Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Ostrihomská bazilika / 1:500 / Liliputmakett - HOTOVO

Užívateľov profilový obrázok
mirec116 | 39
Kráľ architektúry
Príspevky: 902
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Ostrihomská bazilika / 1:500 / Liliputmakett - HOTOVO

Príspevokod užívateľa mirec116 » 30 Jan 2018 09:40

Kostol v Segedíne tu prezentoval bodie, Liliputmakett vydal ešte jeden kostol. Ide o najväčší chrám v Maďarsku, postavený v klasicistickom štýle medzi rokmi 1822 a 1869, s presným názvom Katedrála Panny Márie a svätého Vojtecha. Stavba má významný súvis so Slovenskom, bolo tu sídlo ostrihomského arcibiskupa, do jeho správy patrilo v časoch monarchie celé západné a stredné Slovensko.

Vystrihovačka má stavebnicovú konštrukciu ako pri Segedíne, rozsah 23 strán plus pôdorys s rozmerom celej A3. Pôvodnú mierku 1:350 som zmenšoval na 1:500.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ostrihomská bazilika / 1:500 / Liliputmakett - HOTOVO

Príspevokod užívateľa petopato » 30 Jan 2018 19:58

Bol som sa tam pred pár rokmi pozrieť, je to kolosálna budova. Tie balkóny na dvoch stranách sú sprístupnené verejnosti a je z nich krásny výhľad.
Naposledy upravil/-a petopato v 02 Feb 2018 20:36, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Ostrihomská bazilika / 1:500 / Liliputmakett - HOTOVO

Príspevokod užívateľa Roman » 02 Feb 2018 17:53

Ostrihomský arcibiskup a kardinál Alexander Rudnay nechal vybudovať svetoznámu ostrihomskú baziliku. „Som Slovák, a keby som bol aj na Petrovom stolci, Slovákom zostanem!“ povedal Alexander Rudnay v roku 1828.

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných