Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Szegedi Dóm /1:250/ "A Világ kicsiben" - HOTOVO

Užívateľov profilový obrázok
bodie4 | 67
Príspevky: 239
Bydlisko: Hlohovec

Szegedi Dóm /1:250/ "A Világ kicsiben" - HOTOVO

Príspevokod užívateľa bodie4 » 16 Nov 2017 12:39

Kolegovia modelári,

Chcel by som Vám prezentovať maďarskú tvorbu. Vďaka Oliverovi, ktorý mi zohnal baziliku v Szegedi(vďaka ešte raz) som sa do nej pustil lebo som v nedávnej dobe (memoriál Ondreja Čiernika) dokončil Szent István bazilika v Budapešti. Do vlákna vkladám viac fotiek, aby ste videli spôsob tvorby modelov v Maďarsku (až by mali niektorí ďalší záujem o maďarské modely), hoci maďarsky vôbec nerozumiem. Dá sa orientovať iba pomocou návodnej kresby. Ako sami vidíte, ide skôr o spôsob skladania lego systémom. Tvarovanie veľa času nezaberie lebo skladačky sú s fototextúrou. Nakoniec Vám prezentujem obidva maďarské modely spolu. Ešte treba dokončiť krížiky a je to hotovo.


Užívateľov profilový obrázok
mirec116 | 39
Kráľ architektúry
Príspevky: 902
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Szegedi Dóm /1:250/ "A Világ kicsiben" - HOTOVO

Príspevokod užívateľa mirec116 » 17 Nov 2017 10:51

Perfektné Slavo, k tomu pekne zapasuje aj ostrihomská bazilika ;)

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Szegedi Dóm /1:250/ "A Világ kicsiben" - HOTOVO

Príspevokod užívateľa group b » 18 Nov 2017 14:08

Z té poslední fotky si každý udělá vlastní názor.
Dva kostely, dvě technologie nakreslení.
Nemůžu si pomoci, za mě jednoznačně vyhrává fototextura, ten druhý nevypadá věrohodně.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Szegedi Dóm /1:250/ "A Világ kicsiben" - HOTOVO

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 18 Nov 2017 18:48

podľa mňa píše, že OBIDVE sú fototextúty (či píše o fototextúre, ale dáva tam fotky iného modelu?), osobne som raz v Nitre videl nejaké "domčeky" s fototextúrou a bolo to jak klinec do oka, z 2 metrov dobré, ale zblízka... čiže treba sa aj s ňou pri tvorbe šmikajdy pohrať, aby to vyzeralo k svetu, mne osobne sú srdcu bližšie Vyškovského kresby, ale každému sa páči niečo iné

:wink:

ale páčia sa mi obidva modely
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 49
Príspevky: 559
Bydlisko: Žilina

Re: Szegedi Dóm /1:250/ "A Világ kicsiben" - HOTOVO

Príspevokod užívateľa Sekerka » 06 Dec 2017 10:47

mirec116 napísal:Perfektné Slavo, k tomu pekne zapasuje aj ostrihomská bazilika ;)

Kde sa dá zohnať Ostrihomská bazilika? Také voľačo by som veľmi chcel! :still dreaming:

Užívateľov profilový obrázok
mirec116 | 39
Kráľ architektúry
Príspevky: 902
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Szegedi Dóm /1:250/ "A Világ kicsiben" - HOTOVO

Príspevokod užívateľa mirec116 » 07 Dec 2017 09:50

Sekerka napísal:
mirec116 napísal:Perfektné Slavo, k tomu pekne zapasuje aj ostrihomská bazilika ;)

Kde sa dá zohnať Ostrihomská bazilika? Také voľačo by som veľmi chcel! :still dreaming:


Ja som ju kúpil na http://sklep.orlik-models.pl/, teraz ju majú asi iba tu: http://lt.models-wmc.club/lt/architektu ... ilika.html.

Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 49
Príspevky: 559
Bydlisko: Žilina

Re: Szegedi Dóm /1:250/ "A Világ kicsiben" - HOTOVO

Príspevokod užívateľa Sekerka » 08 Dec 2017 08:13

Ďakujem, už som to pochopil. Ja som to včera rozklikával cez ten Orlik, a nič a na tých stránkach WMC to je až dole. Cena 13,-€ je síce značná, ale čo sa dá robiť. Inak ma napadla taká kacírska myšlienka: máme tu niekoľko kamarátov, alebo aspoň "kolegov" ktorý majú kontakty na "dolnú zem". Nedalo by sa ich požiadať aby oslovili vydavateľa, resp. autora ak ho poznajú? Ja som inak presvedčený že záujem o Ostrihom by bol väčší, nakoľko v Štúrove sa každý rok premelie veľmi veľa ľudí. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
mirec116 | 39
Kráľ architektúry
Príspevky: 902
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Szegedi Dóm /1:250/ "A Világ kicsiben" - HOTOVO

Príspevokod užívateľa mirec116 » 08 Dec 2017 08:30

Sekerka napísal:Ďakujem, už som to pochopil. Ja som to včera rozklikával cez ten Orlik, a nič a na tých stránkach WMC to je až dole. Cena 13,-€ je síce značná, ale čo sa dá robiť. Inak ma napadla taká kacírska myšlienka: máme tu niekoľko kamarátov, alebo aspoň "kolegov" ktorý majú kontakty na "dolnú zem". Nedalo by sa ich požiadať aby oslovili vydavateľa, resp. autora ak ho poznajú? Ja som inak presvedčený že záujem o Ostrihom by bol väčší, nakoľko v Štúrove sa každý rok premelie veľmi veľa ľudí. :wink:


Cena je dobrá, na Orlíku bola za 15 eur. Vydavateľ už asi neexistuje, resp. na obálke uvedená webstránka neexistuje. A google tiež nič nenašiel... Nerobme si však ilúzie, spracovanie modelu po grafickej stránke je slabé, ide o taký pekný a veľký hračkový model :D

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Szegedi Dóm /1:250/ "A Világ kicsiben" - HOTOVO

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 08 Dec 2017 18:04

mirec116 napísal:Nerobme si však ilúzie, spracovanie modelu po grafickej stránke je slabé, ide o taký pekný a veľký hračkový model :D

no a? nie každý lepí zmenšenú skutočnosť na body kvôli výstave, ale aj pre zábavu a lepenie samotné, ja napr. nelepím modely, lepím hračky, aby určitý modelári nemuseli mať kŕče ;-)
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
mirec116 | 39
Kráľ architektúry
Príspevky: 902
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Szegedi Dóm /1:250/ "A Világ kicsiben" - HOTOVO

Príspevokod užívateľa mirec116 » 10 Dec 2017 14:00

toudi_sk napísal:
mirec116 napísal:Nerobme si však ilúzie, spracovanie modelu po grafickej stránke je slabé, ide o taký pekný a veľký hračkový model :D

no a? nie každý lepí zmenšenú skutočnosť na body kvôli výstave, ale aj pre zábavu a lepenie samotné, ja napr. nelepím modely, lepím hračky, aby určitý modelári nemuseli mať kŕče ;-)


No a nič, veď ja si to chcem zlepiť tiež ;) Napr. asi štvrtina modelov slovenskej architektúry sú viac hračkou ako modelom, a aj tak ich lepím, lebo ma to baví.

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných