Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Budhistický chrám Byodoin /free/ 1:150

Užívateľov profilový obrázok
goozi | 30
Príspevky: 82
Meno: Jozef
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Budhistický chrám Byodoin /free/ 1:150

Príspevokod užívateľa goozi » 28 Júl 2009 20:39

Každý kto si myslí, že Japonci vedia robiť iba jednoduché modely, je na veľkom omyle. Pri túlaní po internete som náhodou našiel túto stránku http://www.cp.c-ij.com a hneď ma zaujal model Budhistický chrám Byodoin alebo Phoenix Hall. Ako veľký obdivovateľ Japonska som nedokázal odolať :dribble:. Model má 28 strán a 345 dielov, takže to bude trochu náročnejšie ako Kozí Hrádek :). Možno tento model uvidíte aj na Prešov model show 2010. Tak dosť kecov, tu je úvodná fotka

Obrázok

A tu fotka aké to je celé hrubé :misdoubt: (Tlačil som to skoro 1 hodinu :beat brick: )

Obrázok
Naposledy upravil/-a goozi v 14 Sep 2009 22:11, upravené celkom 2 krát.
Games+ paper- MEGAAA!
Premýšľam nad Mass Effect Life-size Paper Costume...

Užívateľov profilový obrázok
Zavislak | --
† 17.08.'12
Príspevky: 1599
Meno: Ondrej
Bydlisko: Stará Turá, Bratislava

Re: Byodoin - Phoenix Hall/S.Umekawa- www.cp.c-ij.com/ 1:150

Príspevokod užívateľa Zavislak » 28 Júl 2009 22:08

Good Luck. A rád si to pozrem v Prešove 2010 :vicotry:

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Budhistický chrám Byodoin /free/ 1:150

Príspevokod užívateľa serpens » 29 Júl 2009 18:09

Trochu sa obavam toho, ci sa ti nebude rozpijat pri lepeni atrament - ja koli tomu tlacim free modely uz len ciernobielo na laserovke. Ale bodaj by sa ti nerozpijal a nech ti to ide od ruky :vicotry:
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Budhistický chrám Byodoin /free/ 1:150

Príspevokod užívateľa pet1972 » 29 Júl 2009 21:57

To Serpens: ja som tlacil Bambisaura tiez na atramentovej tlaciarni a tak isto aj Dallaru a vsetko je to v pohode. Odporucam ale pouzivat specialne papiere urcene na atramentovu tlac.

Drzim palce a davaj si pozor na nejake nepresnosti co u japonca moze vykocit obcas :look down:

Užívateľov profilový obrázok
goozi | 30
Príspevky: 82
Meno: Jozef
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Budhistický chrám Byodoin /free/ 1:150

Príspevokod užívateľa goozi » 30 Júl 2009 00:54

Budem dúfať že keďže je to Buddhistický chrám tak aj jeho model bude osvietený a nebude ma nervovať zbytočnými chybami :D
Games+ paper- MEGAAA!
Premýšľam nad Mass Effect Life-size Paper Costume...

Užívateľov profilový obrázok
goozi | 30
Príspevky: 82
Meno: Jozef
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Budhistický chrám Byodoin /free/ 1:150

Príspevokod užívateľa goozi » 30 Júl 2009 17:24

No a prvý progres, na žiadnu chybu som zatiaľ nenarazil, len formovanie strechy bolo trošku náročnejšie, ale dalo sa:)

Obrázok Obrázok
Games+ paper- MEGAAA!
Premýšľam nad Mass Effect Life-size Paper Costume...

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Budhistický chrám Byodoin /free/ 1:150

Príspevokod užívateľa serpens » 30 Júl 2009 17:29

Pekna divocina :big smile: Sa clovek celkom natrapi s takym niecim. Ale chcelo by to do buducna o cosi mensie fotky, nech sa mi zmestia na monitor (a to mam 22" :beat plaster: ), lepsie sa to prezera. Ideal by boli tak do 1280x1024 pripadne mensie.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
goozi | 30
Príspevky: 82
Meno: Jozef
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Budhistický chrám Byodoin /free/ 1:150

Príspevokod užívateľa goozi » 03 Aug 2009 13:42

No takže pokračujem ďalej, ide to trochu pomaly, ale však času dosť.:D Stále som nenašiel žiadnu chybu. Našiel som si nejaké fotky a zistil som, že by okolo hlavného chrámu malo byť ešte zábradlie. No uvidím či sa do toho pustím, ak máte niekto nejaký postup, tak rýchlo sem s ním :D

Obrázok
Games+ paper- MEGAAA!
Premýšľam nad Mass Effect Life-size Paper Costume...

Užívateľov profilový obrázok
goozi | 30
Príspevky: 82
Meno: Jozef
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Budhistický chrám Byodoin /free/ 1:150

Príspevokod užívateľa goozi » 15 Aug 2009 20:16

No hlavná časť chrámu je hotová, to zábradlie a strecha to bola obrovská divočina, diely nepasovali niekedy až o 2 mm, ale prežil som to je hlavné :look down: hlavná strecha taký veľký problém nebol, len treba trošku zastrihnúť rožky aby sa nasadzovala trošku ľahšie :)

Obrázok Obrázok

No a na 90% ho uvidíte na Bielych Albatrosoch 26.9 v Bardejove :)
Games+ paper- MEGAAA!
Premýšľam nad Mass Effect Life-size Paper Costume...

Užívateľov profilový obrázok
goozi | 30
Príspevky: 82
Meno: Jozef
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Budhistický chrám Byodoin /free/ 1:150

Príspevokod užívateľa goozi » 16 Aug 2009 23:51

No divočina pokračuje, aj keď teraz pribudli nové povinnosti na model si nájdem čas :) Pripojenie hlavnej časti na terén sa nezaobišlo bez problémov, ale nebolo to nejak závažné. Rovnako to bolo aj s nasadzovaním na rám, ale bolo nutné ho trošku pristrihnúť pri okrajoch. Inač ale model stále radím medzi tie presnejšie. Samozrejme som ako nutný tuning pridal trávu, ale podľa materiálov ktoré mám dostupné je okolie chrámu pred vstupom obsypané štrkom. Nevedel by mi niekto poradiť nejaké jednoduché a efektné riešenie? Rozmýšľal som nad sadrou, ale tá je veľmi jemná, alebo suchú maltu, ale tá je zase príliš zrnitá.

No a foto

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Games+ paper- MEGAAA!
Premýšľam nad Mass Effect Life-size Paper Costume...

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných