Staré nádražie /ABC/ 1:150

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 48
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Staré nádražie /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa Zax » 15 Sep 2015 16:01

Staré nádražie.

Mierka : 1:150
Autor: R.Vyškovský
Zdroj: ABC 19/28

Zdravím,
po dlhej dobe som sa pustil do nejakého domčeka, tento model lepím v rámci 3.ročníka Memoriálu Ondreja Čiernika. Keďže témou tohto ročníka sú dopravné stavby vytiahol som z archívu tento starší kúsok od pána Vyškovského. Zatiaľ mám zlepenú hlavnú budovu nádražia. Ešte tam prídu bočné plochy a dotvorenie okolitého terénu. Pár fotiek z doterajšej stavby:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Naposledy upravil/-a Zax v 22 Máj 2016 19:59, upravené celkom 1 krát.

group b | --
2K+
Meno: Tomáš

Re: Staré nádražie /ABC/ 1:150

Príspevokod užívateľa group b » 15 Sep 2015 21:45

Je fajn, že ses do toho pustil.
Připomenul si mi mládí. Toto byl můj možná první domeček vůbec, měl jsem ho na kolejišti.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Sekerka | 44

Príspevokod užívateľa Sekerka » 16 Sep 2015 09:05

Pekne to lepíš, čistúčko. Inak aj ja som toto nádraží lepil ako malý. Veľmi sa mi to páčilo, lebo to bola v tej dobe jedna z mála "moderných" stavieb, a navyše mi to pripomínalo stanicu Trenčianska Teplá. :red: Ale teším sa čo z toho bude, určite to trochu vylepšíš :wink: !
Každý ženatý chlap je povinný hovoriť svojej žene aká je krásna častejšie ako môže! Inak to za neho urobí niekto iný! A rád!

Daniel | 53
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Daniel » 16 Sep 2015 09:15

Tyhle "vyškovánky" jsou pořád koukatelné modely a moc se těším, do jakého "příběhu" tohle nádraží osadíš :wink: Držím pěsti at se daří a těším se na pokračování

Zax | 48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 17 Sep 2015 23:35

Ďakujem za prejavenú podporu :wink: , samotné nádražie asi moc upravovať nebudem, skôr sa zameriam na okolie. Určite tam vo finále pribudnú figúrky a koľaje a ak sa bude dariť tak snáď bude niečo aj na nich. :wink: Trošku som pokročil, hotovú mám ľavú časť nádražia so skladom:

serpens | 35
Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 18 Sep 2015 06:58

Pozeram, ze si presedlal na domceky.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Sekerka | 44

Príspevokod užívateľa Sekerka » 18 Sep 2015 08:50

Takéto stanice bývali v menších mestách až obciach. Čo by na takej tie chúďatá robili? "Chyme že by" poblúdili. :wink: Ale ja si viem predstaviť taký sentimentálny výjav tak z prelomu storočí, keď ešte na obraz monarchu visiaci na stene "kadili mouchy", a utopenci v staničnej reštaurácii v tom láku ani vidieť nebolo, a pivíčko bolo nepasterizované a v drevenných súdkoch a narážalo sa "paličkou".. :still dreaming:
Každý ženatý chlap je povinný hovoriť svojej žene aká je krásna častejšie ako môže! Inak to za neho urobí niekto iný! A rád!

Zax | 48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 18 Sep 2015 11:33

to: serpens
ked uz je ten upadok v architekture, tak som to tu prisiel trochu podporit :wink:

to: group b
neblazni, tolko figuriek nemam :wink:

to: Sekerka
skor sa to pokusim orientovat do 30. rokov minuleho storocia, mam uz vytlacenu nejaku techniku z tohto obdobia, len neviem ci sa to podari rozumne zlepit, lebo je to zmensene z 1:87 do 1:150, takze je to uz pomerne malicke...

Zax | 48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 24 Sep 2015 22:31

Dokončená pravá strana nádražia:

Sekerka | 44

Príspevokod užívateľa Sekerka » 25 Sep 2015 09:27

No "já ti nevím", ale ten stánok mi pripomína stánky z môjho detstva, a to nie je až tak ďaleko :red: . Tie staré trafiky mali trošku iný tvar sa mi zdá.

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní