Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Rotunda dvanástich apoštolov Bíňa/ Attimon / 1:150

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Rotunda dvanástich apoštolov Bíňa/ Attimon / 1:150

Príspevokod užívateľa martin1807 » 25 Jan 2017 18:20

Po dokončení Husitskej veže ma nálada na lepenie neopustila a hneď som sa pustil do ďalšej stavby. Tentokrát Rotunda Bíňa. Model je jednoduchý má asi iba 19 číslovaných dielov, ale to, že som ho skôr nestaval od toho ma odrádzala strecha. Tak ako som sa jej bál tak v pohode to s ňou šlo.:) Včera večer sa mi ju podarilo celkom úspešne vytvarovať a zlepiť. :bad smile: :victory: Nájsť si pár hodín času tak sa mi to podarí dokončiť.

Tu sú fotky:
Naposledy upravil/-a martin1807 v 29 Jan 2017 15:31, upravené celkom 1 krát.
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Rotunda dvanástich apoštolov Bíňa/ Attimon / 1:150

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 27 Jan 2017 00:53

No pekne si ju dal :wink: skoro ako tvoj klobúčik na hlave :P aj ja som ju robil pre budúcu pani Húskovú :haha: ozaj sa dobre lepila.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Rotunda dvanástich apoštolov Bíňa/ Attimon / 1:150

Príspevokod užívateľa martin1807 » 29 Jan 2017 15:31

Diki Pišta.;)

Rotundu sa mi podarilo dokončiť. Lepilo sa to fajn. Akurát okrúhle okienko je menšie ako otvor... Tak som ho trochu zväčšil. :bad smile:

Tu sú fotky a teraz už budem lepiť niečo zložitejšie a z techniky. :still dreaming:

Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Rotunda dvanástich apoštolov Bíňa/ Attimon / 1:150

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 30 Jan 2017 23:30

Áno s tým okienkom som mal aj ja problém a riešil som to výrobou nového lievika či ako to nazvať. Gratulujem k dokončeniu a hybaj spatlať lietadlo nech tam len dvaja nestrašíme.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Rotunda dvanástich apoštolov Bíňa/ Attimon / 1:150

Príspevokod užívateľa group b » 31 Jan 2017 10:04

Krásně slepenej kus papíru. Ale bez nějaké podložky, byť i maličké je to stále jen ten kus papíru.
A to je rozdíl mezi papírovým modelem a plastovým. Jak se v diskusi píše, plasťáci to mají jednodušíí, jen to slepí dohromady , nemusí nic ohýbat, stříhat, vyřezávat. Papíráci to mají jednodušší, nemusí nic barvit, jen slepí pár kousků papíru k sobě. A to je a bude věčný boj mezi různými modeláři.
Podle mne je papírový model to, co vytváří MIO - slepený kus papíru + ta kreativita okolo. Nicméně je to věc názoru.
Martine omlouvám se, že to byšlo právě na tvůj model. Jak jsem napsal, slepeno krásně, to já bych nedal, ale když dáš vedle sebe 20 podobných "jen slepených domečků" prostě to zapadne do té šedi a ničím nezaujme.
Ale určitě se zase do architektury vrať, každý slepený domeček je dobrý.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Rotunda dvanástich apoštolov Bíňa/ Attimon / 1:150

Príspevokod užívateľa LuPa » 26 Aug 2017 21:45

Pekný model,chystám sa ju osobne navštíviť do Bine... ešte je v predaji tento model?

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných