Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Zaxova galeria

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 07 Jan 2019 23:15

Betlehem
Vydavateľ: Fifík
Autor: Karol Krčmár

máme po vianociach, tak už dokončujem len rozrobené kúsky. Tento pekný betlehem je zo staršieho Fifíka, pridal som len jednoduchú podložku.
ObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 14 Jan 2019 23:18

Vianoce sa nám skončili tak pridávam posledný betlehem, ďalšie pribudnú zase až v decembri :wink: .

LADŮV ČESKÝ BETLÉM

Vydavateľ: MFP, 19 vydanie, 2014
Autor: Josef Lada

Tradičný betlehem od J.Ladu, rozsah betlehemu je 4 strany, betlehem je v boxe 30x45x10cm.
ObrázokObrázokObrázok

Celú zbierku mojich betlehemov (či už hotových, alebo tých, ktoré som zlepil sám) je možné pozrieť na mojich stránkach:
http://zax.sk/betlehemy/papierove/

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 24 Feb 2019 00:06

NAUTILE

Autor: Ladislav Jakubčo (Baj)

Vydavateľ: Perfekt (kniha Papierové modely-Vystrihovačky)

Mierka: 1:50

Model prieskumnej miniponorky. Dioráma znázorňuje ponor tejto ponorky k vraku RMS Titanic v roku 1987. Krátke info ohľadom reálnej predlohy:

Nautile je miniponorka, ktorú vlastní francúzsky Výskumný ústav pre využívanie mora Ifremer. Do prevádzky bola uvedená v roku 1984, pracovná hĺbka je až do 6 km. Posádku tvoria 3 ľudia. Má dĺžku 8 m, stále zobrazovacie kamery, dve farebné videokamery a množstvo reflektorov. Je vybavená dvomi robotickými ramenami, ktoré umožňujú diaľkovú manipuláciu. Nautile môže zostať pod vodou po dobu až osem hodín. Plavidlo bolo použité na preskúmanie vraku RMS Titanic a na vyhľadávanie čiernych skriniek z Air France Flight 447. (zdroj: wikipedia.org)

Ide o mierne upravený model, ktorý som doplnil o pár detailov (prerobené hlavne čelo ponorky). Na model som doplnil osvetlenie pomocou LED diód -2 reflektory na čele (2xbiela LED) a blikajúci maják na vrchu (1xblik. červená LED). Dodatočne som ešte pridal nasvietenie vnútorného priestoru "akvária" 2 svetlami, ktoré sa nachádzajú mimo ponorku (2xmodrá LED). LED diódy sú zapojené paralelne s predradeným odporom. Vonkajšie svetlá sú samostatne vypínateľné. Všetky konektory sú riešené cez USB, na napájanie je použitá vonkajšia USB powerbanka.
K modelu je dorobené morské dno s troskami potopenej lode (časť urobená podľa reálnych trosiek z RMS Titanic). K modelu som dorobil "akvárium" z modrého plexiskla do ktorého sa dá zo spodu nasunúť pre lepšiu imitáciu hlbokého ponoru. Steny akvária sú narezané z 2ks dosiek na dokumenty, zlepené je to chemoprénom. Spoje sú prekryté rohovníkmi z farebného papiera a prichytené pomocou obojstrannej pásky, pod rohovníkmi je ešte hliníková páska, ktorá zamedzuje prenikaniu nežiadúceho svetla. Základ celej zostavy tvorí fotorámik, do ktorého je vlepené celé "akvárium". Model má na spodu ešte jedno vysúvacie dno, ktoré čiastočne zaisťuje vnútro a tiež slúži ako ochrana elektriky. Na vnútornej strane vysúvacieho dna je prilepený zalaminovaný popis reálnej ponorky. Celé vnútro sa dá vybrať, takže prezentácia modelu môže byť rôzna (viď. foto)

Samotná ponorka fotená za svetla:
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Samotná ponorka fotená v úplnej tme:
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Kompletný model fotený za svetla:
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Kompletný model fotený v úplnej tme:
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Pokiaľ nechcem mať na poličke tmavú modrú kocku, zostavenie modelu je možné aj takéto :wink: :
ObrázokObrázok

Video:
https://youtu.be/VDqQEivzlVQ

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa vrso » 24 Feb 2019 12:00

vyzerá to parádne

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 24 Feb 2019 18:16

Dakujem, vcelku jednoduchy model, ktoremu dost pomaha to osvetlenie...ak mi do toho nic nepride tak sa s nim ukazem v Ziline :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 10 Apr 2019 22:30

Battling Knights-papierový automat
(kinetický model)

Autor: Keith Newstead

Video: https://youtu.be/HuloesMxl4s



Ďalší automat od môjho obľúbeného autora Keitha Newsteada. Tento automat vytvoril pre Národnú galériu v Londýne podľa obrazu The Battle of San Romano od Paola Uccella, ktorý sa nachádza v ich zbierkach, ide o tento obraz:
https://www.nationalgallery.org.uk/pain ... san-romano
Automat som si zohnal cez Amazon, je vytlačený na pomerne hrubom lesklom papieri a diely sú predseknuté. Niektoré diely majú potlač aj zo zadnej strany (čierny kôň). Je k tomu 4 stránkový kreslený návod, takže to zlepí úplne každý... Autor tu síce použil pomerne jednoduchý mechanizmus, ale pomocou akýchsi tiahiel, ktoré sú pevne spojené s podložkou sa to vo finále rozpohybuje celkom slušne. Ešte by som dodal, že ide o pomerne veľký automat, na výšku to má viac ako 40cm.
Keby to niekto chcel zlepiť bez úprav, tak by to išlo pomerne rýchlo...ja som sa snažil všetko dôkladne retušovať a tiež opravovať niektoré diely, ktoré neboli predseknuté presne, tak to išlo pomalšie. Pozadie s motívom pôvodného obrazu mám odoberateľné, čim sa stala zadná strana automatu viditeľná, takže som si musel poriešiť zadnú stranu rúk, zbraní, štítu, ktoré boli väčšinou biele...buď som to zaretušoval, alebo oscanoval pôvodné diely , zrkadlovo otočil v gr.programe a takto vytlačil. Okrem fotiek som urobil aj krátke video, kde je vidieť ako to celé funguje...

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 13 Apr 2019 23:49

Ford GPA-Orech 2019 (1:150)

Obrázok

Po roku tu mám ďalšiu mikro diorámu v orechu. Súťaž poriada minimodel.cz Podstatou tejto súťaže je zlepiť model ľubovoľnej techniky a umiestniť ho do orechovej škrupiny tak aby sa dala kompletne zavrieť. Tento rok som sa vrátil k mierke 1:150, nenašiel som síce tak veľký orech ako minule, ale Ford sa do neho vošiel aj v tejto väčšej mierke. Zostal som pri vojenskej tematike, keďže som našiel parádnu zbierku free modelov od R & P Models (v mierke 1:87), takže je možné, že niektorý model od nich použijem aj v budúcnosti. Pri tejto dioráme som sa nechal inšpirovať veľmi peknou diorámou Angry fisherman v mierke 1:35, ktorú som si prispôsobil tak aby sa mi vošla do orecha.

V orechu som sa pokúsil vytvoriť nasledovnú diorámu: Dej sa odohráva v západnej Európe, na konci leta 1944, Americký vojak sa ponáhľa za svojou divíziou. Dioráma zachytáva moment, keď prekonáva na svojom Forde GPA brod rieky. Trochu nahneval dedinčana, ktorý tu chytá ryby, vedľa cesty stojí iný vidiečan, ktorý prišiel napojiť koňa, z hôr prichádza ďalší s kravou...
Vedľa auta beží pes, ktorý zatiaľ ešte nezbadal mačku,prechádzajúcu sa na móle vedľa rybára... Auto je plne naložené, vzadu má vojak okrem lekárničky aj ruksak s vybavením a na sedadle spolujazdca pripravenú pušku...

V dioráme som použil nasledovný model (free model z internetu):
-Ford GPA - zmenšený z 1:87 do 1:150 (R & P Models)
V orechu som nakoniec použil 8 plast. figúriek (4 ľudia a 4 zvieratá)

Tak ako minulé roky som orech prilepil na stopku z pohára s vygravírovaným názvom...Takisto aj tento orech dostal podstavec, kde je nejaký ten pokec a foto.

Pár fotiek:

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

...a nakoniec prezentačné video tak ako pri ostatných orechoch, kde je viac fotiek (aj zo stavby):

https://youtu.be/S6vDsUlAK-o

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 14 Máj 2019 10:10

Magellan - kozmická sonda

Autor: Ladislav Jakubčo (Baj)

Vydavateľ: Perfekt (kniha Papierové modely-Vystrihovačky)

Mierka: 1:??

Obrázok

Magellan bola kozmická sonda vyslaná s cieľom prieskumu k Venuši (4.5.1989). Bola to prvá z troch planetárnych sond, ktoré boli vynesené raketoplánom. Ako umelá družica Magellan vytvorila prvú (a doteraz najlepšiu) mapu povrchu planéty s vysokým rozlíšením. Detailné radarové snímky zobrazovali krátery, hory, pohoria a ďalšie geologické formácie v podobnej kvalite akú poznáme z iných sond. Magellanová radarová mapa zostane najdetailnejšou mapou Venuše v dohľadnej budúcnosti. Sonda bola pomenovaná po portugalskom bádateľovi šestnásteho storočia Magalhaesovi.(zdroj wikipédia)

Magellan je prvý model zo série kozmickej techniky, časom snáď pridám ďalšie. Stavba nebola až taká jednoduchá ako som si myslel, hlavne kôli viacerým polguľovým plochám a tiež nosná konštrukcia medzi motorovými stupňami a sondou nebola celkom jednoduchá...Urobil som k nej ešte jednoduchú podložku s fotkami reálnej sondy a krátkym popisom.

ObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 08 Sep 2019 23:57

Slnečné hodiny a kompas

Mierka : 1:1
Autor : Richard Vyškovský
Vydavateľ : ABC, Déčka č9, Hračky, hry a hříčky

Model zlepený v rámci paralelky RV90, v deň majstrových narodenín 13.7.2019. Vcelku jednoduchý, ale pekný model.

ObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 09 Sep 2019 00:02

Lokomotíva Moravia 1838

Mierka : 1:43
Autor : Richard Vyškovský
Vydavateľ : Pressfoto, Praha

Model zlepený v rámci paralelky RV90. Majster nás medzitým už opustil, tak je to taká malá spomienka na neho.
Model som nechcel moc upravovať, skôr len zvýrazniť kresbu pána Vyškovského, preto veľá vecí, ktoré boli len nakreslené som si vytlačil znovu, podlepil a prilepil späť na model, takže trochu vystúpili do priestoru. Na model som pridal nity, toto bola vcelku nočná mora, keďže tých nitov tam bolo snáď viac ako 500...drevené časti som urobil z jednotlivých dosiek, na tender som doplnil uhlie s lopatou...Na koľaje som použil laserový set, pri ktorom sa mi páčilo hlavne spracovanie pražcov so štruktúrou dreva (natrel som ich na hnedo len vodovkami). Tento set je spracovaný do najmenších podrobností a pravdu povediac, zjednodušil som si to a niektoré diely som vynechal, pretože by som to dával do kopy asi doteraz...koľaje som strekol čiernou farbou, vrch koľají a obvod kolies som pretrel farbou zo spreja s chrómovým efektom, boky koľají som prebehol štetcom s hrdzavo červeným práškom na znázornenie hrdze, takisto čierne časti na lokomotíve a tendri zase čiernym práškom...(použil som Revell weathering set, keby som ho nemal, dal by sa klasicky použiť suchý pastel) Koľaje sú osadené do lôžka z kamienkov, na okraje som použil trávový posyp s pár kvetmi na oživenie. Určite sa tam veľa vecí dalo urobiť lepšie, ale vzhľadom na to, že to bola moja prvá mašinka je to vcelku prijateľné...pár finálnych fotiek:

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných