Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

MiG-29A /Military Model/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 53
Pán plachetníc
Príspevky: 1469
Meno: Jano
Bydlisko: Humenné, Na Podskalku 62

Re: MiG-29A /Military Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 12 Apr 2013 09:50

Teraz som si to prešiel celé. Neskutočne pekná, čistučká robota. Klobúk dole :wink:

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Užívateľov profilový obrázok
Robert Blaschke | 63
Príspevky: 696
Meno: Robert
Bydlisko: teraz Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: MiG-29A /Military Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Robert Blaschke » 13 Apr 2013 16:19

Až na tú nudnú šedo-šedú kamufláž je to zatiaľ proste skvelé. Som ale zvedavý na celkový dojem po dokončení.

Užívateľov profilový obrázok
Pepo | --
Príspevky: 143
Meno: Pepo

Re: MiG-29A /Military Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Pepo » 14 Apr 2013 00:04

Vincent, Bardzo ladne!!! Neskutocna praca, videl som nadhernu pracu este jedneho rusa, ale toto je skvele. Ja teraz staviam velmi pomaly Polikarpov I-16 a zistujem, ze aj pri velkom sustredeni taku kvalitu nedosiahnem. Respect.u

Užívateľov profilový obrázok
Vincent | 56
Príspevky: 29
Meno: Ireneusz

Re: MiG-29A /Military Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Vincent » 15 Apr 2013 14:00

Dziekuję Koledzy! :big smile:
Robert Blaschke napísal:Až na tú nudnú šedo-šedú kamufláž je to zatiaľ proste skvelé.

Rzeczywiście kamuflarz tego i innych Migów jest monotonny i niezbyt ciekawy. Ale takie są wymagania dowództwa i standardy NATO. Na to nie ma rady... Może kiedyś Wydawnicwo wyda fajne malowania z wielkimi oznaczeniami na kadłubie nawiązującymi do Dywizjonu 303:


Sam wydawca w rozmowie przyznał że trochę szkoda że projekt powstał przed wykonaniem tych grafik i za późno było na zmiany.Termin wydania był i tak lekko opóźniany. Model wydano z okazji 20 rocznicy powstania Wydawnictwa Haliński.

Stateczniki pionowe to kolejny "pokręcony" element. Poszycie to równocześnie element przykrywający wnęki podwozia głównego :).
Postanowiłem uprościć sobie klejenie i odciąłem kawałek części 21bP,L w białym miejscu .
Na zdjęciu po lewej widać gdzie. Na środku jeszcze cała część.


Szkielet stateczników ustalałem za pomocą szablonu S1. Jest to niezwykle ważne bo szkielet przylega do wygiętej lekko krawędzi poszycia z kadłubem i w miejscu gdzie wklejamy stery.

Stateczniki przykleiłem na BCG. Następnie przy pomocy szablonu K1 ustaliłem kąt rozwarcia i całą krawędź wewnętrzną zalałem rzadkim Cjanopanem ME.







Cała operacja klejenia stateczników z sterami, antenami i poszyciem wnęk trwała ponad 30h. Delikatne elementy anten dokleję na końcu budowy...
183h.

Užívateľov profilový obrázok
Eduard | 29
Príspevky: 650
Meno: Eduard
Bydlisko: Trenčín- Soblahov

Re: MiG-29A /Military Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Eduard » 16 Apr 2013 20:41

veľmi, veľmi podarené :big smile:
Hotovo: Pzkpfw V Panther, Messerschmitt Bf 109 F-2

Užívateľov profilový obrázok
Vincent | 56
Príspevky: 29
Meno: Ireneusz

Re: MiG-29A /Military Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Vincent » 22 Apr 2013 01:43

Eduard- dziękuję.
Czas na skrzydło. Mam ochotę wykonać przednie i tylne klapy w położeniu lekko wychylonym do dołu (Nie wiem dlaczego przednie klapy nie są nazywane slotami...tak opisują je autorzy w kilku polskich wydawnictwach)
Szkielet skrzydeł wymaga podobnie jak stateczników pionowych wykorzystania szablonu S2. Ustawienie szkieletu jest niezwykle ważne bo poszycie rozpinamy pomiędzy dwoma widocznymi dźwigarami.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to że części zadrukowane W9r, W9j, W9g naklejane na dźwigary i skrajne żebro nie pasują na styk i wystają nieco na końcach. Widać to na renderach i szablonie S2. Nie spotkałem tego w innych modelach AH które posiadam .
Chyba duży skos i konstrukcja skrzydła modelu wymusza takie rozwiązanie.

Końcówki skrzydeł są zagięte do dołu i wykonanie ich wymaga sporo pracy i "głaskania"

Nosowe klapy wykonam wychylone do dołu razem tylnymi.
Na kilku fotkach pokażę jak wykonałem podposzycie skrzydeł. Stosuję ta metodę w każdym modelu. Do określenia gdzie i wykreślenia elementów wykorzystałem szablon S1 .Wyciąłem w nim otwory dokładnie takie jak podposzycie. Szablon pomógł mi również w zaznaczeniu miejsc gdzie je przykleję od dołu.


Popełniłem również błąd. Skleiłem przedni dźwigar z poszyciem górnym skrzydeł bez wklejenia sklejki 27b P,L.Po delikatnej operacji odklejenia krawędzi, udało mi się wsunąć sklejkę i skleić poprawnie.


Sklejka 27bP,L trzyma klapy od góry i równocześnie jej powierzchnia przy otwartych klepach jest widoczna.
Od wewnątrz sklejka podparta jest sporą ilością mini żeberek. Bardzo pracochłonne wykonanie tego a po sklejeniu zupełnie nie widać... ::)
Można zupełnie zrezygnować z tych żeberek przy klejeniu klap niewychylonych.

Klapy noskowe zrobione są z trzech części. Zauważyłem że pomylono oznaczenia żeberek tych klap. Części 36g to 36c ,36i to36e.

Nie mogłem wytrzymać :)i przymierzyłem na sucho skrzydła do kadłuba.

Skrzydła dokleję do kadłuba po przyklejeniu tylnych klap i lotek.
203h.

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: MiG-29A /Military Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Jolaus » 22 Apr 2013 18:11

Krásna, čistá, presná robota :jawbone: . Máš môj obdiv :dribble: .
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: MiG-29A /Military Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Dody » 22 Apr 2013 18:30

Je mozne, aby to bolo tak kvalitne postavene s takouto rychlostou? To mi hlava neberie
Off topic: Planuje niekto recolor na Slovensku digi kamuflaz?

Užívateľov profilový obrázok
mato_kolo | 40
Príspevky: 619
Meno: martin kolodzejcik
Bydlisko: Hlavná 33, 900 26 Slovenský Grob
Kontaktovať užívateľa:

Re: MiG-29A /Military Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 24 Apr 2013 07:37

Naozaj krasna cista robota
Off topic: Dody: myslim ze by sme mali ukecat quasi-ho :wink:
Práve na stole - P50, uz hotovo - Galéria Mato kolo
Colossians 3:23-24 Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

Užívateľov profilový obrázok
QUASI | 43
Príspevky: 512

Re: MiG-29A /Military Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa QUASI » 24 Apr 2013 09:44

K tomuto reportu nie je co napisat. Je to fantasticke.
Off topic: No a k tomu recoloru, ked uz som tu spomenuty. Nejaky recolor určite bude, ale az ked lajdaci polepia delfina :P. Bude to nieco jednoduchšie pre masy. Aj ked Miga už zacateho mam. :wink:

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní