Lodný mlyn /abc/ 1:480

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Lodný mlyn /abc/ 1:480

Príspevokod užívateľa Fito » 18 Aug 2015 21:43

Report
Po krátkej odmlke,
strihol som ďaľší model, Vodný mlyn ABC. Taká pekná oddychovka.

Neviem, v ktorom ročníku vyšiel, ale viem určite, že som ho staval už minimálne 5x :wink:
Tentokrát som ho potreboval výrazne zmenšiť, najprv som ho zmenšil tak, že sa to stavať nedalo, potom teda ešte resize na asi štvrtinu pôvodnej veľkosti, a už som strihal.

Začal som už na hvezdárni, a teraz som ho po dlhšej dobe teda vytiahol, že ho dokončím.
Ako každý model architektúry (okrem Univerzity teda) , má už tento model svojho budúceho majiteľa. A ja ho chcem potešiť.
A vlastne chcem aj podporiť rozbeh architektúry. Inak ako planými rečami.

Poďme teda na fotky.



Zajtra ešte skočím na povalu, otvorím moju skriňu zabudnutia a skúsim tam nájsť predchádzajúcu verziu mlynu.

Tip: Nezabudni, že tvoje príspevky môžu čítať aj modelári, ktorí ešte nemájú také skúsenosti ako ty. Preto je dobré občas zopakovať a opísať tvoje osvedčené postupy a rady, ktoré sú pre Teba už síce automatické, ale mnohým začínajúcim modelárom môžu pomôcť. Máme tu síce v študovni sekciu Tipy a triky, ale nie vždy ju začínajúci modelár hneď nájde
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vodný mlyn ABC /M??

Príspevokod užívateľa mimapnd » 18 Aug 2015 21:58

to je slonie paratko, ci taky maly mlyn?
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3654
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vodný mlyn ABC /M??

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 18 Aug 2015 22:03

B je správne. Videl som NVO. :wink:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
terenkoza | --
2K+
Príspevky: 2305
Meno: marek

Re: Vodný mlyn ABC /M??

Príspevokod užívateľa terenkoza » 18 Aug 2015 22:05

Halo :victory:

Nestaval toto aj junior na hvezdarni?? :P
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vodný mlyn ABC /M??

Príspevokod užívateľa Fito » 18 Aug 2015 22:20

Terenkoza ticho, Junior mi síce s tým trošku pomáhal, ale to tu nebudeme rozmazávať.

No, špáratko je to normálne.
Prihadzujem fotku z pomerovou kockou (fotky z mobilu, ale to Terenkozovi určite vadiť nebude :wink: )




A ešte pri hľadaní kocky som našiel jednu drobnosť, tú som tu tuším ani neprezentoval, nebolo čas fotiť. Nejaká zvonička, fakt si názov nepamätám.



Tip: Nezabudni, že pri zmenšovaní modelu je potrebné myslieť na to, ako budeš model lepiť. Napríklad tento model som si síce vytlačil na papier z gramážou 160g/m, ale vytlačil som ho ešte raz aj na obyčajný kancelársky papier, pretože obsahuje také malé diely, ktoré nie sú z hrubého papiera spracovateľné. (Viac o hrúbkach papiera sa dozvieš v sekcii Tipy a Triky)
Rovnako tak pri lepení, zámerne odstraňujem niektoré chlopne, pretože v takomto zmenšení strácajú zmysel.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Vodný mlyn /abc/ 1:???

Príspevokod užívateľa group b » 19 Aug 2015 08:53

když je vodní, bude i voda ?
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 49
Príspevky: 559
Bydlisko: Žilina

Re: Vodný mlyn /abc/ 1:???

Príspevokod užívateľa Sekerka » 19 Aug 2015 09:31

Zvonička je z Hronseku. Je ku nej prenádherný artikulárny drevenný kostolík, ale ten modelovo nikto nespracoval :-( . Inak ku mlynu ani nemám čo povedať, resp. napísať. Model to bol pekný,zmenšil si si to a aj tak ti to ide pekne (resp. mladému :P )... Takých alebo podobných mlynov bolo na váhu more. Krásnu knížku o tom vydal RaK. Zamúčené histórie sa to volalo. :victory:

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vodný mlyn /abc/ 1:???

Príspevokod užívateľa serpens » 19 Aug 2015 10:24

Tak toto mi na hvezdarni uslo. Inak taketo nejake mlyny boli aj na Vahu v HC. Nejake foto aj tu - http://hlohovec.countrycross.sk



Inak by si mohol vyratat mierku, ze ano?!? :P
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 49
Príspevky: 559
Bydlisko: Žilina

Re: Vodný mlyn /abc/ 1:???

Príspevokod užívateľa Sekerka » 19 Aug 2015 10:33

Mne sa čosi marí, že aj v skanzene v Martine bol nejaký čln z mlyna, možno jozkin by vedel potvrdiť, resp. vyvrátiť.

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Vodný mlyn /abc/ 1:480

Príspevokod užívateľa group b » 19 Aug 2015 21:08

to je parádní fotka, takovej velkomlýn :P
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní