Kostol s. Michala Dražovce /SVAP/ 1:120

Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 45

Kostol s. Michala Dražovce /SVAP/ 1:120

Príspevokod užívateľa Sekerka » 31 Aug 2015 09:06

Keďže už dlhšie tu len mudrujem (a ako fito napísal, netreba rečniť ale konať :wink: ) rozhodol som sa dokončiť tento zošit od pesoica. Kostolík sa nachádza kúsok od Nitry, a vždy keď sa vraciam domov zo Štúrova, musím sa tam zastaviť. Viac o kostolíku sa možno dočítať tu: http://www.apsida.sk/c/7/drazovce
Čo napísať ku modelu? Asi všetci ho poznajú a videli už bezpočet krát. Inak na Facebooku sa mihla info že sa robí celý od znovu, tak sa nechám prekvapiť.

Nakoľko sa mi podarilo (resp. "samovi" čo bol "pozrieť" malé dcéry :) ) oprskať pôvodnú vystrihovačku, musel som siahnúť po záchrannom scane. Pôvodne som ho robil kvôli čudným čiarkam na veži (zakrúžkované na obrázku), nakoniec som bol rád že som ho mal.

Samozrejme zase podliepam ako zmyslov zbavený :bad smile: a na jednom diele som to aj skutočne nezvládol. Zabudol som na hrúbku steny, budem musieť nejako obrezať ten podlepený materiál na styčných plochách :scorn: . A zatiaľ čo mi schli podlepené diely vyriezal som si v apside streiškový vlys. Ešte nejakú retuš...Fotka je z knižky Románske kostoly z Dajamy.

A všetky podlepené diely aj s okienkami:

Ďalší zámer je taký, že by som skúsil dať dokopy posypové materiály aké mám doma a skúsil názorne nafotiť ako postupujem pri trávičke ja. Možno by mi do toho mohol niekto "zakibicovať", aby aj mladší niečo pochytili (hlavne ja :P ). Možno aj výrobu krížiku by bolo fajn okomentovať, alebo dať nejaký návrh na výrobu :victory: .
Každý ženatý chlap je povinný hovoriť svojej žene aká je krásna častejšie ako môže! Inak to za neho urobí niekto iný! A rád!

Daniel | 54
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kostol s. Michala Dražovce /SVAP/ 1:120

Príspevokod užívateľa Daniel » 31 Aug 2015 09:14

Držím pěsti ať se daří při kompletaci a těším se na závěrečný finiš s terénem :wink: Tenhle sešitek mám taky, ale po prohlédnutí obsahu asi navždy zůstane ve 2D archivu :red:

sako1 | 42
Meno: Miro

Príspevokod užívateľa sako1 » 31 Aug 2015 09:23

Sekerka napísal:... aby aj mladší niečo pochytili ...

OK, teším sa, hádam niečo pochytím :big smile:
m.

group b | --
2K+
Meno: Tomáš

Príspevokod užívateľa group b » 31 Aug 2015 11:17

kžížek se dá udělat různě.
jednou poměrně jednoduchou variantou je ho slepit z plastových profilů například Evergreen, dají se sehnat v různých modelářských prodejnách.
http://www.litomysky.cz/mat/ev.htm
můžeš si pořídit kulaté či čtvercové profily, podle potřeby, krásně se to řeže i brousí a při použití lepidla na plast to drží jako sv..., ale dá se to lepit i vteřinovým lepidlem.
Z jednoho balíčku bys okřížkoval celé Slovensko, ale můžeš to použít i jinak, třeba na výrobu zábradlí, okapových svodů atd.

Další variantou je klasický zvonkový drátek a vteřiňák, ale to daleko hůř drží a je náchylné na odlomení.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Sekerka | 45

Príspevokod užívateľa Sekerka » 31 Aug 2015 11:54

No ja som rád používal lodno modelársku fintu. Oni si robia lanové rebríky na modely plachetníc z nití. Upnú ich (vo tvare rebríkov) do dvoch rámikov a prelakujú. Ten lak im to zlepí a aj ztvrdne, ale mne sa nepodarilo zohnať niť, ktorá by po nalakovaní nebola chlpatá :red: . Kdesi na českom fóre som videl nejaký postup vo forme, a mikropájkou to spájkoval, ale to sa tuším jednalo o väčšie mierky.
Každý ženatý chlap je povinný hovoriť svojej žene aká je krásna častejšie ako môže! Inak to za neho urobí niekto iný! A rád!

Paly12 | 51
Meno: Vraťo

Príspevokod užívateľa Paly12 » 31 Aug 2015 12:43

Skús špeciálne nite, nie bežné. Napr. chirurgickú alebo tie, čo sa s nimi šijú topánky.

group b | --
2K+
Meno: Tomáš

Príspevokod užívateľa group b » 31 Aug 2015 21:04

žebříky na lodě jsem vyráběl taky, ale to není ono, na tom kříži budeš mít svislou a vodorovnou tyčku přes sebe, kdežto z těch plastovejch tyčinek uděláš křížek v jedné rovině. A nemusíš ani kupovat profily, stačí, když si seženeš nějaký zbytek - rámeček z plastového modelu a nad svíčkou si potřebný průměr tyčky vytáhneš. Jen to chce cvik. :wink:
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Sekerka | 45

Príspevokod užívateľa Sekerka » 02 Sep 2015 16:20

Tak sa mi podarilo dokončiť hrubú stavbu. Stavba bez problémov , pár fotiek:

Následovala výroba krížiku. Nechal som sa ukecať groupom b, a oprášil staré plastikáčske skúsenosti:

Vybrúsený tvar pomocou ihlového pilníka

Dôsledne prehriata tyčinka

Vyrezanie využitelného materiálu

Krížik na hruboo zlepený

Hotová veľkosť. Pokračujem podložkou a posypom:

Zatiaľ všetko uvidíme ako to skončí. :victory:

Daniel | 54
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Daniel » 02 Sep 2015 18:34

Papírová část se ti moc povedla :victory: tak držím pěsti at se zadaří i při zahradničení :wink:

Sekerka | 45

Príspevokod užívateľa Sekerka » 02 Sep 2015 20:19

Ďakujem za pochvalu, ja nie som celkom nadšený, ale dôležitejšie je teraz pekne nafotiť postup trávnikársky :wink: . Inak som si spomenul, že niekde v pivnici mám ešte jeden druh posypu. Ráno nafotím a uvidíme! Kedysi group b písal, že mieša umelú trávu s drťou? Ako to prebieha?

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní