Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Ju-87 B2 - Stuka /KW/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
TomC2 | 31
Príspevky: 260
Meno: Tomáš
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Ju-87 B2 - Stuka /KW/ 1:33

Príspevokod užívateľa TomC2 » 15 Sep 2013 09:47

Ahoj. :) Zatímco mi schne korba po nátěrech a není do čeho píchnout řízl jsem do tohoto kousku. :) Jde prakticky o můj první pokus o letadlo (nějaké dětské pokusy z ABC nepočítám), tak mi prosím raďte a držte palce ať to nějak zvládnu. Přiznám se, že z toho mám respekt. :red:

K předloze: Jedná se o jistě všem dobře známý německý střemhlavý bombardér z 2. světové války. Více na wikipedii: http://cs.wikipedia.org/wiki/Junkers_Ju_87
Obrázok Obrázok

K modelu: Chtěl bych se vydat takovou Dostálovskou cestou tzn. že budu tu a tam něco tunit, např. interiér, chtěl bych otevřít zbraňové šachty a nějaké poklopy. Docela by se mi líbilo odkrýt i motor, ale ten není součástí vystřihovánky tak ještě nevím. Taky bych se tím ochudil o tu krásnou typickou kapotáž...no ještě uvidíme. ;) A budu stavět zelenou verzi z východní fronty. Stavebnice obsahuje i pouštní kamufláž, pokud ale chcete obě verze potřebujete 2 modely. ;)
Obrázok

Stavbu jsem začal dle návodu, to jest podlahou kokpitu a žebry, pracuju s laserama poprvé a musím říct že je to paráda, všechno do sebe krásně zapadá, skoro si člověk připadá jako když skládá Monti Systém. :haha: Protože budu interiér přebarvovat, musel jsem zvýraznit nýtování. Zkoušel jsem to udělat injekční jehlou, ale vypadalo to podivně neměřítkově, tak zvítězil důlek pomocí ucha jehly. Jsem zvědav kolik z toho bude nakonec vidět, asi moc ne. :devil:

Tak první fotky malého krůčku:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Celá galerie na: http://www.papirove-modely.cz/galerie/index.php?showimage=217960#foto

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Junkers Ju-87 B2 Stuka/ KW Cartoon Models/ 1:33

Príspevokod užívateľa Jolaus » 15 Sep 2013 12:49

Ahoj.
Super že ideš lepiť lietadlo. Držím palce. A videl si tento model niekde aj zlepený(myslím tento čo ideš lepiť aj ty)? Že či sa to dá vôbec zlepiť. :)
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
TomC2 | 31
Príspevky: 260
Meno: Tomáš
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Junkers Ju-87 B2 Stuka/ KW Cartoon Models/ 1:33

Príspevokod užívateľa TomC2 » 15 Sep 2013 13:12

Jo viděl. Třeba tady: http://www.kartonmodellbau.net/pics/gebaut/Flugzeuge%20bis%201945/Ju-87%20KW%20Cartoon/Ju-87%20KW%20Cartoon.htm nebo tady to je majstrštyk http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=16198 Takže by to mělo jít. Prý to dělali lidi co utekli od hala takže by měla být přesnost na vysoké úrovni. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
sanghaikid | --
Príspevky: 39
Meno: Luk
Bydlisko: VT

Re: Junkers Ju-87 B2 Stuka/ KW Cartoon Models/ 1:33

Príspevokod užívateľa sanghaikid » 16 Sep 2013 12:01

Jolaus napísal:Ahoj.
Super že ideš lepiť lietadlo.


Ak dovolis, ja to trosku upravim: Ides lepit super lietadlo :wink:
Nie som hoden tvoriť, preto iba obdivujem.

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: Junkers Ju-87 B2 - Stuka /KW Cartoon Models/ 1:33

Príspevokod užívateľa vasik1 » 16 Sep 2013 12:57

Ak niekedy začnem lepiť lietadlá, "štuka" bude prvá. Mám radosť z výberu a teším sa na report.

SONY, nič ti to tu nepripomína?

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Junkers Ju-87 B2 - Stuka /KW Cartoon Models/ 1:33

Príspevokod užívateľa sony » 16 Sep 2013 15:27

vasik1 napísal:
SONY, nič ti to tu nepripomína?


ach :confuse: z nostalgiou som si prešiel moje vlákno: viewtopic.php?f=51&t=2837
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Junkers Ju-87 B2 - Stuka /KW Cartoon Models/ 1:33

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 16 Sep 2013 16:00

Obrázok ... ale veď ty vieš Obrázok
---
Tom, držím palce, nech ťa elán neopúšťa
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
TomC2 | 31
Príspevky: 260
Meno: Tomáš
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Junkers Ju-87 B2 - Stuka /KW Cartoon Models/ 1:33

Príspevokod užívateľa TomC2 » 17 Sep 2013 16:55

Sonyho report používám jako vzor. :victory:
Nějaký postup na kokpitu. Vůbec mi to nešlo vyfotit a ještě to vypadá na té fotce všelijak. :beat plaster: Snad až bude jiný světlo než dneska tak to bude vypadat jinak, taky to prokoukne až udělám odřeniny a wash. ;)

Obrázok Obrázok Obrázok

Celá galerie na:http://www.papirove-modely.cz/galerie/index.php?showimage=218220#foto

Užívateľov profilový obrázok
TomC2 | 31
Príspevky: 260
Meno: Tomáš
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Junkers Ju-87 B2 - Stuka /KW Cartoon Models/ 1:33

Príspevokod užívateľa TomC2 » 19 Sep 2013 12:01

Tak udělal jsem nádobu na odchyt nábojnic a odřeniny a poprvé jsem vyzkoušel wash olejovkama. ;)

Foto:
Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok

Celá gakerie na:http://www.papirove-modely.cz/galerie/index.php?showimage=218341#foto

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Junkers Ju-87 B2 - Stuka /KW Cartoon Models/ 1:33

Príspevokod užívateľa sony » 19 Sep 2013 13:27

... nedá mi nespomenúť, že mi to príde trošku "hrubé" :wink: po zväčšení na reál, by to bolo dosť "veľké"..
Ale zasik na druhej strane vidno, že ťa to baví a to je podstatné. Držím palce :wink: Ten wash vyzerá dobre :victory:
Papierový člen plastikového klubu

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní