Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Pokec

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa petopato » 21 Sep 2018 21:29

toudi-sk, keby autonómne brzdenie zachránilo život tebe, alebo niekomu z tvojich blízkych, asi by si zmenil názor.
Pre ilustráciu: dnes kolega "oprel" dafa o poľský náves a do neho to odzadu pichli ešte 2 autá. Keby mali AEBS (systém automatického núdzového brzdenia), nemuselo dôsť k zrneniam, ku škodám a nemusela byť R1-ka upchatá pol dňa.

Užívateľov profilový obrázok
paluso | 48
Príspevky: 570
Meno: Pavol
Bydlisko: Hlohovec

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa paluso » 25 Sep 2018 06:43

Nechcem cerit vodu, ale podla fotiek tych osobakov, tak asi nie celkom dodrziavali bezpecnu vzdialenost.

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa Jolaus » 25 Sep 2018 13:27

Neviem ci niekto z vas uz sedel za volantom auta co je prepchate elektronikou a malo aj system autonomneho brzdenia. Ja som takych aut prevetral stovky a pravda je taka ze tento system reagoval len na objekt pohybujuci sa predo mnou. Pokial by som bol rozbehnuty oproti niecomu co stoji, tak to ten asistent do toho napali v plnej rychlosti. A zo skusenosti viem ze cim viac asistentov tym horsie. Ja verim za volantom iba sebe a tomu co vidia moje oci. A to denno denne brazdim ulice BA na autobuse, kolkokrat iba par cm od okoloiducich alebo stojacich aut, ludi a roznych prekazok.
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa petopato » 27 Sep 2018 17:03

Ja teda neviem aké autá si prevetral, ale ja to mám v služobnom a reaguje to aj na stojace objekty, dokonca za šera mi vypne tempomat niekedy aj pred nadjazdom, lebo si nie je istý výškou. Nezabrzdí, lebo to hneď vyhodnotí ako dostatočnú výšku, ale vyhodí hlášku "Nebezpečenstvo kolízie". Niekedy to môže byť aj otravné (stane sa to asi raz za dva týždne), preto ten systém neobhajujem, ale povedal by som, že je to dobrá vec na korekciu možného pochybenia vodiča. A čo sa týka adaptívneho tempomatu, doteraz som ho zatracoval, ale po tom čo som si na to zvykol, už by som auto bez toho nekupoval. Mimochodom systém vybočenia z jazdného pruhu a AEBS sa dá deaktivovať jednoduchým tlačítkom, len to treba urobiť vždy po naštartovaní, lebo sa pri štarte stále aktivuje. Predpokladám, že sa tieto veci čoskoro dostanú do zákona a budú povinné od výroby, tak ako automatické denné svietenie, alebo snímače tlaku v pneu.

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa Jolaus » 27 Sep 2018 18:23

Poculi sme slovo bozie..amen.
Jazdil som desat rokov v automobilke na najmodernejsich kuskoch co boli na trhu. Neviem co montuju do aut teraz ale keby to bolo reagovalo na vsetko okolo....aj co je pevná prekazka...tak auto by bolo stale zabrzdene. Nevysiel by si ani z parkoviska plneho aut, lebo vzdy by si sa k niektoremu priblizoval. Ale ja som len obycajny amater z Blavy...takze urcite píšem hovadiny a pravda je niekde inde...napriklad okolo Šiah.
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa petopato » 27 Sep 2018 18:57

Keď myslíš...

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa iconmaster » 27 Sep 2018 19:16

Uprimne zacinam lutovat, ze som ten link sem vobec dal. No necakal som tie prehnane emocie okolo technickej temy (o veciach).
Mozno bude zaujimave tuto diskusiu vytiahnut po 10-15 rokoch, ked forum dovtedy vydrzi. Tu skutocnu pravdu ukaze az cas.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa Fito » 27 Sep 2018 20:16

Podla mňa pohodička, normálna diskusia o veciach, na ktoré majú ľudia iný názor.
Ja osobne som tiež za menej "elektro" - mám pocit že čím viac techniky a asistentov, tým viac majú "šoféri" čas na sprostosti a nevenovanie sa jazde.

Na druhej strane, adaptívny tempomat, alebo napríklad to svetielko čo ťa v speťáku upozorní, že je niekto v mrtvom uhle, to sú veci, ktoré sa mi zdajú ako prínos k bezpečnosti..
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa Jolaus » 27 Sep 2018 20:35

Inac ten system co myslim ja front asistent. Brzdový asistent je nieco uplne ine. Takze sa ospravedlnujem za pripadne nezhody. Ale ja ked som skusal ten front assist tak fungoval na iduce auta predo mnou.
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
Ali | 53
Príspevky: 203
Meno: Ali
Bydlisko: BA

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa Ali » 28 Sep 2018 17:38

Funkcionalita závisí od "úrovne autonómneho systému":
Úroveň 0: Žiadna automatizácia.
Úroveň 1: Vozidlo pomáha s riadením alebo zrýchľovaním/brzdením.
Úroveň 2 - Riadenie bez rúk: Vozidlo pomáha s riadením a zrýchľovaním/ brzdením. Vozidlá Tesla na diaľnici vedia fungovať na úrovni 2, kedy vodič nedrží volant ani nemá nohy na pedáloch.
Úroveň 3 - Riadenie "bez očí": Vozidlo pomáha so všetkými aspektmi jazdy, pričom sa očakáva, že človek zareaguje na žiadosť o zásah v prípade potreby.
Úroveň 4 - Riadenie "bez mysle": Vozidlo pomáha so všetkými aspektmi jazdy, aj v prípade, že človek nezareaguje na žiadosť o zásah.
Úroveň 5 - Riadenie "bez vodiča": Vozidlo prevezme kontrolu nad všetkými aspektmi riadenia, za každých podmienok.

Napríklad adaptívny tempomat s front assistom, prípadne asistentom jazdy v pruhoch do určitej rýchlosti je úroveň 1.

Návrat na "Rest room // Rest Room"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný