Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Auta

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Auta

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 10 Sep 2013 14:18

keby bolo po mojom, ani benzín nezháňam na pumpe, nieto niečo iné :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Auta

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 29 Okt 2013 19:07

Pozrite si, čo všetko sa mení v dopravných pravidlách
Vydané dnes o 11:30

Nižšie pokuty za menej závažné priestupky, či povinné reflexné prvky pre chodcov v obci za zníženej viditeľnosti.
Poslanci zmenili zákon.


Parlament schválil novelu zákona o cestnej premávke, ktorá prináša niekoľko nových dopravných pravidiel a predpisov.

Motoristov najviac poteší zníženie hornej hranice výšky pokuty za menej závažné priestupky zo 60 na 50 eur.

Aj keď s tým niektorí poslanci nesúhlasili, v noci budú musieť chodci na vozovke mať na sebe reflexné prvky.
Mali by zabezpečiť, aby boli chodci na vozovke viditeľnejší a znížilo sa tak riziko havárie s autom.

Najmä na vidieku na cestách bez chodníkov sa stávajú tragické nehody. Vodiči áut často nemajú šancu v tme včas
a v dostatočnej vzdialenosti zbadať v podstate neviditeľného chodca.

Štyri dodatočné návrhy k dopravným pravidlám

Poslanci tiež diskutovali o pozmeňujúcich návrhoch, ktoré by zabezpečili nasledovné zmeny v dopravných pravidlách:

1. taxíky by jazdili v jazdných pruhoch pre autobusy,
2. pri odbočovaní vpravo by vodiči mohli ignorovať červenú na semafore; podmienkou by ale bolo, aby vodič dal prednosť v jazde (návrh bol inšpirovaný pravidlami v USA),
3. pri predchádzaní cyklistu alebo motocykla by bolo potrebné nechať bočný odstup najmenej 1,5 metra,
4. otáčať sa do opačného smeru by sa malo dať aj v riadenej križovatke, ak to nezakáže dopravné značenie.

S výnimkou prvého návrhu poslanci pozmeňujúce návrhy neschválili. Taxíky tak budú môcť od začiatku budúceho roku jazdiť beztrestne vo vyhradených jazdných pruhoch pre autobusy.

Čítajte viac: http://auto.sme.sk/c/6968298/pozrite-si-co-vsetko-sa-meni-v-dopravnych-pravidlach.html#ixzz2j8DomXUn

chuďák Jolaus, to mu pekne nadelili na narodeniny :scorn:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Ali | 53
Príspevky: 203
Meno: Ali
Bydlisko: BA

Re: Auta

Príspevokod užívateľa Ali » 29 Okt 2013 21:30

Zrazu bude BUS pruh plný luxusných SUV s tabuľkou TAXI... :beat plaster:

Užívateľov profilový obrázok
jozkin | 39
2K+
Príspevky: 2338
Meno: Jozef
Bydlisko: Martin

Re: Auta

Príspevokod užívateľa jozkin » 29 Okt 2013 21:55

Tiez mi napadlo, ze si na svoju Skodu 100 nalepim cedulu Taxi (nehrozi riziko, ze by si ma chcel niekto stopnut). Ale potom som si spomenul, ze v Mt nemame bus-pruhy :P
Lepim preto, ze ma to bavi, tak ako ma to bavi a to, co sa mi paci.
Normálne je vlastnit (viac) originál(ov).

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Auta

Príspevokod užívateľa petopato » 29 Okt 2013 22:03

To je na neuverenie :devil: jeden by neveril, aká je to silná lobby...lebo povedzme si na rovinu, že toto s bezpečnosťou, ani plynulosťou premávky nemá nič spoločné.

Užívateľov profilový obrázok
sako1 | 46
Príspevky: 661
Meno: Miro
Bydlisko: Martin

Re: Auta

Príspevokod užívateľa sako1 » 29 Okt 2013 22:19

jozkin napísal:... Ale potom som si spomenul, ze v Mt nemame bus-pruhy :P


Jožkin, jeden máme :P
Pod Ľadovňou...
m.

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 578
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Auta

Príspevokod užívateľa maaaslo » 29 Okt 2013 22:42

petopato, dovolim si nesuhlasit. v anglicku jazdim uz 7 rokov a mozem povedat, ze V londyne to pomaha. teda pomahalo by viac, keby ich MHD nebola tak neuveritelne predimenzovana...

Užívateľov profilový obrázok
jozkin | 39
2K+
Príspevky: 2338
Meno: Jozef
Bydlisko: Martin

Re: Auta

Príspevokod užívateľa jozkin » 30 Okt 2013 01:07

sako1: Ten tam este je? Rozhodne ho povazujem za tak zanedbatelny, ze sa mi kvoli nemu neoplati robit z Karkulky taxik :D
Lepim preto, ze ma to bavi, tak ako ma to bavi a to, co sa mi paci.
Normálne je vlastnit (viac) originál(ov).

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Auta

Príspevokod užívateľa petopato » 30 Okt 2013 06:53

maaaslo napísal:petopato, dovolim si nesuhlasit. v anglicku jazdim uz 7 rokov a mozem povedat, ze V londyne to pomaha.

To je možné, ale keď si vezmeš MHD a počet taxíkov v BA a k tomu našu mentalitu, tak mi z toho vychádza jediné: nie každý zákon a sa dá aplikovať v každej krajine, ale možno ma prax presvedčí a v podstate je mi to skoro jedno, do BA chodím asi 2x do mesiaca, aj to len okrajovo :P

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Auta

Príspevokod užívateľa Jolaus » 30 Okt 2013 16:30

petopato napísal: nie každý zákon a sa dá aplikovať v každej krajine


Plne s tebou súhlasím. Slovač sa nemôže zrovnávať s Anglickom. A už vôbec nie v mestskej doprave. V Bratislave je MHD najpomalší spôsob cestovania. Skoro žiadne BUS pruhy a aj tam kde sú tak sa mi tam budú motať taxíky :beat plaster: . A milujem keď taxikár z Dolnej Maríkovej čaká alebo vykladá zákazníka na zastávke :beat brick: .
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Návrat na "Rest room // Rest Room"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných