Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Nitra Model , 25. ročník , / 19.10. 2019 / Nitra

Užívateľov profilový obrázok
Bambulo | 47
Príspevky: 310
Meno: Robo
Bydlisko: Mojmirovce

Nitra Model , 25. ročník , / 19.10. 2019 / Nitra

Príspevokod užívateľa Bambulo » 05 Máj 2019 18:08

Ahojte vazeni :wink:
Spoiler: Zobrazit
tak nam cas neuprosne leti a pomaly sa schyluje dalsej Nitre .

Miesto konania bude rovnake ako minuly rok : Zakladna Skola , Tulipanova 1
https://www.google.sk/maps/place/Tulip% ... 18.0774128
a tym ze ako vzdy ocakavame kolegov z Ciech , Polska , Madarska , mozno Rakuska a Litvy tak kludne mozeme oznacit vystavu aj za medzinarodnu :big smile:

Rovnako bude sucastou vystavy a sutaze vyhlasenie Majstrov Slovenska v juniorskej a seniorskej kategorii

Posledny rocnik bol velmi uspesny ako z pohladu organizatorov , tak aj podla vasich ohlasov z pohladu ucastnikov . Ako som uz napisal , to aka vystava bude , aky pocit si z nej odnesieme je o nas vsetkych - ako o organizatoroch , tak aj o navstevnikoch .
Minuly rocnik bol fantasticky a ja verim ze minimalne taky isty bude aj tento .

Vsetkych vas srdecne pozyvam :big smile:

Rad by som vas zase poprosil o to , aby ste poprinasali aj starsie modely , ktore uz na vystavach boli - je vela ludi , ktori si ich zase radi pozru a porozpravaju sa o nich .

Dalej by som bol rad damy a pani , keby ste skusili dat navrhy , co by ste chceli inak , co doplnit alebo zmenit ... tvorime si tu vystavu vsetci a pre nas :wink:


Tak vazeni , dovidenia v Nitre :victory:


Spoločné foto z výstavy

Zoznam:

1 . Tatra813
2 . Losllanos1
3 . Kreyson
4 . Martin Stahel
5 . Fito
6 . Mimapnd
7 . Oliver
8 . Ander74
9 . Omron11
10 . Braintech
11 . Spider
12 . Hlava XXII
13 . Lowi
14 . Jolaus
15 . Junior
16 . Trak-tor
17 . Vrso
18 . Lukas Harant
19 . Johhny7
20 . Tomáš (Betexa)
21 . RKK-ho brat (tuším mával nick MKK)
22 . RKK
23 . Mlady RKK
24 . Este mladsi RKK
25 . Matthew (Bodie Jr.)
26 . Lubosch
27 . Serpens
28 . Dody
29 . Sony
30 . Zax
31 . Pavel Sostek
32 . LMD
33 .
34 . Jozef Sýkora
35 . Bambulo
36 . priateľka Miša (č. 37.)
37 . Mišec
38 . Pesoico
39 . priateľka Potkana
40 . pan Knotek (PKGraphica)
41 . pán Čiernik (Závislákov otec)
42 . Potkan
43 . Foxy
44 . Mio
45 . Mlady junior
46 . Bodie
47 . Sumec
48 . Leszek Gora
49 . Bugatti
50 .Andrej Kurecka


Na fotke chýbajú: iconmaster, Petopato, Pisho66, Juraj Žiačik, Marian, Majos, Roman, Romanus, Kečup, Eduardo (+ chudák Toudi bude najskôr na skupinovke v Slovnafte)
Naposledy upravil/-a Bambulo v 30 Máj 2019 09:37, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Nitra Model , 25. ročník , / oktober 2019 / Nitra

Príspevokod užívateľa Roman » 30 Máj 2019 07:40

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra Model , 25. ročník , / oktober 2019 / Nitra

Príspevokod užívateľa iconmaster » 30 Máj 2019 09:40

Wow, vidim ze jubilejnym rocnikom sa upravuje aj nazov tejto akcie. Ale paci sa mi, rychlejsie sa zapise do kalendara :P

Bambulo napísal:Dalej by som bol rad damy a pani , keby ste skusili dat navrhy , co by ste chceli inak , co doplnit alebo zmenit ... tvorime si tu vystavu vsetci a pre nas

Ja som svoje postrehy popisal po vlanajsom rocniku v novych priestoroch. Boli to len tieto dve drobnosti a este som nieco doplnil tu (3,4):
1. Vykonnejsie ozvucenie
2. Nejaka jednoducha orientacna mapka, kde by boli oznacene miesta pre registraciu, zakladne rozdelenie stolov, predajcovia, atd.
3. Vlani sa pokracovalovalo s dobrym zvykom spolocnej fotky - mozno by bolo idealne vopred naplanovat cas fotenia (povedzme o 12.00 pred vchodom) a tak sa jednoduchsie pozbiera partia a kto chce byt na fotke, naplanuje si svoj program podla toho..
4. Osobne mi vadi na viacerych akciach, ked su modely rozlozene na stoloch "hala-bala", velke modely vpredu zakryvaju mensie v pozadi, krizom-krazom orientovane modely sa navyse aj blbo fotia. Kazi to aj celkovy dojem. Ja by som navrhoval vytvorit akysy "layout" alebo system rozlozenia, ktory by trebars niekto koordinoval keď prichadzaju modelari. Iba jednoduche pravidla, napr. urcit vzdialenost medzi modelmi, smerovanie by malo byt rovnake (povedzme 8 h podla hodiniek) a ukladat ich paralelne aspon v ramci danej kategorie; modely vyssie ako 20 cm do zadnej tretiny, a nizsie ako 5 cm do prednej tretiny.

Ak ma nieco este napadne do oktobra, pridam to sem. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra Model , 25. ročník , / 19.10. 2019 / Nitra

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 30 Máj 2019 11:06

Mňa tak napadlo...
či by sme nedali niečo interaktívne...
:beat plaster:
Akože nejaký "klubový" pm.sk priestor - pár stolov dokopy.
Kde by celý deň pár ľudí sedelo (nemusia byť stále tí istí),
bola by tam nejaká výstavka dostižénij papierového modelárstva,
alebo by tam niekto aj niečo lepil naživo,
alebo by si mohli decká niečo zlepiť naživo...

Myslím, že tento rok by som mohol prísť aj na celý deň, tak kľudne by som s tým pomohol.
Bambulo, bol by tam na takéto niečo priestor?
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra Model , 25. ročník , / oktober 2019 / Nitra

Príspevokod užívateľa Fito » 30 Máj 2019 13:10

iconmaster napísal:.... Osobne mi vadi na viacerych akciach, ked su modely rozlozene na stoloch "hala-bala", velke modely vpredu zakryvaju mensie v pozadi, krizom-krazom orientovane modely sa navyse aj blbo fotia. Kazi to aj celkovy dojem. Ja by som navrhoval vytvorit akysy "layout" alebo system rozlozenia,....


Som si spomenul, ako minulý rok Bambulo skoro skolaboval, keď tam prišli tí maďari z obrovskými modelmi z penového puzzle a začali ich pchať dopredu na stoly :victory:

Je mi jasné, že toto je najväčší problém pre organizátorov, ktorí jednoducho nemôžu všetko stíhať a koordinovať.
Myslím že toto je skôr úloha pre "nás", teda tích, čo už nejakú tú súťaž zažili a vedia ako to chodí. Kľudne môžme posilniť organizáciu tým že sa budeme predbežne venovať aj stolom, vždy pomáhame organizátorom z hodnotením modelov, tak prečo a nepostarať aj o poriadok na stoloch.... Samozrejme po dohode s organizátorom.

Moja otázka na Bambula: Vedeli by sme dodatočne rozšíriť súťaž o kategóriu RV90? Je to podľa mňa celkom pekná myšlienka takto si pripomenúť človeka, ktorý vytvoril že veľa veľa modelov, na ktorých sme modelársky vyrastali.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra Model , 25. ročník , / 19.10. 2019 / Nitra

Príspevokod užívateľa iconmaster » 30 Máj 2019 13:27

Traktor - celkom dobrý nápad, myslím že by to vzbudilo záujem širšieho publika :wink:

Fito napísal:Kľudne môžme posilniť organizáciu tým že sa budeme predbežne venovať aj stolom,..

Samozrejme, a podľa mňa ak sa pôjde príkladom, tak ostatní sa rýchlejšie "adapatujú".

Fito napísal:Moja otázka na Bambula: Vedeli by sme dodatočne rozšíriť súťaž o kategóriu RV90? Je to podľa mňa celkom pekná myšlienka takto si pripomenúť človeka, ktorý vytvoril že veľa veľa modelov, na ktorých sme modelársky vyrastali.

V Nitre zvyčajne býva kategória Oldies - možno tento rok by mohla mať špeciálnu tému "RV90"

Užívateľov profilový obrázok
Bambulo | 47
Príspevky: 310
Meno: Robo
Bydlisko: Mojmirovce

Re: Nitra Model , 25. ročník , / 19.10. 2019 / Nitra

Príspevokod užívateľa Bambulo » 31 Máj 2019 16:21

Ahojte vazeni :victory:
celkom pekne sa nam tu rozbieha diskusia a myslim ze odzneli celkom zaujimave navrhy
skusim postupne :

Ico
1. ozvucenie urcite ano , s tym nieco urobime aj keby som mal priniest svoje bassgitarove combo :-)
2. orientacna mapka je vyborny napad , myslim ze aj zrealizujeme
3. spolcna fotka ... hej , k tomu som sa chcel vratit a bolo to celkom fajn , info o case by som mozno dal na tu mapku a sem do diskusie a pripadne to mozem aj vyhlasit ( ak pojde bassgitarove combo na mokrofon :-D )
4. layout modelov na stoloch , tu vidim trosku problem ... ono nie vzdy viem dopredu kto ake modely prinesie a v akom case , takze ukladam priebezne ako ich ludia nosia ... no a potom sa stane ze ked to aj ma nejaku logiku , tak o pol desiatej prinesie niekto 1:25 10 ks a som v haji ... hlavne by to znamenalo velku manipulaciu s uz ulozenymi modelmi co nieje celkom sranda .... ale urcite by sa aj na tomto dalo popracovat , mozno s pomocou dobrovolnikov :wink:
Ako Fito spomenul , skoro som zinfarktoval , ked o 11:00 nabehol madar s tymi penovymi puzzle ... tento rok ho poslem k plastakom , nech sa s nim vytrapia oni :big smile:

Ked sme uz pri Fitovi ... mladenec , velmi si cenim tvoj navrh a budem velmi rad keby sme to tak urobili ... uz k minulorocnej vystave som pisal , ze je to akcia ktoru si organizujeme aj pre seba , je to nieco , co prezentuje verejnosti to co tvorime ... a to k comu vedieme aj nasu mladez ( niekto svoju , niekto cudziu :bad smile: )
Takze urcite budem rad , ked sa pocas ukladania stolov dohodneme kto si co zoberie a detto nasledne hodnotenie ... to by velmi pomohlo a myslim ze by nas to aj posunulo dalej

Specialna cena RV90 ... vyborny napad , urcite budeme realizovat ... idealne by sa mi mohol podarit vyhradit samostatny stol

Traktor
vyborny napad s priestorom pre lepenie pre decka , pripadne aj nejaky workshop ... toto budem musiet predebatovat s chalanmi z klubu koli priestoru , el. pre osvetlenie .... skusim


pani , dakujem za priebezne navrhy a pripomienky , vsetky su zapisane a posnazim sa realizovat .
A myslim ze je to aj celkom slusny topic na sobotnu debatu na hvezdarni

Robo

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra Model , 25. ročník , / 19.10. 2019 / Nitra

Príspevokod užívateľa iconmaster » 08 Júl 2019 21:23

Pozerám, že 102 dní, však to je zachvíľu tu :)

Síce sme to na Hvezdárni konzultovali, ale pridám aj sem, nech je po kope aj predošlými nápadmi:
5. Foto-kútik. Nie všetci modelári vlastnia profi foto vybavenie a takisto nie každý má možnosť robiť "štúdiové fotky". Čo tak mať založený foto kútik, keď už tie modely nesieme na akciu, mohlo by sa urobiť zopár profesionálnych záberov. Možno by to bolo zaujímavé aj pre plastikárov. Ešte padol taký nápad, že by to bolo povinné aspoň pre ocenené modely a tak by vznikli aj obrázky na premietanie počas vyhodnocovania!

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra Model , 25. ročník , / 19.10. 2019 / Nitra

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 23 Júl 2019 11:19

Už sa začínam tešiť...
:beat brick:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Nitra Model , 25. ročník , / 19.10. 2019 / Nitra

Príspevokod užívateľa johnny7 » 23 Júl 2019 16:45

Tento rok pridem aj ja pozriet. Model asi ale nedonesiem ziadny, lebo pojdem z Bratislavy, nie z domu...
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Návrat na "Archiv 2019"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných