Kostel Sv.Voršily - Újezdec /group b/ 1:150

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Meno: Tomáš

Kostel Sv.Voršily - Újezdec /group b/ 1:150

Príspevokod užívateľa group b » 01 Júl 2011 21:04

Nedaleko od městečka Bělčice v Jižních čechách se nachází ves Újezdec. Té dominuje kostel Sv.Voršily.

Obrázok

Kostel byl postaven v roce 1240-50 v románském stylu, později byl částečně goticky upraven.To je patrné především z exterieru, kde jedna strana má gotická okna, na straně vchodu a na věži jsou románská. Nejmladší částí je předsíňka, ze které se vchází zdobeným gotickým vchodem do nitra kostela. Ten je otevřen jen příležitostně.
Za kostelní zdí se nachází hroby, bohužel vně zdi pak poměrně hodně vzrostlých stromů, které brání ve vytvoření celkových pohledů.

Jelikož je to v oblasti prakticky jediná románský stavba, neušla mé pozornosti a pokusím se jí vytvořit v modelovém měřítku 1:150.
Základem jsou tři díly, ze kterých vznikne hlavní loď s věží a sakristie.

Obrázok

románská združená okna ve věži dělám klasickým způsobem - rám, plastová tyčinka uprostřed a zezadu přijde dřevěný rošt.

Obrázok

a protože se pokouším stále zdokonalovat to, co dělám, poprvé jsem se na vlastním modelu pokusil o úkos na okně. Nutno říci, že ho neumím namalovat ve wordu, tak je kreslím ručně. Zatím je to slepené, po přetažení hran bílou barvou to bude docela dobré.

Obrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

group b | --
2K+

Re: Kostel Sv.Voršily - Újezdec /group b/ 1:150

Príspevokod užívateľa group b » 05 Júl 2011 19:42

stavba zdárně pokračuje

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

juraig | --
Meno: jurai

Príspevokod užívateľa juraig » 05 Júl 2011 20:06

Skús presedlať na nejaký vektorový editor. InktScape je free. Určite by to pomohlo.
No ja by som ten kostolík kreslil minimálne mesiac a "trápil" sa s každým detailom :)
Pre radosť z voľného času, pre potešenie...
Informácie o mojich modeloch: http://www.juraig.ttlitklub.sk
Nájdete ich v časopisoch Fifík, Ohník
a v e-shope http://www.papermodel.eshop-zdarma.cz/i ... gory_id=35

group b | --
2K+

Príspevokod užívateľa group b » 05 Júl 2011 21:01

Zkoušel jsem a NIC, jsem na ty programy opravdu pako. A to si představ, že si tu večer sedím u Skype, kecám s kámoškou a mezí tím si kreslím. A když jsem dokecal, bylo nakresleno. Až to uvidíš, tak tě šlehne :wink:

group b | --
2K+

Príspevokod užívateľa group b » 27 Aug 2015 14:14

Procházel jsem vraky modelů a hrozně se stydím, mám tu hned trojici.
Pravda, na dvě katedrály sedá prach, ale tento kostel již dávno brázdí česká muzea.
Takže dodatečně fotky výsledku, abych nebyl za bordeláře.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

ELEFANT | 48
Meno: Radek Lamche
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa ELEFANT » 27 Aug 2015 18:29

Krasavec!! :wink:

group b | --
2K+

Príspevokod užívateľa group b » 27 Aug 2015 18:53

To je. Je to nejstarší a jedinný románský kostel v oblasti Blatenska na severu Jižních čech.

Sekerka | 45

Príspevokod užívateľa Sekerka » 28 Aug 2015 07:47

Kostolík je to prepekný (ja mám slabosť na románske :still dreaming: ) A priznám sa aj ja som skúšal kresliť, podľa toho čo si mi poslal do SZ jeden kostolík, ale nie som moc úspešný :-( . Chcel som hneď ako to niekam dotiahnem dať sem celý postup aj s kreslením, ale včera som to radšej vymazal :scorn: . A pozerám že tu máš podložku zo sololitu, či?

group b | --
2K+

Príspevokod užívateľa group b » 28 Aug 2015 13:30

Ne, podložka je kus plastu, ale hrany natírám na hnědo.

Salvor | 41
Meno: Marek

Príspevokod užívateľa Salvor » 29 Aug 2015 16:20

Sekerka napísal:Kostolík je to prepekný (ja mám slabosť na románske :still dreaming: ) A priznám sa aj ja som skúšal kresliť, podľa toho čo si mi poslal do SZ jeden kostolík, ale nie som moc úspešný :-( . Chcel som hneď ako to niekam dotiahnem dať sem celý postup aj s kreslením, ale včera som to radšej vymazal :scorn: . A pozerám že tu máš podložku zo sololitu, či?

Sekerka, ten postup kreslenia by si mohol nahrať späť. Určite by som si ho rád pozrel.

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný