Průmyslový palác - Praha /Pressfoto/ 1:280, HOTOVO!

Užívateľov profilový obrázok
Daniel | 55
Kontaktovať užívateľa:

Re: Průmyslový palác - Praha /Pressfoto/ 1:280

Príspevokod užívateľa Daniel » 26 Aug 2015 21:03

Krásná práce. :big smile: Je úžasné, jak i z letité šmikačky může při pečlivé práci vzniknout krásný model. Tak at se daří i dál a budu pečlivě sledovat :wink:

Sekerka | 45

Príspevokod užívateľa Sekerka » 26 Aug 2015 21:23

Ma tu neserinkajte s tou páskou! :scorn: Veď mi vypadajú všetky okienka na poľských kostolíkoch! :shocked: A raz sme na stretku riešili motto pri hlavičke, " jednoznačne papier..." a jedna z verzií bola, že papierové modelárstvo nie je také materialistické ako napr. plastikáči, lebo životnosť papieráku je o kus nižšia :-( . Ale kvôli páske?

martin1807 | 26
Meno: Martin Bilý
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa martin1807 » 27 Aug 2015 00:27

Servus chlapi.. Ked sme pri tej paske tak mam bohuzial v poslednom čase tiež jednu vlastne dve negatícne skusenosti.. asi pred rokom a pol ( prelom rokov 2013, 2014) som pouzival obojstranku z tesca.. Vsetko bolo v pohode no zaciatkom leta ked som utieral prach vo vitrine som myslel ze ma vystrie.. na dvoch modeloch kde bola pouzita paska mi ostali na tych miestach akoby mastne fleky.. Mam aj starsie modely kde som pouzil inu pasku a tam je to ok.. takze mi poskodila iba tato jedna paska... Tiez som necakal ze take niečo sa moze stať... O to horsie je to, že to bolo na takmer celom bielom modely takze zamaskovať to vazne neslo..( momentalne ho mam rozporcovany na stole a pri rozoberani ta paska bola vazne uplne bez efektu... takmer rozpadnuta.. :haha: Danu pasku uz nepouzijem ale urcite pouzijem ine...

Majo pekná čistá robota len tak dalej... Pekná nostalgia. :bad smile:
na stole: Tatra 148 S3, SOT
naposledy dokončené: QUEEN 69, Bazilika sv. Mikuláša v Trnave, Krkonošská chalupa, UDS 110p

Martin1807

majo71 | 49
Meno: Maroš Jágerský
Bydlisko: Trvale: Městec Králové, Česká republika, Prechodne: Žilina

Průmyslový palác - Praha /Pressfoto/ 1:280

Príspevokod užívateľa majo71 » 27 Aug 2015 22:42

Dolepil som vežičky, terénne spojky a ozdobné nástavby a ľavé krídlo je tak kompletne hotové:

Obrázok Obrázok

a hneď som sa pustil do pravého krídla, presnejšie povedané do krátkeho priečelia pravého krídla:

Obrázok

Sekerka | 45

Príspevokod užívateľa Sekerka » 28 Aug 2015 07:49

Pekné to máš, len aby si si ku tomu kúpil aj novú vytrínku :victory: ! Ja som bohovo zvedavý aké veľké to bude!

majo71 | 49

Príspevokod užívateľa majo71 » 05 Sep 2015 20:23

Doplnil som druhé čelo a dnes som dokončil korpus pravého krídla, tj. zastrešil som ho a podlepil balzou, rovnako ako ľavé. Tu ma potešilo, že tu obe časti strechy farebne ladia :-)

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Tak a idem sa zase vrhnúť na priečelia :twisted:

Sekerka | 45

Príspevokod užívateľa Sekerka » 07 Sep 2015 08:01

Vždy keď vidím to množstvo balzy moje staré modelárske srdiečko zaplače! Pamätám si totiž časy, keď sme na letecko modelárskom krúžku museli lepiť modely z papiera, alebo polystyrénu, lebo nebolo balzy! (resp. balzy by aj bolo ale devíz na jej dovoz nebolo :haha: ) Ale ideš pekne dopredu, na budúci týždeň to už počítam budeš mať hotové :wink: . Bude zaujímavé to vidieť kompletné pre porovnanie veľkosti, napr. s piánom? :bad smile:

majo71 | 49

Príspevokod užívateľa majo71 » 07 Sep 2015 10:09

Neboj, Sekerka, balzy mám dosť a úzky profil to už nie je :-) A či to bude hotové budúci týždeň? To pochybujem, pretože času je málo a ono sa to nezdá, ale s tými priečeliami je práce viac ako na korpuse (vyrezanie 16 okien, ich zlepenie, retuš, vytvorenie presnej balzovej výstuže, jej vyrezanie a zbrúsenie, zlepenie všetkého dohromady, prilepnie vežičiek a inej drobotiny a nakoniec prilepenie ku korpusu, atď. atď.). A keď aj bude kompletne hotové pravé krídlo, tak ma ešte čaká spracovanie vstupu. Ale to už snáď nebude taká piplačka.

Salvor | 41
Meno: Marek

Príspevokod užívateľa Salvor » 07 Sep 2015 19:59

V nedeľu som v BA už držal balzu (1,5 mm) v rukách, že si ju zakúpim, ale nakoniec som zatiaľ nenašiel odvahu a asi ešte budem trápiť trochu kartón. :confuse:

serpens | 36
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 07 Sep 2015 23:18

Super robota, Niektore detaily by boli fayn plastickejsie, ale aj takto to ma uzasny charakter. Mozno to je aj samotnou budovou, ze ma dobre proporcie :)
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní