Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Ju 88C-6 - Nightfighter /Halinski/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Fisho | 43
Príspevky: 62
Meno: Michal Bumbera
Bydlisko: Košice

Re: Ju 88C-6 - Nightfighter /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa Fisho » 30 Dec 2013 01:53

jaká mňamka :dribble: :dribble: :dribble:
... as for God has not given us a spirit of fear, but of power and of love and of a sound mind....
2Timothy 1:7

Užívateľov profilový obrázok
Pavel Pejša | 37
Príspevky: 175
Meno: Pavel
Bydlisko: Sedlec - Prčice

Re: Ju 88C-6 - Nightfighter /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa Pavel Pejša » 11 Jan 2014 19:05

Tak jsem se zase trošku posunul a začíná se z toho stávat celkem slušnej doutník, už celé dílko měří cca. 30cm. Zpracoval jsem část trupu, kde je schrägemusik a pustil se do části s radarem. Zde jsem asi na sedmý pokus vyrobil vrstvené sklo, zakrývající radar. Než se mi podařilo tak nějak uspokojivě sklo dát dohromady, musel jsem si vyrobit takový bazmek, kterým jsem sklo přitlačoval k protikusu. No hodně jsem u toho nadával, ale nakonec, se jedno zhruba podařilo, a tak jsem pokračoval dál. Na některých fotkách je vidět, že jsem si žebra opatřil madélky, pro snazší manipulaci při umisťování do obšívky. Ostatním modelářům toto doporučuji, velmi si ulehčíte práci při kompletaci a tvarování. Pak jsem zpracoval ještě dvě části obšívky. No nyní nějaké foto:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
A nakonec jsem vše co jsem měl poskládal na sucho k sobě a nechám to tak nějaký čas tvarovat, aby se potom trup lépe lepil dohromady.
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
sako1 | 46
Príspevky: 661
Meno: Miro
Bydlisko: Martin

Re: Ju 88C-6 - Nightfighter /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa sako1 » 12 Jan 2014 10:38

Začína to vyzerať impozantne. Segmenty Ti krásne nadväzujú, kabína parádna, všetka česť :victory:
m.

Užívateľov profilový obrázok
Pavel Pejša | 37
Príspevky: 175
Meno: Pavel
Bydlisko: Sedlec - Prčice

Re: Ju 88C-6 - Nightfighter /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa Pavel Pejša » 13 Jan 2014 00:12

Díky za povzbuzování, ale cesta je ještě dlouhá a trnitá. třeba současná zastávka, a to podvozková šachta ostruhového kolečka. teda šílenější podvozkovou šachtu jsem ještě neviděl. je to teda dost extrém, absolutně jsem nevěděl jak do toho, tak to nějak patlám, ale nejsem vůbec spokojen. ta tlustá trubka, která prochází šachtou mi dala strašně zabrat, nejen, že jsem jí nakonec musel natvarovat podle sebe, abych jí tam vůbec dostal a dokázal připojit držák kola. Nakonec se mi to tak nějak podařilo dát dohromady, ale spokojen nejsem, je to celé dost doprasené. Upřimně nedokážu říci, jak to lepit, aby to šlo dobře. No posuďte sami, ještě to musím douzavřít, obrousit a navléct na díl vnější obšívku.
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Pavel Pejša | 37
Príspevky: 175
Meno: Pavel
Bydlisko: Sedlec - Prčice

Re: Ju 88C-6 - Nightfighter /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa Pavel Pejša » 14 Jan 2014 23:08

Tak jsem dokončil podvozkovou šachtu a po festovním broušení se povedlo nalepit i vnější obšívku a opět jsem díl připojil na sucho k trupu. pak jsem se pustil do poslední části obšívky trupu. Pak už bude jen pohyblivá část směrovky. Na jedné fotce jsem i model vyfotil s třiceticentimetrovým pravítkem z mého útlého dětství. No zatím ,,doutník měří cca 40cm a ještě asi dva cenťáky přibudou směrovkou.
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Pavel Pejša | 37
Príspevky: 175
Meno: Pavel
Bydlisko: Sedlec - Prčice

Re: Ju 88C-6 - Nightfighter /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa Pavel Pejša » 16 Jan 2014 23:38

Tak hlásím další drobný postup. Dokončil jsem prakticky nahrubo trup. Na délku to má přibližně 42cm a začal jsem stavět směrovku.
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Pak jsem začal slepovat směrovku. Vypadá, že pasuje perfektně a velmi doporučuji ji lepit pomalu a postupně, kousek po kousku, aby byl spoj co nejoblejší. Také jsem pro jistotu zamaloval haknkrojcy, aby náhodou nevznikly nějaké potíže.
Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
SCaRY91 | 33
Príspevky: 649
Meno: Domino
Bydlisko: Trencin (Juh)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ju 88C-6 - Nightfighter /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa SCaRY91 » 17 Jan 2014 02:10

Nádherná a čistá stavba ! doma mám 2 verzie 88čky /zatial len plastové/ a tvoja stavba ma núti si tiež tento stroj zlepiť :3 ale to až v budúcnosti :P k tým hakenkrojcom kedže je to súčasť modelu patrí to tam a na slovensku by tým problémy nemali byť /v rámci zákona myslím že nie/ problém by bol až keby s fotky dával na nemecké stránky tam s tým vraj majú problémy
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Pavel Pejša | 37
Príspevky: 175
Meno: Pavel
Bydlisko: Sedlec - Prčice

Re: Ju 88C-6 - Nightfighter /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa Pavel Pejša » 17 Jan 2014 10:22

Já kříže zamaloval skutečně jen kvůli tomu, aby mi fotky náhodou nesmazal admin na úložišti. Na hotovém modelu je zamazávat nebudu, jen na fotkách zblízka, kdy je kříž přes půl fotky, aby to nemohlo být nikým považováno za nějakou propagaci nacizmu.

Užívateľov profilový obrázok
Pavel Pejša | 37
Príspevky: 175
Meno: Pavel
Bydlisko: Sedlec - Prčice

Re: Ju 88C-6 - Nightfighter /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa Pavel Pejša » 20 Jan 2014 22:25

Tak zkusil jsem kříže nechat, tak uvidíme, jestli mi to na grafikovi nesmáznou.
Jinak jsem trošku pokročil a dodělal pevnou část směrovky a z velké části i pohyblivou. dalo to fakt zabrat, ale nakonec se to celkem povedlo. Konstrukce kostry směrovky byla dobrá a kompletace byla bez potíží. Obšívku bylo nutné velmi tvarovat a pomalu postupně lepit. Zatím to byla moje nejtěžší směrovka co jsem kdy dával dohromada, ale vše pasovalo tak to šlo. ještě dodělám detaily a pustím se do výškovky. To budou tyké pořádné plachty skoro tak velký jako křídla stodevítky. Nakonec na sucho poskládal co zatím mám, je to už fakt macek dlouhý asi 43 cm.
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ju 88C-6 - Nightfighter /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa sony » 20 Jan 2014 22:32

výborná práca :victory:
radosť pozerať
Papierový člen plastikového klubu

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných