Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Katedrála sv. Pavla, Londýn / 1:600 / Heritage Models - HOTOVO

Užívateľov profilový obrázok
mirec116 | 39
Kráľ architektúry
Príspevky: 902
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Katedrála sv. Pavla, Londýn / 1:600 / Heritage Models - HOTOVO

Príspevokod užívateľa mirec116 » 05 Feb 2018 10:20

Nedávno som si zaobstaral niekoľko kúskov architektúry od britského vydavateľstva Heritage Models, ako prvú som zlepil londýnsku katedrálu.


Obrázok Obrázok


Rozsah vystrihovačky je 8 strán A4, mierka 1:600, autor Roger Pattenden, rok vydania nie je uvedený (vyšlo okolo roku 2011, na zadnej strane obálky sa spomína 300. výročie dokončenia stavby), konštrukcia je stavebnicová s fotextúrami.

Katedrála sv. Pavla patrí anglikánskej cirkvi a je sídlom londýnskeho biskupa. Stavba bola postavená v rokoch 1675 - 1711 podľa návrhu významného architekta Christophera Wrena, ktorý je v krypte pod katedrálou aj pochovaný. Architekt sa pri návrhu tejto mohutnej renesančno-barokovej stavby inšpiroval Bazilikou sv. Petra v Ríme, výška kupoly je 111 metrov. Katedrála bola počas svojej existencie miestom množstva významných udalostí, napr. pohrebu Winstona Churchilla, Margaret Thatcherovej či svadby princa Charlesa s lady Dianou.


Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Katedrála sv. Pavla, Londýn / 1:600 / Heritage Models - HOTOVO

Príspevokod užívateľa iconmaster » 05 Feb 2018 19:45

Pekne :wink: Tie textury posobia velmi realne, podla zmensenych fotiek by som povedal ze vsetko su to plasticke detaily.

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 445
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Katedrála sv. Pavla, Londýn / 1:600 / Heritage Models - HOTOVO

Príspevokod užívateľa tatra813 » 05 Feb 2018 20:01

Konečne architektúra ktorá stojí za niečo. :big smile: škoda z je taká malá ale inac krásny model :victory:
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
Bambulo | 47
Príspevky: 310
Meno: Robo
Bydlisko: Mojmirovce

Re: Katedrála sv. Pavla, Londýn / 1:600 / Heritage Models - HOTOVO

Príspevokod užívateľa Bambulo » 05 Feb 2018 20:58

Velmi pekny model .... mam ho aj ja kupeny a tym , ze som v st. Paul´s Cathedral viac krat bol aj osobne , ma pre mna taku inu hodnotu

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní