Gotický kostol v Gryfine

Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 44

Gotický kostol v Gryfine

Príspevokod užívateľa Sekerka » 08 Feb 2014 17:22

Predvčerom som "dokončil" tento model od Modeliku, ale nakoľko som ho robil na niekoľko krát, tzn. začal som pred rokmi s podliepaním a vyrezávaním okien, potom som po rokoch sa ku nemu vrátil odbiehaním od malých dcér, výsledok je taký ako je. Ospravedlňujem sa pánovi Adamczewskému za dokaličenie jeho diela, ale ja som aj napriek tomu rád, že som to dotiahol do nejakého konca, a nezaložil ad acta.
Celú podložku som podlepil hrubým kartónom z krabice nárazníku na auto, ako som to videl na nejakej poľskej stránke. Ten modelár mal aj vyrezané diery zospodu aby sa dostal ku jednotlivým stavebným celkom pri kompletovaní, na čo som prišiel až v priebehu stavby a doplatil na to nepresnosťami v náväznosti niektorých celkov. Potom som tie otvory vyrezal aj ja, ale už bola škoda spáchaná.
Druhý problém som mal s vežou. Najprv som skúšal záložky na lepenie, ale neviedlo to nikam, tak som to lepil na tupo. "Bojoval" som s tým niekoľko dní (pomedzi výkriky dcérky "tatóóó, už sóóóm!" a podobné neodkladné "povinnosti", ktoré ale vedia vždy prísť v "najvhodnejšiu" chvíľu). Rozpísal som sa o týchto detailoch preto, že na veži som zabudol jeden diel č. 100. Prichystal som si ho ku vežičke, že keď sa vrátim ku stolu, dopasujem to a nalepím. Lenže človek miení, život mení. Keď som sa vrátil trošku nahnevaný od nočníku, ktorý mi samozrejme musí dcérka "pomôcť" vyliať, len nestihla povedať že nie do WC ale cestou, diel č. 100 zostal nepovšimnutý na kraji podložky, a ostatné som polepil, zaretušoval revelkou aquacolorkou č 37 ciegelrot, ktorá je takmet totožná s odtieňom veže, a skompletoval celú stavbu takpovediac "na hotovo". "Veľaspokojný" so svojou prácou som si obzeral "dielo" a hľadal mu miesto po byte. Keď som však išiel založiť podložku, aby nedošla k ujme ako staršia OLFA podložka, niekoľko krát sa o mňa pokúsil infarkt a počiatočné stavy šialenstva. Diel č. 100 naďalej pekne čakal na dopasovanie a nalepenie na svoje miesto!
Od radikálneho riešenia (všetko do modrého kontajnera), som postupne prešiel ku umiernenejšiemu riešeniu. Pôvodne som chcel podložku rozšíriť, doplniť "živý plot" kríž, stromčeky (všetko nakúpené od želzničnomodelárskeho obchodu v Žiline) som nakoniec zvolil čiastočné. Osadil som stromčeky (veď tie by sa dali znovu použiť na niečom lepšie urobenom) a trávový koberec som vymenil za posyp (jednak kvôli menšej pracnosti, ten diel č. 100 ma hnevá aj teraz, a hlavne preto že mám toho posypu "celú kopu").
Pôvodne som to ani nechcel zverejňovať, ale už vyprchal prvotný záchvat šialenstva, a rozhodol som sa predsa len to moje dielo zverejniť:

Každý ženatý chlap je povinný hovoriť svojej žene aká je krásna častejšie ako môže! Inak to za neho urobí niekto iný! A rád!

toudi_sk | 49
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Re: Gotický kostol v Gryfine

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 09 Feb 2014 20:16

dokončil si?
si akotak spokojný?
ak je aspoň na jednu otázku odpovedané áno, tak je to OK :wink: a vyzerá to obstojne :victory:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

sony | 35
2K+
Meno: Martin Seemann

Príspevokod užívateľa sony » 09 Feb 2014 20:34

fajná práca, tento kostol som mal už možnosť niekolkokrát vidieť a veru musím uznať, že má čo to do seba :)
oné, len tá tyrkysová tráva mi nejak neštimuje.. :-(
BULLDOGFEST XI. ročník 26. máj 2018
Papierový člen plastikového klubu

Sekerka | 44

Príspevokod užívateľa Sekerka » 10 Feb 2014 08:45

Ten posyp sa ani mne nepáčil, ale bolo mi ľúto dať trávový koberec keď ešte vo mne tlelo to radikálne riešenie s modrým kontajnerom. Inak tá farba je v skutočnosti kúsok viac do zelena ako to vyzerá na fotke.
Každý ženatý chlap je povinný hovoriť svojej žene aká je krásna častejšie ako môže! Inak to za neho urobí niekto iný! A rád!

majos | 44
Meno: Marian

Príspevokod užívateľa majos » 08 Mar 2014 22:25

Zdar,
Mne sa zdalo uz davno ze si to ty, ale z fotky ide istota.
Zdravi Citlivy:)))

Inac, som rad ze davas aj papier. A co plast?
M
White walker.

Winter is coming....

GOD (game of drones)

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní