Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

foksi galéria

Užívateľov profilový obrázok
foksi | 43
Príspevky: 43
Meno: Juro
Bydlisko: Malacky, SR

foksi galéria

Príspevokod užívateľa foksi » 06 Dec 2012 00:47

Pridávam svoj posledný dokončený model - Jordan EJ 11, mierka 1/24. Model zo špeciálu ABC - formule, autor pan Špinler. Tieto modely sa doslova stavajú samy. Oproti starým vystrihovačkám to je radosť stavať. Všetko krásne sedí, výsledok tak je už len na šikovnosti patláka.
Cesta je cieľ, lepím pre lepenie.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: foksi galéria

Príspevokod užívateľa serpens » 06 Dec 2012 20:04

Vskutku vydarena praca. Na niektorych foto sa mi zda ako by trochu biehala geometria, ale to moze byt aj fotakom, kdze je to dost z blizka nafotene.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
foksi | 43
Príspevky: 43
Meno: Juro
Bydlisko: Malacky, SR

Re: foksi galéria

Príspevokod užívateľa foksi » 07 Dec 2012 10:10

Hej, máš pravdu, je to jemnučko do vrtule v mieste prednej časti kokpitu. Nejako sa mi nedarí takýmto mikroskopickým nepresnostiam vyhnúť. To stačí posunúť o desatinku milimetra a už to začne uchádzať... A zadné krídlo sa mi tentokrát výnimočne podarilo spraviť presne. Len keď som to fotil tak som si odlepil ten vrchný diel krídla a narýchlo som ho chcel dať naspäť a už som to samozrejme nedal rovno..
Cesta je cieľ, lepím pre lepenie.

Užívateľov profilový obrázok
foksi | 43
Príspevky: 43
Meno: Juro
Bydlisko: Malacky, SR

Re: foksi galéria

Príspevokod užívateľa foksi » 07 Dec 2012 22:17

Ďalší zo série modelov formulí zo špeciálu ABC - McLaren M23 1/24 z r. 1974. Ako vždy, sú tam nedostatky, v tej rýchlosti sa to ale stratí. :wink: Páči sa mi, že nemá kapotáž a pekne vidno motor. Mohol by byť detailnejší, ale vyzerá pekne aj takto, je to predsa oddychovka. Mám rád tieto formule zo 70-tych rokov. A to z dvoch dôvodov: 1. vyzerajú podľa mňa najlepšie z celej F1 éry, 2. boli to autá pre chlapov - pánov jazdcov s guľami ako mesiac. Toľko omáčka a tu sú fotky:
Cesta je cieľ, lepím pre lepenie.

Užívateľov profilový obrázok
foksi | 43
Príspevky: 43
Meno: Juro
Bydlisko: Malacky, SR

Re: foksi galéria

Príspevokod užívateľa foksi » 07 Dec 2012 22:37

A keď som sa tak rozbehol, pridám ešte jednu z mojej obľúbenej éry. Tentokrát to bude Tyrell 001 z roku 1971 v obligátnej mierke 1/24 postavený ako inak zo špeciálu ABC Formule. Autorom aj tu pán Špinler. Tento model je jedným z mojich posledných, pri ktorých som sa striktne držal retušovania hrán zásadne iba čiernym tušom. Neviem, či to takto robil aj niekto iný ako ja. Na tomto spôsobe sa mi páčilo, že to bolo jednoduché a aj to vyzerá zaujímavo - pekne to zvýrazní tvar - hrany vystúpia. Je pravda, že aj na miestach, kde by nemuseli, ale to je tá daň za jednoduché riešenie. V poslednom čase retušujem hrany farebne, ale stále tušom. Nejako som si nezvykol na retušovanie vodovkami alebo temperkami alebo čím to vlastne vy profíci retušujete. Tak ako lakovanie, ani farby založené na vode mi nejako k papierákom nesadli. Možno by som proste potreboval nejaký pekný a adekvátne jednoduchý spôsob a potom by som to robil inak. Tak tu sľubované fotky:
Cesta je cieľ, lepím pre lepenie.

Užívateľov profilový obrázok
foksi | 43
Príspevky: 43
Meno: Juro
Bydlisko: Malacky, SR

Re: foksi galéria

Príspevokod užívateľa foksi » 10 Jan 2013 01:14

Tak po Novom roku pridávam ešte nejaké fotky svojich starších modelov. Tentokrát to bude McLaren MP 4 z ABC v mierke 1/24. Predloha zaujímavá, o to horší model. Poplatný dobe a ručnému kresleniu. Najmä predná náprava bola desná, musel som poohýbať kadeako tyč riadenia, aby to malo aspoň akú-takú geometriu. Ale aj napriek trápeniu pri stavbe som si to celkom užil. A výsledok ma celkom teší.

Cesta je cieľ, lepím pre lepenie.

Užívateľov profilový obrázok
foksi | 43
Príspevky: 43
Meno: Juro
Bydlisko: Malacky, SR

Re: foksi galéria

Príspevokod užívateľa foksi » 10 Jan 2013 01:22

A tu ešte jeden kúsok, tentokrát môj obľúbený Jaguar R1. Model zo špeciálu F1 ABC v mierke 1/24. Bola to moja prvá z tohto špeciálu, ktorú som staval a čakal som, v akej kvalite to bude. Nakoniec musím povedať, že tieto modely sa stavajú úžasne. Všetko pekne sedí, to je potom radosť stavať.
Cesta je cieľ, lepím pre lepenie.

Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný