Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Maják AR-MEN / 1:200 / ABC

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Maják AR-MEN / 1:200 / ABC

Príspevokod užívateľa Fito » 19 Jún 2018 13:59

Toto sa mi nechce prepisovať, tak to sem švacnem tak, ako to bolo napísané v ABC.
Bretaňský strážce je vysoký přibližně 33,5 m od hladiny. Už v 18. století byla zdejší nebezpečná oblast dobře známa, samotná stavba však započala až v roce 1867. Vzhledem k extrémně nepříznivým podmínkám byla podstava dokončena teprve v roce 1881 a byla osazena světlem.

Věž se stavěla po zpevnění podstavy v letech 1897-1902. Osádku majáku tvořily vždy dva muži, kteří se ve službě střídali. Údržba byla náročná, obrovské vlny se objevovaly nenadále a poškozovaly okna až na ochozu a všechna zábradlí.

Problémy vznikaly i při výměně posádky a při jejím zásobování. Obsluha se zjednodušila až v roce 1990, kdy byl maják automatizován. V současnosti je osazen halogenovým zábleskovým světlem s dosahem přes 40 km.

Inak teda, taká výmena posádky, to bola tiež zaujímavá procedúra


Tak som strihol, po dlhom čase do ABC, a musím povedať, že som príjemne prekvapený.
Veľmi rozumné a logické spracovanie vystrihovačky, je vidieť už aj nejaké tie náznaky Poľskej školy (lepenie na tupo, vyznačenie miest na prilepenie dielov bez bieleho miesta ...)

Model som si trošku zmenšil (asi na 90%), aby sa mi zmestil na políčko© v kúpelni.
Už je viacmenej hotový, ale keďže sedím na super nudnom školení, rozhodol som sa založiť túto tému, nech mi čas uteká.

Fotky teda, základ majáku je dobre ušúlať rúru:



Ďaľšie fotky čoskoro.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Maják AR-MEN / 1:200 / ABC

Príspevokod užívateľa Roman » 20 Jún 2018 06:41

mohol by si donutra namontovat osvetlenie,bude to krajsie

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných