekne spravené!! Ten saukopf bude parádny po nastriekaní. Teším sa na podvozok a pásy, psycho. :) :)
Hetzera si určite raz spravím aj ja, krásny to stroj. Inak poliaci si teraz musia hlavu búchať o stenu, jakú somarinu spravili tým šrotovaním. Celkom im to doprajem.
Hey Hou, Let´s Go!

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných