Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Pokec

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa marcello » 31 Okt 2018 20:02

Zdravím všetkých.

nedávne skupinové zbierky ma vyprovokovali viac premýšľať nad jednou myšlienkou, ktorá mi síce dlho v hlave vŕtala, ale nikdy som ju veľmi nebral vážne ..... až doteraz. Rozhodol som sa, že si kúpim prvého poliaka!

A preto vzniká otázka, na ktorú je asi nemožné nájsť odpoveď, ale aj tak to skúsim - Poraďte mi aký model, respektíve vydavateľstvo je najvhodnejšie pre vstup do sveta poľských stavebných postupov.

Viem, s touto otázkou z času na čas niekto na fóre príde a väčšinou dostane odpoveď - nejakú mašinku. Ale je tu jeden problém, s ktorým si asi u časti modelárskeho publika nespravím reklamu. Ja vyslovene nemám rád železničnú techniku, čiže týmto smerom by som nešiel.
Hľadám niečo rozsahom menšie, asi skôr niečo hranatejšie (lietadlá nie, ich krivky a prechody trupu na krídlo, toho sa bojím, ešte som stále zhrozený zo svojho výtvoru Spitfire-a z MegaGraphic) a to je asi tak všetko čo môžem povedať. Mám voľný dosť podlhovastý priestor na komode, čiže do hry by mohla ísť aj teoreticky nejaká menšia loď (samozrejme žiadne Fuso alebo Bismarck). Zelenina, automobily, architektúra, lode, možno stavby......čo z toho by ste vedeli doporučiť?

Ja viem, nie je to práve najjednoduchšie zadanie, ale tých modelov je tak veľa a času tak málo :)

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa iconmaster » 31 Okt 2018 20:20

Hlavne nieco rozsahovo mensie, aby si v prvom rade skusil, ako sa lepi polsky model. Bez chlopni, s podlepovanymi dielmi, rebrovanim.
Podla mna bude jednoduchsie, ak si sam vyberies z ponuky vydavatelstiev zopar modelov a tak sa spytas, co by ini odporucali. Mozno niektore modely nemusia byt az take presne, a pod. a zbytocne by ta odradili od lepenia dalsich.

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa xavi » 31 Okt 2018 20:30

Ak hladas nieco rozsahovo mensie tak sa skus pozriet na lietadla od KEL. Rozsahovo a cenovo je to niekde na urovni ABC ale je to pekne na oboznamenie sa s polskou skolou lepenia bez chlopni. A hlavne nebude ta boliet penazenka ked nieco pokazis. Co sa tyka lodiciek tak JSC vydava slavne lode v 1:400 mierke. Mali by byt jednoduchsie ako tie od halinskeho.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 31 Okt 2018 20:32

načo hneď vyhadzovať peniaze za komerčný model? ak chceš skúsiť "poľskú" školu, zlep si nejaký free model z fóra :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa Fito » 31 Okt 2018 20:42

Alebo siahni po free poliakoch, napríklad vďačný model na začiatok je podľa mňa FREE prives od Renova model:
Stiahnuť si ho môžeš tu :
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Má to dokopy 4 strany dielov, to na začiatok isto stačí...

Tuto to staval jeden šikulák :
http://www.papermodelers.com/forum/armo ... raz-4.html


Obrázok
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa petopato » 31 Okt 2018 21:00

Áno, aj na Slovensku ho už minimálne jeden šikovníček zlepil: http://www.papermodelers.sk/viewtopic.p ... =75#p77420 :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa Sumec » 31 Okt 2018 21:37

Neviem ti presne poradiť čo tak na začiatok z poliakov. Asi najlepšie bude keď si prejdeš eshopy predajcov a ak sa ti bude nejaký model pozdávať, tak isto nájdeš na internete nejaké stavby daného modelu a už posúdiš sám či to zvládneš či nie, prípadne ti poradíme mi.
Zo zeleniny by som možno skôr išiel do nejakej kolesovej technicky, lebo také pásy na tanku vedia byť dobrá otrava a mohlo by ťa to znechutiť hneď na začiatku. Ale niektoré modely tankov majú na výber aj jednoduché pásy z jedného kusu alebo zložitejšie po článkoch.
Napríklad ja som začal s týmto free modelom tanku T-80, ktorý nie je zložitý ani na stavbu ani na tvarovanie lebo je hranatý a je tam dosť podliepania kartónom aj lepenia natupo, tak by si túto techniku osvojil. A navyše ak niečo pokazíš, tak len vytlačíš znova dané dieli :P Model už neni dostupný na oficiálnej stránke ale keďže je free tak by som ti ho mohol poslať.
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa marcello » 31 Okt 2018 23:10

Ďakujem za množstvo odpovedí.

Asi skutočne bude najlepšie pár dní prehľadávať poľské obchody a vybrať si pár finalistov, z ktorých si niečo vyberiem, či už sám alebo dám na rady (a reporty) ostatných.

Nešiel by som do free modelov, lebo ich momentálne nemám kde tlačiť (farebne) a farbiť ich celé od základu nie je môj štýl.

Ale určite dám vedieť, čo som si vybral. Už len si nájsť potom čas na lepenie......

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa majos » 02 Nov 2018 23:38

Gitarista z Chiki-liki by sa spytal, su tu ňaki bajkeri?

https://www.pinkbike.com/news/day-4-pho ... fUctL38uwQ


Je neuveritelne, kam to az doslo. Aj fotky prenadherne.
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa marcello » 04 Nov 2018 19:29

Predstavte si, že v tom nekonečnom množstve modelov som si skutočne niečo vybral!

Moji finalisti


Ale víťazom sa stáva...


Čo hovoríte na môj výber? Bola to úplne inštinktívna voľba, v momente keď som toto vozítko videl, v hlave mi prebleslo, že ho musím mať. Idem do toho, takéto obskúrnosti si u mňa na poličke nájdu miesto.

Návrat na "Rest room // Rest Room"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných